Sloupové 2,5-pásmové reprosoustavy - 10"/OSWG

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
MaBat
Kontaktovat uživatele:

Sloupové 2,5-pásmové reprosoustavy - 10"/OSWG

Příspěvek od MaBat »

Obrázek Obrázek Obrázek

Basy / středy: 10" B&C 10NW64/8
Výšky: Celestion CDX1-1745 / 10"OSWG
Rozměry cca: 30 x 114 x 40cm (š x v x h)
Citlivost: cca 91 dB/2,83V/m
Minimální impedance: 4 ohm

Nyní možný poslech v Plzni. Vlastní zesilovač s sebou vítán.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sloupové 2,5-pásmové reprosoustavy - 10"/OSWG

Příspěvek od bh69 »

Podle fotek vynikající provedení a povrchová úprava ! To je laminované ? Vlastní projekt nebo se to dá najít někde na webu ?

MaBat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaBat »

Je to vlastní konstrukce, vycházející z toho, co dělá Geddes, přičemž motivací bylo udělat z toho pokud možno plnorozsahovou pasivní bednu. K povrchové úpravě by se musel vyjádřit přímo majitel, který ji zajišťoval. Osobně jsem měl na starosti to ostatní, co se návrhu týká.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Krasne, ladne tvary. Pan designer Luigi Colani by mel radost! *thumbs up*

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

To musí být zajímavé na basech ale i vlastně i na středech i víškách díky horně. Jaký to má dělící kmitočet? A mimochodem pěkná práce... *2thumbsup*

MaBat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaBat »

Nevím, jestli "zajímavě", hraje to tak, že žádná pásma nijak zvlášť nevnímáš.

Cituji stručné první dojmy majitele:

"Pro mě je podstatné, že najednou v té hudbě je něco, co jsem doteď neslyšel. Naprosto nové nástroje, jejich místo v prostoru. Nikde není nic navíc a ani nic nechybí. Prostě pro mne hodně věrné podání reality. Ani když to pustím naplno, tak se hudba nesleje do koule kraválu. Pro mne ne až tak důležité - poslouchám víceméně na jednom místě, ale o stereo podání nejste ochuzeni, ani kdyz nesedite uplně přesně ve vrcholu trojúhelníku - v tom bych řekl, že jsou bedny velmi tolerantní. Po týdnu, co poslouchám na nějakém svém DK mi včera známý půjčil svoji uloženku - netušil jsem, že v Česku taková značka existuje - NVE MLQ-120, na vstupu elektronky, na konci MOSFETY - tak to byl zase další šok, co tam slyším. Po prvním týdnu velká spokojenost.
...
Shodou okolnosti jsem byl na varhanním koncertě v kostele v Plzni a pak jsem si pustil stejného Bacha doma - výsledný dojem byl dost podobný."

Více zde.

Jinak dělící kmitočet mezi horním středobasem a výškáčem je cca 1,2 kHz. Je to dané směrovými vlastnostmi obou, musí na sebe hladce navazovat.

MaBat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaBat »

bh69 píše:To je laminované ?
Vztáhl jsem si to předtím k povrchové úpravě. Pokud to bylo myšleno ke tvaru jako takovému - zvukovodu a vůbec všem těm oblým plochám, tak ne, není to laminované, vše je z MDF, obráběné na CNC.

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

zajímavě je pro mě věrně, nebo také to, že se vše neslije v jednu kouli. Baví mě poslouchat jednotlivé nástroje, jejich barvu a různé detaily a dynamiku...*hura* .

Chtěl bych se stavit a poslechnout. Přivezl bych vlastní nádobíčko mnou navržené což by bylo snad dokončené za cca 2-3měsíce. Vím je to za dlouho ale určitě bych přijel.
Vzal bych svůj 24bitový DAC, lampový předzesilovač, a koncový bipolární dual monoblok (jednočinný lampáč se 100watovou triodou ještě nebudu mít)..

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

chodí ta bedna s tím reprákem B&C pří té udávané citlivosti alespoň do 50 Hz ? A byla by nějaká měření ?

Obrázek

MaBat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaBat »

Záměrně zde neuvádím z mého pohledu a v tuto chvíli nadbytečné grafy a hodnoty. Platí pozvánka k poslechu, kde si každý může na vlastní uši zhodnotit, je-li basů málo, nebo moc, a nakonec i jaké jsou... ;) Upřímně, a aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, nechci riskovat mylný výklad nebo špatné pochopení nějakých čísel nebo křivek.

Pokud sem dáváte takový graf, jistě mu rozumíte a víte, za jakých podmínek to bylo měřené. Pak ale moc nechápu dotaz. Snad bude stačit odpověď, že konkrétně v mé místnosti s nejnižším základním módem okolo 28 Hz jej tyto soustavy vybudí dostatečně, stejně jako módy následující, samozřejmě podle umístění soustav. Hodnotu nějakého poklesu pro fr. charakteristiku ve volném poli bohužel změřenou nemám. V tomto ohledu disponuji pouze simulací použité basreflexové ozvučnice (nátrubky jsou umístěny zezadu, nahoře a dole), což stačí. Měření zbytku samozřejmě mám, výhybka je výsledkem práce nad poctivým měřením, ale jak už jsem napsal, nechci to zde v tuto chvíli řešit.

MaBat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaBat »

Nicméně, pokud do toho někdo opravdu vidí, nějaká měření jsou tady, nakonec odkaz na to vlákno, kde se projekt rodil a kde lze toho najít, už jsem dal.

rotr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rotr »

Při stavbě těchto reprobeden jsem narazil na potřebu postavit zároveň předzesilovač. Pokud jste někdo postaven před podobnou otázku, mohu doporučit relaixed 2 http://www.vaneijndhoven.net/jos/relaixed2/index.html Relátkové přepínání hlasitosti, balance, 3 x XLR, 3x cinch vstup, XLR výstup, DO. Slušně hrající za příjemnou cenu.
Obrázek, Obrázek

Odpovědět