Rozmístění modulů

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Rozmístění modulů

Příspěvek od Peer »

Dnes mě dorazila nádherná krabice Modushop z Itálie. Perfektní provedení, 1 cm tlustý přední panel, dobrá cena.
Tak si hraji s rozmístěním modulů uvnitř krabice. Jak jsem již dříve jinde psal, jedná se o elektronkový phono preamp. 2 moduly jsou vlastní zesilovač, 2 moduly jsou napájení elektronek - žhavení, jeden modul je zdroj, trafo, filtr Schafnner a síťová zásuvka. To všechno je vidět na fotkách.
Zatím mě napadly 2 varianty. U té první si nechám udělat jednu stínící přepážku mezi trafem , filtrem, zdrojem a moduly. U druhé to budou přepážky 2.
Máte jiný nápad, jak to lépe poskládat vzhledem k vzájemnému ovlivňování modulů?
Obrázek

Obrázek

pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozmístění modulů

Příspěvek od pasul »

Přepážky aby mněly význam musí být 8mm tlusté z nemagnetických materiálů a krabice spojená v jednom bodu s GND zdroje.Tohle není z mé hlavy,ale od podle mně největšího guru v tomhle oboru-PMA,který sem bohužel nechodí.Určitě bych volil druhou krabici zvlášť pro zdroj a trafo.Jinak trafo co nejdál od samotných obvodů(spíš tu vrchni variantu a trafo hned za čelní panel).

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Přesně jak to napsal Pasul. Pokud možno to trafo do jiné krabice. Jako oddělený zdroj. Pokud to není možné, tak co nejdále od vstupů a odstínit. Trafo by mělo mít nízkou proudovou hustotu, aby nevyzařovalo a nedrnčelo. Mechanická izolace síťového trafa je u elektronkového phono předzesilovače nezbytně nutná. Jinak to trafo rozechvěje celý předzesilovač. To chvění se přenese mikrofoničností elektronek do signálu.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Dík za rady hoši...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímalo by mne jak vypadá víko skříně, případně jak má udělané žebrování. Podle toho bych ustavil i desky s lampami, které budou mít lepší větrání. Ale spíše bych se přikláněl k variantě č.2.
Držím palce *palec*.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Pokud si dobře pamatuji,tak samotné trafo by mnělo být v jiné krabici a usměrňovací můstek taky(dochází zde k rušení) s nějakými kapacitami.Toto napětí vést do samotné krabice toho phono preampu.A zde až stabilizace.Stabilizace-něco jako má Borbely na stránkách-OZ s Fetem.Tady jak vidím tohle nepůjde.Zdroj se stabilizací je na jedné desce.A když už bych byl v tom,tak bych zkusil ten zdroj co používá MarkLevinson u svého preampu No.32 reference.Je to vlastně pračka.Síťové trafo pouze napájí zesilovač,který zesiluje signál z precizního oscilátoru 400Hz.Pak až jsou samotné trafa pro každý kanál zvlášť,které fičí na 400Hz.Takže já bych to překopal celé. :mrgreen:

Dělám si prdel.U šelaku a ještě s lampama bych to vůbec nehrotil.Ale pěkně se to píše. *hura*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Pasule, ty mě dáváš zabrat... :)
Nicméně jsem začal uvažovat nad umístěním zdroje do zvláštní krabice... Je pravda, že elektronky nejvíce trpí mikrofoničností.
Má to svoji logiku. Jen zatím nevím, jestli bude sólo jen trafo nebo i usměrňovací stupeň a nebo i usměrňovač anodového napětí elektronek...
Zítra jdu na výzvědy k jednomu elektro konstruktérovi...
Musím to nějak rozhodnout.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Rozhodnutí padlo. Trafo s filtrem ve zvláštní krabici.
Ostatní symetricky oddělené dvěma přepážkami...
Foto posléze...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to je nekompromisní *thumbs up*.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Krabice s trafem a síťovou filtrací se momentálně oživuje.
Základní deska vlastního phono předzesilovače je osazená. Chystá se zadní panel a izolační přepážky.
Jako nohy jsem použil osvědčené Ceraball.
Mrzí mě, že to nestihnu do soboty. Chtěl jsem vám to představit v Rožnově a případně porovnat s ostatními
phono zesilovači, které tam budou. No co se dá dělat...
Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

A pomalu finále...
Jen stínící přepážky budou muset chvíli počkat. Mezi tím to oživíme...
Nedá se již čekat! :)
Obrázek

Odpovědět