Sháním tipy na nej terminály a vnitřní kabeláž reprobeden

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sháním tipy na nej terminály a vnitřní kabeláž reprobeden

Příspěvek od NA »

Jestli je to zbytečné je relativní, záleží na celkovém rozpočtu a kvalitativním potenciálu měničů.
Psal jsi, že do beden ne, jako rezoluci a proto jsem reagoval.Díky takovýmto výrokům vznikají fámy a nepravdy a to já nerad vidím.
Já používám SUPRU A KIMBER.
Noble Audio - výroba a prodej

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Byl bych nerad aby na základě mého výroku vznikaly fámy, to snad nehrozí.
Však nejsme jediní kdo může problematiku kabeláže uvnitř reprobeden osvětlit. Namátkou BV nebo V.B. ze slovanetu. Bude stačit když jim pipis napíše SZ, aby se zase nerozběhla neplodná diskuze.
Kabely jsou dlouhé cca 0,5 až 0,7m. To moc o zvuku (podle mě) nerozhodne.
Samozřejmě, jestli tvořím repro za 0,5 Mega, řešil bych i tohle pro klidné svědomí.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo »

pipis
záleží také k jakým měničům to nakonec půjde. Pokud to budou drahé měniče tak nikde nešetři,nebo se ti to vrátí. WBT je osvědčená kvalita a rozhodně s tím nic nezkazíš!! Zkusím se ještě podívat na jiné výrobce.
Rothaudio

jerry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry »

pipis píše:PS - ještě malinko přemýšlím, jestli to udělat triwire, nebo bi.
Zas to nepřeháněj. Zase vytočíš spirálu nakupování do velkech otáček.....3 koncáky to bude mastný...

Nejlepší terminály jsou bez jakékoliv vaničky či destičky, který jdou jen dírou skrz bednu - nemá co rezonovat a vyhneš se práci na výřezu velký díry na terminál a její utěsňování (vlastní zkušenost, terminály mám HOME-MADE s osmičky šroubu jako základ a na venkovní straně velká-dlouhá matice) a to jsem koupil vaničku s pozlacenými srouby cca 400,-ks ale když jsem viděl ty chudáčky šroubky tak jsem si to udělal sám-na bedny osazený TVM to stačí..... Podívej se ještě na WBT v provedení sólo nebo pár, třeba najdeš něco v zaplatitelný relaci....Při výrobě beden neušetříš na ničem.....

Kabely bych dal ty Supry, samozřejmě napájet!

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Když už děláš bedny, tak bych uzemnil všechny šasi reproduktorů na speciální reprosvorku (stíněným kabelem) a k té potom mít stíněný vodič, který se uzemní např. na krytu zesilovače.
Já mám toto u Tannoy Sensys DC2 a má to velký vliv na zvuk.Zvuk je jemnější s propracovanějšími výškami a lepším prostorem. :)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

přišel na to u tannoy sensys dc2.

já zas viděl, že na šasi bylo přivedené (směrové) stínění reprokabelu (čili - ) - jako že je stíněný nejen kabel, ale i samotný měnič. fakt by bylo dobré zjistit, jak to je...

vnitřní kabeláž ideál podle mě 0,75 mm2 kroucený z jemných drátků (4PR je vykosťovač) - ale připomínám, že v tomto oboru nejsem dostatečně vzdělaný

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jo, chápu.

p.s.: vypadá to na konec okurkové sezóny - všichni už jsou zpátky a usilovně pracují... :mrgreen:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

hemží se to tu babičkama. ta moje zase říkávala: proti gustu žádný dišputát...

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

Dadafte,
kdy se pochlubíš finálním produktem ??
:P

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

co takhle kouknout do jeho osobního vlákna...
Noble Audio - výroba a prodej

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek »

Jj,NA.To mně v ten moment nenapadlo :oops:Dd.

Prcek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prcek »

Přispívám trochu pozdě, ale kdyby měl další stavitel DIY budek dilema, jaké terminály? Mužu doporučit od fa. DAYTON. Je to asi přes moře, ale myslím, že kvalitní matriál za přjatelné peníze. Jedná se o model velmi podobný zmíněným SUPRA Baxcon, ( kdyby to šlo vložil bych foto ) s tím, že zajištění matice je přes pružnou podložku, konec je zakončen faston konektorem ( ploška ) a při povolení kabelového šroubu je kruhový otvor stále jen pro průměr kabelu. K propojení středovýškové a basové části -- a ++( vytvoření mono-wi ) poslouží pozlacené vidličky, spojené k sobě takovou pěnovou izolací, které přesně sedí na rozteč další části kterou je AL destička by-wi už (asi) s těsnící pěnou po obvodu spolu se šroubky - prakticky totožná s WBT dle obrázku ( je bez popisu ). Částka je tuším v přepočtu kolem 1300,-Kč na budku ( z USA ). Co se týče kabeláže - SUPRA . Je to těžké popsat se všemi detaily, které poskytne foto. Povedeli se mi najít stránky výrobku, přiložím je posléze.

Prcek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prcek »

pro konkrétní přestavu odkazy
http://www.parts-express.com/pe/pshowde ... N=97008517

částku beru zpět, dolar už není co býval, teď by to vyšlo bez pošty a cla na cca 1700,-Kč/budka

Ještě bych dodal, že i domácí výrobci používají kvalitní ne tak drahé terminály a místo kovové destičky použijí třeba designovo funkční proužek kůže :D

Odpovědět