Oris 150, Orphean MK - hledáme zájemce na stavbu

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
TAB
Kontaktovat uživatele:

Oris 150, Orphean MK - hledáme zájemce na stavbu

Příspěvek od TAB »

Po zkušenosti s DIY výrobou hornu Oris 150 a stavebnice Orphean MKII se chceme znovu pusti do výroby ale ted se vším všudy a hledáme opravdové zájemce aby se nám náklady na výrobu co nejvíce snížily. Tedy čím více nadšených lidí se přidá tím lépe. Momentálně jsme zatím dva :)

Chceme vyrobit horn stejný jako např. pro Oris 150 nebo Orphean. Jedná se o horn který pracuje od 150Hz do 22KHz (podle výběru měniče).
Horna je vhodná pro měniče typu Lowther, AER, FOSTEX, Voxativ. Počítáme s konkrétní úpravou podle výběru reproduktoru.

Vyrábět se bude profesionálně v lisovně podle naší formy kterou máme již vyhotovenou. Jako materiál volíme letecký kompozit což je mnohem lepší než jakýkoliv ABS plat který se běžně používá (např. Horn studio, BD-design atd..). Samozřejmě je to mnohem dražší materiál a technologie zpracování. Nevýhodou při každém lisování je, že než se podaří dobře nastavit tlak, teplota atd. tak první 2ks se vyrobí jako zmetky. Proto čím více výlisků se vyrobí tím lepší cena za 1ks bude.

Lakování bude probíhat také profesionálně v moderním boxu. Výběr barvy bude libovolný dle běžně dostupného vzorníku barev RAL případně i jiné. Samozřejmě jednotná barva by snížila o něco náklady ale né zas o tolik a přeci jen se na to každý z nás pak budem doma dívat :)
Basovou část a případně i vhodné komponenty budeme řešit individuálně. K reprosoustavám bude samozřejmě i měřící protokol a podle toho je i odladíme.

Pokud budete mít někdo skutečný zájem dejte vědět a napište mi SZ.
Není to sice nic levného ale pořád to vyjde mnohem levněji než Avantgard acoustic nebo jiné podobné výrobky.

Jen pro ilustraci přikládám možnou finální podobu:

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: Oris 150, Orphean MK - hledáme zájemce na stavbu

Příspěvek od TAB »

První zkušební výlisek. Nikoho neláká se k nám přidat?? Že by byl ze strany drahých poloviček zákaz nebo by nebyla odvaha zkusit něco pořádného?

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Dostal jsem pár námětů na stavbu nebo vzhled. Myslím, že to není špatné. Ozvalo se pár lidí ze zahraničí z Brazílie, USA a Francie takže lisovat se bude *2thumbsup*
Jen tady asi máme samé suchoprdy :D

Obrázek

Obrázek

Na zkoušku jsem si dovezl jeden pár basových hornů La scala a k nim mám 15palcové reproduktory Altec + 15palce dělané na zakázku s nízkým Qts 0,2 právě pro použití horny.
Až bude čas tak udělám nějaké fotky..

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

tak je tu poslední možnost se přidat do projektu. Nakonec se přidal jeden člověk z DIY komunity z Francia, Rakouska a Slovenska. Teoreticky by se mělo podařit vylisovat 10ks hornů Oris 150 takže jeden pár by mohl být volný. Pokud by chtěl někdo lisovat později už to nebude tak jednoduché nebot se musí zaplatit zpracování celé desky a to není levné..

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Přikládám video výroby prvního kusu horny Oris 150. Myslím, že je to pěkná podívaná.
Škoda jen, že Češi moc na to nejsou nebot všechny výlisky jedou ven do zahraničí. Pokud by ještě někdo chtěl může se přidat. Budu vyrábět novou formu z litého kovu a to stojí nehorázné peníze takže čím víc lidí se najde tím nižší cena bude. Paradoxně stará forma už nevydržela obrovské tlaky a poslední dva páry pro sebe už nemůžu vyrobit. Tak mi nezbývá než vyčkat na další kolo a vyrobit novou ale už nezničitelnou formu :D

[youtube]watch?v=4oqQNjVLh3c[/youtube]

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Ano, je to parádní podívaná.
Fandím každému co něco kloudného tvoří, ať se daří *thumbs up*
Noble Audio - výroba a prodej

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

NA: Děkuji i já vám fandím a někdy budu muset si vaše výrobky poslechnout pokud to bude možné.
U mě to bude ještě hodně práce a měření aby z toho vzniklo něco co bude odladěné.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

A tady pár obrázků z mé výroby. Jen pro ty co mají odvahu něco takového zkusit *sunglases*
Časem přibudou další fotky až mi je nový majitelé pošlou jak si horny doma zakomponovaly..

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Druhé kolo výroby hornu Oris 150.

Vzhledem k tomu, že se začíná množit zase dotazy kdy budu lisovat další horny tak bych udělal ještě jedno kolo.
V krátkosti připomínám, že se jedná o známý horn Oris 150. Pro lisování používám kompozitní materiál o síle 6mm.
Horna je vhodná pro reproduktory Fostex, AER, Lowther, Feastrex a mnoho dalších. Podle typu reproduktoru se frekvenční charakteristika pohybuje cca mezi 150Hz-22KHz.
Citlivost podle reproduktoru je až 115dB!

Cena za kompletní pár bez lakování je 16.700Kč

Individuálně je možné obstarat profesionální lakování. Samozřejmostí je pomoc při výběru širokopásmového reproduktoru a aktivní basové části.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Po delší pauze se chystám dostavět své budoucí Oris 150 a budu lisovat již 3 kolo. Pokud budete mít někdo zájem se přidat a vlastnit tento skvělý systém napište. Budu zakládat asi i menší klub s fotogalerií, protože je už nás pá lidí a všichni jsou to prima lidé a každý má svůj systém udělaný trochu jinak..

Cena se mi podařila za jeden pár výlisku stlačit na 12.000Kč a to je myslím hodně přívětivé.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Dnes jsem dostal od jednoho klienta, který si nechal u mě lisovat horny fotku téměř dokončeného díla :)

Obrázek

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Tlampač - no to snad ne, slyším to až tady :lol:

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

ano je to pro silné nátury a velmi tolerantní polovičky :-D
BTW: pán si vše měří a ladí sám tak se těším na případnou návštěvu a poslech. Třeba i zveřejní nějaké průběhy...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Po nějaké době jsem dostal dnes od zákazníka z Rakouska dvě fotky téměř hotového díla. První provizorní poslech prý dopadl velice dobře. Ted bude dělat povrchovou úpravu a hlavně ladit :D

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Díky velkému zájmu v Evropě a to zejména z Norska, Francie a Německa stále pravidelně Horny Oris 150 lisuji. Podařilo se vychytat výrobní proces k dokonalosti. Cena za kompletní pár včetně zadních trubek a vnitřního tlumení bez lakování je 18.000Kč. Jako další možný upgrade je dodání zadní trubky z hliníkového odlitku s povrchovou barvou černý komaxit na způsob jako u Avantgard acoustic. Děkuji všem kteří se tohoto projektu účastnily a i všem novým hifistům, kteří se o tuto cestu řešení zajímají a přídávají se k nám *2thumbsup* .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět