Upgrade výhybky ProAc Response One SC

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Vit
Kontaktovat uživatele:

Upgrade výhybky ProAc Response One SC

Příspěvek od Vit »

Ahoj, rád bych se s vámi podělil o svůj upgrade výhybky v repro ProAc Response One SC:

Finální resume:

1. prostor před/po upgrade: ProAc měly vždy velmi dobré podání prostoru se ztracenými bednami, zde nedokážu/netroufnu určit rozdíl před/po upgrade (rozhodně se nezhoršil)
2. Podání nižších středů a basu mi přijde lepší, zpevněné, výšky uhlazené (méně plechové?)
3. Zvuk velmi digitálně znějící Audiotrak HD2 mi přijde po upgrade analogovější, stravitelnější (nemusí platit vždy a všude).

Celkové hodnocení: lepší středy, méně usyčené výšky, analogověji znějící zvuk (zejména u rockových/metalových nahrávek). U hlasu příjemnější barva (ženský vokál).

Pokud bych měl hodnotit 0-100% z toho 100% jsou nové bedny, pak to vidím na 25% zlepšení.

Upgrade bez problémů, Obbligato i uvedený webshop doporučuji.

Jelikož jsem řešil svůj problém na "bednovém" fóru, odkaz na historii diskuze je zde http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5703
Obrázek výhybky po upgrade:
Obrázek

Moje představa byla vyměnit průměrné až podprůměrné kondenzátory a nahradit je za Obbligato Copper na všech pozicích kromě 30uF, kam kvůli kapacitě dám Obbligato Film Oil 30uF.
Obbligato jsem vybral z důvodu ceny (300 Kč kus) a velmi dobrých recenzí ve výhybkách, druhé v pořadí zústává Audyn Cap Plus (cca. 15-20 Eur za kus). Mj. zde http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Obbligato Copper 3.3uF 630V
Obbligato Copper 4.7uF 630V
Obbligato Copper 6.8uF 630V
Obbligato Film Oil 30uF 630V
Vishay MKP 1837 0.01uF, 160V

Schéma originálný výhybky a typ repro je třeba zde:
http://audioclone.free.fr/responseONEsc.html
http://www.troelsgravesen.dk/download/1S_clone.pdf

Výsledek upgrade:
Test probíhal na sestavě: Audiotrak HD2 (odešla mi Onkyo SE-200 a Buffalo DAC ještě nedorazil) > DH-Labs Silver Sonic > Atoll PR 100 > Rega Couple > Atoll AM100 > Supra PLY > ProAc na stojanech Standfon s pískem. Přehrávač je Foobar poslední verze s WASAPI output ve Vista.

Testovací nahrávky: Linn records, various artists vol. 2 (pro mne neznámé, nenaposlouchané), obsahuje jazz, klasiku, fusion), 96 Khz/24bit, Avril Lavigne / Let Go, Metallica (černá) japonská edice

0H: první dojem: žádná změna, posléze: tupější výšky, hraje to nějak zastřeně
10-15H: cosi se mění, hraje to méně agresivně na výškách, pěkné středy u houslí, saxofonu, Metallica - hajtka nesype, kytary znějí jinak (středy...)
cca. 30H: upgradovaná bedna hraje subjektivně klidněji, vyrovnaně, bas je zřetelný. Agresivní digitální zvuk produkovaný HD2 je z této bedny "analogovější", stále detailní ale příjemný. Hlas Avril Lavigne zní jednoznačně lépe.
Je možné vnímat změny na dual-mono smíchaných (i normálních) nahrávkách. Bedny stojí vedle sebe a jedna prostě hraje lépe. Ať už jsem si to vsugeroval nebo ne (hajtka tam nesyčí, kytary i hlas jsou příjemnější), tak můžu upgrade původních kondíků za tzv. ""audiofilní"" doporučit i u této kategorie nižší střední třídy.

Celkové náklady na přestavbu
http://www.diyhifisupply.com
Obbligato Copper 3.3uF 630V $14.50
Obbligato Copper 4.7uF 630V $16.50
Obbligato Copper 6.8uF 630V $18.50
Obbligato Premium Film 22uF 250V $23.00
Pošta 7 $
Celkem 152 USD (dolar byl ještě za 18 Kč...)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade výhybky ProAc Response One SC

Příspěvek od Peer »

Prostě kvalitní součástky jsou slyšet a mají význam... *thumbs up*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Peer píše:Prostě kvalitní součástky jsou slyšet a mají význam... *thumbs up*
Na tomto místě o tom není pochyb. Již staré latinské rčení říká: Finis coronat opus.

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Vit

Mene usycene vysky - s cim to poslouchas? Ja mam sice jiny typ, ale nic takovyho nepozoruju.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Sestava je uvedena v příspěvku, tedy rekapituluji:

Test probíhal na sestavě: Audiotrak HD2 (odešla mi Onkyo SE-200 a Buffalo DAC ještě nedorazil) > DH-Labs Silver Sonic > Atoll PR 100 > Rega Couple > Atoll AM100 > Supra PLY > ProAc na stojanech Standfon s pískem. Přehrávač je Foobar poslední verze s WASAPI output ve Vista.

Testovací nahrávky: Linn records, various artists vol. 2 (pro mne neznámé, nenaposlouchané), obsahuje jazz, klasiku, fusion), 96 Khz/24bit, Avril Lavigne / Let Go, Metallica (černá) japonská edice

Samozřejmě že zvuk je ovlivněn celým řetězem, a to pak zejména digitálně znějící Audiotrak HD2.

Usyčenost výšek - prostě hi-hat, barva hlasu atp. (viz. příspěvek) znějí lépe, pokud jsem to měl konkretizovat, méně usyčeně, hladčeji (ale ne tupěji nebo zastřeně).

Co máš ty za ProAc? Jediný obdobný je Response D15 (stejný výškáč, což není zárukou stejného pojetí viz. právě výhybka, která může být zcela jiná). Ostatní jsou prostě "jiné bedny" a nesouvisí generálně s podáním ProAc Response One SC.

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Vit
Sestava je uvedena v příspěvku,
Aha, nevsim sem si. Ale ted jsme si fifty fifty, pac ja mam sestavu uvedenou v podpisu :mrgreen:. Mam Studio 140. Ted si uvedomuju - mam k tomu Marantze radu 7001 - ze na lepsim zeleze bych slysel vice co bedny umi, ale pri predvadeni byl zesik ten nejvyssi Marantz, ale muj CD prehravac (SA7001). Provnaval jsem je se Studiem 110 a D25. Dle slov prodejce nemelo cenu je porovnavat s D15, pac Studio 140 hrajou vicemene stejne, akorat jsou to dvojpasma. Charakterem se mi nejvic libily prave Studio 140.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Upgrade vyhybky, kvalitnější kondíky... tomu fandím :!:
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět