Tube Amplifier DIY kit

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
warezo
Kontaktovat uživatele:

Tube Amplifier DIY kit

Příspěvek od warezo »

ma zmysel sa obzerat po niecom takomto? vyzera to na velmi rozumnu cenu, postovne nejakych 30$. alebo radsej sa zamerat na nejaky hotovy vyrobok kupitelny u nas, alebo na nejaku overenu konstrukciu? v tychto zosilnovacoch sa vobec nevyznam a netusim na ake konkretne parametre sa zamerat. som nenarocny posluchac (cd, lp). repro zatial nic moc, casom...
http://www.tubedepot.com/kitshifi.html

petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: Tube Amplifier DIY kit

Příspěvek od petrL »

A kterou stavebnici myslíš? Nejlevnější výkonový zesilovač pro stereo tam vyjde na cca 300$, bez šasi, což je nezanedbatelná položka, ať už finančně nebo časově při DIY. Ale když se tak ptáš a chceš něco bastlit, tak by nejlepší byla kompletní stavebnice, ty Vellemany. Jsou zajímavé toroidními výstupními trafy, což je kupodivu ojedinělé, ačkoliv technicky by to mělo být výhodné. Nějakou Čínu hotovou seženeš i levněji (ale i ten Velleman je Čína). Měl by sis ujasnit, jaký výkon potřebuješ. Jestli chceš jenom předzesilovač, tak tam stačí najít dobrý schema.

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

rozmyslal som konkretne nad tymto:
http://www.tubedepot.com/diy-k-16ls.html
tie Vellemany su na moj vkus a poziadavky pridrahe. mam chut si nieco sam postavit, no zase nechcem stravit vacsinu casu zhananim potrebnych suciastik. vykon az tak nepotrebujem, skor si chcem skusit ten pocit. zatial som nenatrafil (ani poriadne nehladal) na nejaky projekt spracovany pre mna prehladne a hlavne vzhladom na cenu... mozno neskor, ale na zaciatok sa mi takyto kit javi ako navhodnejsi. viem ze ak casom prejdem na nieco lepsie tak to budu vyhodene peniaze, ale co uz. mozno k nemu postavim aj nieco s hornovou ozvucnicou...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Z US asi budeš také platit clo. Při zásilce z EU aspoň do Česka se do 300 Eur clo neplatí. Také si ověř dostupnost náhradních lamp, např. kolik stojí na ebayi. Na Slovensku/Česku žádnou exotiku, co se tady nikdy nevyráběla, neseženeš. Myslím ty pentody 6005.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

To je nesmysl. CLO a DPH se platí při zásilce z USA převyšující 150EUR. U soukromé osoby se do toho nezapočítává poštovné. Což tak kdysi nebylo.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Napsal jsem clo, ale myslel jsem DPH (+clo, které je u elektrosoučástek snad nulové). Znamená to, že 150 Eur se od vyšší ceny odečítá? Zrovna mám nějakou povinnost.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Spočítej si cenu součástek které budeš potřebovat a pak se rozhodni. Nakonec zjistíš, že když chceš (alespoň trochu kvalitní) elektronkáč, tak jej doma na koleně neuděláš. Ceny špičkových součástek jsou velice drahé, o estetice výsledku ani nemluvím. To se raději podívej na Ebay, kde seženeš elektronkové zesilovače za solidní ceny. Před měsícem jsem takto kupoval nový elektronkový zesilovač a stál mně cca 12k včetně cla a DPH. Možná, že nad ním někdo bude ohrnovat noc, že je to číňan, ale nešumí, 2x 65W si s bednama rozumí, jediná (ne)příjemná věc je že je ve třídě A. Ale vždy se za něco platí.

warezo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od warezo »

v praci som pozeral na ebay po com tak idu elektronky a prave som natrafil na tych hotovych a poskladanych "cinanov".. trochu ma zaraza cena, ktora zacina na nejakych 130$... to asi nebude nejak extra kvalitne, no asi sa vydam tymto smerom... skusim nejake fora co sa o nich bude pisat... dik zatial

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Aleska píše:2x 65W si s bednama rozumí, jediná (ne)příjemná věc je že je ve třídě A. Ale vždy se za něco platí.
Ve tř. A 65 W určitě není. To by i Číny stál desetkrát tolik.

Mně dneska poštovné z US od základu výpalného neodečetli. :x

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Je to takovýto krasavec: XDSE Music Angel
Obrázek
parametry:

Input Power 110V-240V AVAILABLE
Output Power 65 watts x 2 in ultra-linear mode 30watts x 2 for triode mode
Output Tube Power Tube adopts Shuguang KT88x 4
Frequency 7Hz-70KHz +/-3 dB
Signal/Noise Ratio 90dB
Input/Driver Tube 12AT7 x 2, 12AU7 x 2
Distortion Less than 1% at full power
Ohms 4 ohms and 8 ohms
Consumption 250w
Input Jack 3 groups
Size Dimension Width 465mm x Height 175mm x Depth 280mm
Colour Silver Body & Black Power Supply
Weight 25kg
Packing Includes All Tubes & 1.5m Power Cord
Proti zvuku nemám výhrad, jsem melodik, takže mně jeho zvuk naprosto vyhovuje. Na metal, progres rock a podobně se množná (zvukově) nehodí, ale pro mne *thumbs up*
Pochopitelně, sám těm 2x 65W nevěřím, dnes po příchodu domů jsem před něj zapojil měřák a ze sítě bere (při mé obvyklé poslechové hlasitosti, čili dost málo, někde okolo 60-64 dB) odebírá pouze 118 VA. Jen tak mimochodem v síti mám zrovna 228 V, sice v normě, ale... *thumbs down*

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

60 dB mi ráno ukazuje pražský šum, když mikrofon vystrčím z okna. Při takovéhle "hlasitosti" hraje dobře nebo aspoň snesitelně všechno. Tomu se mi nechce věřit. Čím to měříš? Já poslouchám kolem 85dB, někdy i 90 dB.

PS. 228V se od 230V neliší ani o 1%. Ne že bych se chtěl nějak zastávat ČEZu, ale co víc si přát?

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Vypadá to solidně a váží to víc jak moje SV 233. Pokud vím tak někde psal Pavel Dudek že 60 W v A třídě se už jen velmi obtížně realizuje zejména kvůli potřebě dostatečného odvodu tepla.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Měřím sound level metrem Radio Shack, No. 33-3050. Světe zboř se, dovezeno z USA, výrobek China. Když vypnu vše, tak jsem někde na 50 dB. Zrovna nyní poslouchám Shirley Bassey "Twenty of the Best" a v nejhlasitějších pasážích se dostanu na 78 dB. Faktem je, že bydlím v RD, v poklidné ulici a až na konci. Pro zajímavost jsem to přepnul na Eagles, moji zamilovanou "Hotel California". Nahrávka se pohybuje okolo 70 dB, ve špičkách se dostala opět k těm 78 dB.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Já měřím tímhle
http://www.pselectronic.cz/k5201-388-me ... m2050.html
(na ebayi podstatně levnější)

Je pravda, že v tichém prostředí (u mě jenom večer) člověk nemá potřebu to pouštět nahlas. Ale zase ta absence sousedů...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Až na barvu (já jej mám kompletně v černé) je to úplně to samé. Řekl bych: I vrata továrny jsou tytéž...

Odpovědět