Tichý poslech stárnoucího posluchače....

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
štětináč
Kontaktovat uživatele:

Tichý poslech stárnoucího posluchače....

Příspěvek od štětináč »

Ahoj. Už neslyším výšky, ale hudbu mám rád. A hranici, kdy se to nedá poslouchat, tu mám také, jistěže tu svoji. Hlavní poslechovou sestavu mám prozatím vyřešenu, ale musel jsem se pustit do té vedlejší, "večerní"-panelákové. Poslech na sluchátka jsem vyřadil brzy. Mám běžné regálovky, ale vybíravé na basovou složku. Středy a výšky, kam slyším, zahrají výtečně. Zkoušel jsem zesílení finančně ošulit stavbou zes. s TDA 7375 a LM 1875. Tady to neprošlo čistotou zvuku v tomto mém konkrétním požadavku. Pak jsem si vzpomněl, že u zesilovačů tř D se nadává na techničnost zvuku a nic moc audio zážitku. Objednal jsem si číňana s TPA3118 a zapojil. Ta srozumitelnost je výborná, ale viděl bych to jen jako předskokana pro něco lepšího ve třídě D a bude to chtít přidat na basech.
Pozn: Postřehl jsem chválu na základní zesilovače Pioneer ve smyslu "živého" zvuku. Je to o tom, něco si ubastlit, za pár korun, když poradíte, nebo koupit A30 ku. Dík za názor.

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichý poslech stárnoucího posluchače....

Příspěvek od Křeček »

Mám teď doma levný reciever Pioneer SX-10 (podobná zesilovací část) a v kombinací s podobně levným SACD Pioneer mě to při rozumné poslechové hlasitosti nijak zvukově neuráží.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Ty večerní tiché poslechy jsou problematické, kvůli sousedům to musím vypínat dost brzy a pracuju někdy dlouho do noci... Tichý poslech mě moc nebaví, přestože výšky dávám úměrně věku OK. Takže v noci používám sluchátka. Dal bych jim možná ještě šanci, jen bych asi na tvém místě určitě vyzkoušel nějaký crosfeed, případně ekvalizaci či jiná sluchátka. Víc ti asi neporadím.

Která sluchátka / sluchátkový zesilovač/sestavu jsi zkoušel a proč jsi to vzdal?

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Podobný problém som riešil aj ja, nakoniec som svoju pracovňu (v byte v paneláku, 12 m2) ozvučil takto:
Tangent EVO 4 + SMSL A8 + LG UP970 + PC
Na tejto malej zostave počúvam hudbu pri práci a neskoro večer, susedia sa ešte nesťažovali.
Tie mikro repráčiky hrajú od 70 Hz a nie sú schopné pri rozumnej hlasitosti vyrobiť taký akustický tlak
aby to večer rušilo susedov. Keby som nemal tie Tangenty, ktoré som kedysi používal ako surround
repráky v DK, použil by som asi ScanSonic S4, ktoré sú tiež uzavreté.
Nič väčšie v tak malej miestnsti a pri tomto rozložení tam už nehralo, len dunelo.
Skúšal som ešte aj Q Acoustics, ale nechal som si tie uzavreté Tangenty, hralo mi to tam lepšie,
než basreflexové Q Acoustic, nie je tam žiadny hrb na basoch, len pozvolný plynulý pokles.
Hlavnú zostavu v obývačke nemám vlastne ani kedy počúvať.

P.S. A slúchatká tiež neznesiem na ušoch viac ako 5 minút, nie je to cesta pre mňa.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tt dne 13 pro 2018 14:01, celkem upraveno 7 x.

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka »

*offtopic* tt: takový pořádek neudržím v pracovně "viac ako 5 minút" *palec*

tt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tt »

Trochu som upratal, nebudem fotiť bordel. Ale v zákazkách mám rád poriadok, inak by som sa v tom stratil.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Přiznám se, že takový pořádek jsem u sebe na stole asi nikdy neviděl :)

Jinak bych ještě místo zesilovače nadhodil potenciální další směr - aktivy?

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka »

Tak aby to nekončilo z mé strany jen u hodnocení úklidu, tak doplním, že k velké spokojenosti používám aktivy Genelec.

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

hřebík píše:
13 pro 2018 10:49
Ty večerní tiché poslechy jsou problematické, kvůli sousedům to musím vypínat dost brzy a pracuju někdy dlouho do noci... Tichý poslech mě moc nebaví, přestože výšky dávám úměrně věku OK. Takže v noci používám sluchátka. Dal bych jim možná ještě šanci, jen bych asi na tvém místě určitě vyzkoušel nějaký crosfeed, případně ekvalizaci či jiná sluchátka. Víc ti asi neporadím.

Která sluchátka / sluchátkový zesilovač/sestavu jsi zkoušel a proč jsi to vzdal?
Musel jsem si najít, co je to crosfeed, v tom to zatím není. Mám ještě uzavřená Tesla sluchátka, zvuk nemá tu brilanci a dozvuk, jako mají bedny. Nebudu investovat do sluchátek, dokud to u někoho neuslyším.

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

hřebík píše:
13 pro 2018 14:02
Přiznám se, že takový pořádek jsem u sebe na stole asi nikdy neviděl :)

Jinak bych ještě místo zesilovače nadhodil potenciální další směr - aktivy?
Aktivy jako aktivní repra? To by určitě šlo, ale jsem obklopen nevyužitými regálovkami.
Už jsem tomu číňanovi zes. předřadil pasivní korekci na basech a vypadá to dobře.
Až to odzkouším i psychologicky,"jak to hraje na nervy", dám vědět.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

jj, aktivy = aktivní repra

sluchátka chtějí určitě mj. návyk, zvyknout si na to, že je to jiné než repro... Crossfeed může pomoct. Někdo možná sluchátka nesnese vůbec, já nicméně vydržím sluchátka poslouchat hodiny denně... Chce to samozřejmě vyhovující sluchátka i sestavu kolem... Určitě poslechni někde víc možností. Klasický a opakovaný tip je třeba poslechovka audigo v Praze, možná Brně, v jiných městech nevím. 2 lidi se často neshodnou, která sluchátka jsou lepší, je to velmi individuální svět a stejně jako u repro záleží na celé sestavě. Výhoda je, že je pevně daná akustika.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

štětináč píše:
13 pro 2018 09:55
........... Pak jsem si vzpomněl, že u zesilovačů tř D se nadává na techničnost zvuku a nic moc audio zážitku. Objednal jsem si číňana s TPA3118 a zapojil. Ta srozumitelnost je výborná, ale viděl bych to jen jako předskokana pro něco lepšího ve třídě D a bude to chtít přidat na basech.
Pozn: Postřehl jsem chválu na základní zesilovače Pioneer ve smyslu "živého" zvuku. Je to o tom, něco si ubastlit, za pár korun, když poradíte, nebo koupit A30 ku. Dík za názor.
Vždycky jsem přemýšlel, co se tou "techničností zvuku" myslí.
Nějaký pátek teď digitály poslouchám a párkrát jsem zaregistroval, že jim "něco" proti dobrému tranzistoru chybí. Ani ne při poslechu hudby, jako u filmů nebo sportovních přenosů --- třeba když prší, tak na áčkovém tranzistoru bezpečně poznáš, jestli prší na vodní hladinu, nebo na koruny stromů, nebo na plech, nebo na stan....... nebo když tleskají diváci na wimbledonském centrkurtu, tak to nejsou jen plesknutí, slyšíš, že jsou to lidské dlaně (potažené kůží). Tahle úplná delikátnost (levnějším) digitálům pořád ještě chybí, déšť je trošičku míň mokrý, lidské dlaně trochu míň kožené............ nicméně speciálně u hudby je ve zvuku něco, co je zase dost fajn. Tvými slovy "ta srozumitelnost". :)

Závěr moc nechápu, tak něco lepšího ve třídě D, bastl, nebo A-30?
Pokud jde o bastlení, nechápu proč, třeba malý TEAC AI-301DA jsem už někde viděl za 12t, je to dobře postavený stroj z kvalitních součástek dělaný přímo na poslech regálovek, to už se snad bastlit nemůže vyplatit.......
A třeba Marantz HD-AMP1, to už je opravdu bytelná kvalita (něco lepšího?) pod 30t.
(zatím jsem neslyšel, ale líbí se mi moc)

http://audio.teac.com/product/ai-301da/
http://www.marantz-hifi.cz/cz/products/ ... tid=hdamp1

štětináč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od štětináč »

Přiznáním, že zesik s TPA3118 se dá poslouchat jsem nechtěl upadnout v opovržení opravdových hifistů. Mám to na večerní FM stereoposlech. Nechtěl jsem utrácet za "audiozesilovač", nedal bych už teď ani 5000 Kč za Pioneer A 10. Ten svůj i s chladičem už nemohu na ebay najít, stálo to hotové asi 150 Kč. Napájení mám + 15 V stab. Posílám alespoň obrázek pasivní korekce basů, ale používám je prakticky na nejvíc,,, výšky to korigovat nepotřebuje právě pro tu skvělou srozumitelnost.
basy.jpg

Odpovědět