Fullrange s 12" Audio Nirvana

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
jacq
Kontaktovat uživatele:

Fullrange s 12" Audio Nirvana

Příspěvek od jacq »

Ve vedlejsim vlaknu me TAB poprosil o fotky mych reprobeden, ale nechtel jsem je davat do vlakna o elektronkovem zesilovaci, takhle se alespon budu moci rozepsat trochu sireji.

O reproduktorech audio nirvana je informaci na netu spise poskrovnu, par zminek an nekolika forech a pak informace na strankach (asi) jedineho dodavatele. dve (snad) nezavisle recenze... Reproduktory jsou vyrabeny v cine. Nicmene cena a zvedavost rozhodla a zkusil jsem je objednat. Na doporuceni jsem si vybral i ozvucnici. Nemam ani neodymovy ani anlico magnet, ale obycejny feritovy. zvoleny reproduktor je
Audio Nirvana 'Super 12 Cast Frame'
specifikace vyrobce
ozvucnice
5.6
Obrázek

Reproduktory dorazily v poradku. Plany jsem trochu prepracoval, resp. jejich vnejsi rozmer, protoze jsem chtel vintage vzhled starych RCA a JBL beden. Jinak jsem dodrzel doporuceny plan. Ozvucnice je jednoducha, basreflexova (ale bez natrubku?), vevnitr vyztuzena a castecne vytlumena.

Rekl bych, ze to hraje. Hraje to pekne, 12" reproduktory netrpi nedostatkem basu. Detailu na vyskach neni tolik. Pokud si clovek sedne do sweetspotu, pekne se ukaze prostor nahravky. Myslim, ze by ozvucnici prospelo jeste vice zpevnit, podle me je malo vyztuzena. a tez bych mozna mohl zkusit vypocitat nejaky ten br natrubek :)

kdyz jsem slysel elac s vyskovym jet III reproduktorem, rozhodl jsem se, ze casem mozna doplnim vyhybku a pridam nejaky vyskac. paskovy reproduktor se mi zvukove libil.

Par fotek
Obrázek
pri porovnavani s elac

Obrázek
pri porovnavani s dali concept

Obrázek Obrázek
a detaily :)

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Re: Fullrange s 12" Audio Nirvana

Příspěvek od bubuxin »

Pri danom priemere možno vyšiel basreflex krátky tak že stačí hrúbka materiálu.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

To v žádném případě
Noble Audio - výroba a prodej

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

tak jsem zkusil napsat do http://audioweb.cz/tp-tsparametry.htm
udaje objem 160l, ladeni 50Hz, fill 0, prumer 13cm, pocet 1, typ oba konce volne -> delka 2 cm
kdyz dam fill 25% (vic to urcite neni), tak to klesne na 1,5cm.

muzu to tedy chapat tak, ze za vyse uvedenych podminek je ta ozvucnice navrzena spravne? snad se jednou vypravim za nekym, kdo by byl ochoten mi to zmerit :) docela by me to zajimalo... ale neni cas

JirkaS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS »

Zdravím, sice to není k tématu, ale chtěl jsem se zeptat ty police na přístroje jsou kupované nebo dělané a jaká je cca výška patra (vešlo by se tam LP?)
Díky za odpověď. JirkaS

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

bubuxin píše:Pri danom priemere možno vyšiel basreflex krátky tak že stačí hrúbka materiálu.
Překvapilo mě to, ale asi to tak opravdu bude. Nepřišlo mi, že to bude naladěné tak vysoko a průměr díry jsem neodhadl správně.
Noble Audio - výroba a prodej

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Jak koukám,tak jelikož je celkový činitel jakosti (QTS) vyšší,než 0,5 tak se basreflex
N E D O P O R U Ć U J E

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Moc pěkné. Rád bych si přijel poslechnout. Hlavně 12´´ musí hrát pěkně a rychle bas. Výškový reproduktor lze kdykoliv dokoupit. Já jsem koupil od fostexu super tweeter.

Odpovědět