Lepeni gumovych kruhu okolo repro

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
selfdstrctn
Kontaktovat uživatele:

Lepeni gumovych kruhu okolo repro

Příspěvek od selfdstrctn »

Zdravim, mam takovou zvlastni vec. Prodavam tedka par veci na eBay, ktere nejsou moje, ale potrebuju je dat trosku dohromady, ocistit a tak. Prvni problem na ktery jsem narazil je B&O Beovision MX 3000. No on by to az takovy problem nebyl, na to, ze to je docela staricka televize (CRT) tak hraje neskutecne dobre. Obraz jsem zkousel na DVD a natrela by to kazde LCD nebo plazmove televizi do 30 000,-. A to myslim vazne. Co se tyce zvuku, tak si myslim, ze na tom taky bude dobre, ale, a tady je ten zadrhel, jelikoz byla dlouho na pude, tak guma na repro je velmi ztrouchnivela. Resp. proste se oddrolila. Jak uz jsem rekl, neni to moje televize, takze o to vetsi si davam pozor abych ji neposkodil, takze bych se vas rad zeptal, jestli neni nejake uskali v lepeni gumovych krouzku okolo reproduktoru. Na interentu jsem jich par videl. Jde mi o to, jestli to je tak, ze si jen zmerim prumer (pravdepodbne pouze vnitrni, popr. i vnejsi), koupim, vezmu lepidlo, nalepim na membranu a na obroucku reproduktoru a je to? Neni tam nejaky chytak, nebo zadrhel v tuhosti gumy nebo neco jineho? Asi dost stupidni otazky, ze? Snad se ale najde nekdo, kdo mi pomuze.
Dekuji.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepeni gumovych kruhu okolo repro

Příspěvek od Aleska »

Ona to zas tak hrozná práce není, ale musíš vědět co to je za typ reproduktoru, nebo najít dodavatele této vlnky, který je ochoten ti tu vlnku vyrobit na základě dodaných rozměrů. V Německu je těch firem asi 6, co je dodávají. Na ebay.de je jich celá řada. Uděláš si to sám, je to jednoduché.
Ale pozor při placení: kupoval jsem za 19,9 € a dodavatel neudal přesně IBAN. E-banka si následně započítala dalších 900 Kč za "identifikaci" účtu.

selfdstrctn
Kontaktovat uživatele:

Diky za rychlou odpoved. Ted jsem nasel na netu nejakou firmu z Holandska, ktera prodava ty krouzky ktere potrebuju. Jelikoz je to repro na televizi, tak to bude asi nejaky stredovy reprak, ze? Ta televize je vazne stara, takze asi vyrobce kontaktovat nebudu. Proste koupim najakou a bude to. Jen nevim jestli penovou nebo gumovou. Asi ta penova by mela byt mekci, takze mozna vhodnejsi nez gumova, ktera bude asi spis na basovy reproduktor. Co myslite? Diky.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Jestliže to je Audiofriedens (nebo jak se jmenují), tak jsou schopni udělat i podle výkresu. Na jejich www stránkách je dokonce návod jak to změřit a jak jim to zaslat.
Pozor - guma a pěnový polyuretan není totéž, musíš použít to co tam je, jinak to nebude hrát tak jak má.

selfdstrctn
Kontaktovat uživatele:

Aleska píše:Jestliže to je Audiofriedens (nebo jak se jmenují), tak jsou schopni udělat i podle výkresu. Na jejich www stránkách je dokonce návod jak to změřit a jak jim to zaslat.
Pozor - guma a pěnový polyuretan není totéž, musíš použít to co tam je, jinak to nebude hrát tak jak má.
Aha, tak to asi bude problem, protoze se to co tam bylo prakticky vydrolilo na prach. Ale rekl bych, ze to byla ta pena, protoze guma by asi takovou konzistenci nemela. Taky to docela dost lepilo. Pochybuju ze by se lepilo to lepidlo, co tam bylo, protoze tohle bylo vazne hodne. Co myslis? Diky za odpoved.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

A nebylo by lépe prostě použít některý ze širokopásmových reproduktorů, prostě nahradit jej, finančně to nemusí být horší ?

selfdstrctn
Kontaktovat uživatele:

Aleska píše:A nebylo by lépe prostě použít některý ze širokopásmových reproduktorů, prostě nahradit jej, finančně to nemusí být horší ?
Kdyby bylo po mem, tak ano, ale jelikoz, jak jsem zminil, jsem jen prostrednik a mam omezene financni prostredky, tak tohle neni moznost. Zkusim objednat ty penove, popripade se zepam primo na te strance, kde to objednam, jestli s tim nemaji zkusenosti. Diky za rady.

Odpovědět