kalotový střeďák?

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

kalotový střeďák?

Příspěvek od dadaft »

hledám náhradu za střeďáky do jedněch svých starších beden a našel jsem papírově a hlavně přesně rozměrově sednoucí kandidáty.

http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=515

na rozdíl od původních jsou to ovšem kaloty.
Obrázek
máte s kalotovými střeďáky zkušenosti? vím, že kdysi je v třípásmových modelech používalo např. Dynaudio.
je ve zvuku oproti kónusovým nějaký podstatný rozdíl?
jak je to se směrovostí?

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Re: kalotový střeďák?

Příspěvek od Machalík »

Já ve zvuku vždy slyším charakteristický a pro mě nepříjemný rozdíl. U střeďáků preferuju pásek, nevadí mi konus. Kaloty mi vlastně vždycky tak trochu vadily, když nad tím zpětně přemýšlím.

MasakTeritory
Kontaktovat uživatele:

Re: kalotový střeďák?

Příspěvek od MasakTeritory »

Podle me to vubec nemusi byt spatne,jenze problem je ze je potreba u kalotoveho stredaku naladit spodni delici kmitocet dost vysoko takze zalezi na basovem reproduktoru jakym stylem dokaze zahrat nizsi stredy tak aby neznely neprijemne nebo agresivne a taky zalezi na tvych skusenostech s ladenim vyhybek.
Ja mit penize navic urcite bych neco takoveho postavil.
Ale jak jsem ze svych skusenosti a vselijakych pokusu a omylu zjistil je,ze utracet za prepro nizsi kvality je mrhani penezi
Podle me je to ztrata casu a stejne se clovek bude trapit protoze to nebude hrat podle jeho predstav.
Nejlepsi je nechat si zajit chut na experimenty a postavit neco za co by se zadny high-end konstrukter nemusel stydet
Treba koupit rovnou nejake spickove repro, ja jdu rozhodne do revelatoru od scan-speak uz odkladam money ;) Michal T.

Odpovědět