Síťový kabel DIY ze součástek SUPRA

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Vit
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový kabel DIY ze součástek SUPRA

Příspěvek od Vit »

Ahoj, ještě k tomu brumu:
Měl jsem taky brum způsobený přenosem neshodného potenciálu země z TV antény (UPC kabelovka). Problém mi nastal v okamžiku zapojení zemněných přístrojů (Atoll), při nezeměných (vidlice - např. NAD) to samo nedělalo. Řeší to na 99% galvanický oddělovač potenciálu země do antény, já sám můžu doporučit Schweiger FLA 550. http://www.schwaiger.cz/photos/fla550.jpg
Kabelovka má na zemi +35V (hovada!). Jinak ferity mám taky leckde, ve stíněných napájecích kabelech na vstupu i výstupu po kroužku, zkoušel jsem je dávat i na reprokabely i signálové kabely, ale žádný slyšitelný rozdíl.

Pokud by to nepomohlo, existují i galvanické oddělovače země pro signálovou cestu, dělá to třeba Behringer pro studiové a podiové zvukaře, fakt to funguje, dělají se vícekanálové i v symetrice, ale v Hi-Fi nasazení jsem to nikdy neslyšel (nesymterické jsou jenom jack-jack).

Tak snad to někomu pomůže...

hifik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hifik »

chcem sa spytat, ako je to pri napajkovani sietoveho kabla priamo na dosku v CD resp. MD? original kabel je bez zemniaceho kabla - co urobit s tym zemniacim kablom v LoRad-e? len ho ukoncit nejakou zrmstovackou na strane CD a na strane Schuko konektora to mozem zapojit? a aky je vas nazor na tieto konektory http://cgi.ebay.co.uk/New-P-037e-Rhodiu ... _675wt_906 - je to nejaky cinsky smejd alebo konektor zrovnatelny s tymi co sa u nas predavaju za 30eur? diky za rady *thumbs up*

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

Kabel od SUPRY nemá samostatný svod / kablík / stínění / jako standardní stíněné power kabely. Jsou tam tedy 3 vodiče!
TTD kabelu LORAD:
The screen is ground connected via a semi-conductive PE on the earth conductor. No drain wire needed. The green part of the yellow/green earth conductor is of two different green nuances. Please be aware that the darker green plastic is the semi-conductive part. It must not touch any live part of the cord set.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

pipis píše:Samec - Messing Schukostecker od firmy Hifi-Tuning
Mohu se zeptat kde se daji jejich vidlice koupit?

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

hifik píše:len ho ukoncit nejakou zrmstovackou na strane CD a na strane Schuko konektora to mozem zapojit?
Presne tak, tim padem budes mit stineny kabel na uzemneny na Earth a prehravac ne, coz je v poradku, byl tak navrzeny.

PS: Tem ebay konektorum bych se zdaleka vyhnul.

Odpovědět