Výhybka Visaton Pentaton BB

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
Martininos
Kontaktovat uživatele:

Výhybka Visaton Pentaton BB

Příspěvek od Martininos »

Dobrý den, již nějaký pátek mám doma vyrobeno a osazeno toto repro, stále však ještě řeším výhybku :)

Obrázek

Fungovat vy to mělo tak že Repro 3 Visaton B200 by měl hrát naprosto všechny frekvence, podporován od 0Hz až do 9kHz Reprem 2a4, a od 0Hz do 1600Hz ještě navíc reprem 1a5 což jsou BG20. (alespoň takto jsem to vyčetl na webu Visatonu...) Samozřejmě bych mohl koupit originální výhybku, jen by mě potěšilo si ji vyrobit :)

Ve výpočtech/simulaci mi sedí zapojení repra 1a 5, nicméně vůbec nerozumím zapojení 2a4...

Není tu někdo znalý ?

Edit: Překlepy...

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhybka Visaton Pentaton BB

Příspěvek od LUPUS »

No, není lepší použít jeden Lowther nebo Fostex ? :-)

Máte zkušenosti s Visatonama? Jaké? Co jsem viděl třeba vyhybky , jsou narvaný elektrolitama . Moc se mi to nelíbilo.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Martininos: Jestli tohle budeš stavět tak prosím dej vědět. Chtěl bych to slyšet. Jinak bych asi koupil originál vyhýbku.

Lupus: No AER, Lowther, Feastrex, Fostex a podobné reproduktory jsou na vysoké úrovni a díky absenci vyhýbky jsou menší komplikace a i degradace zvuku.
Jenže pentaton mě zaujal, že by mohl hrát více basů. Na druhou stranu si myslím, že vysoké kmitočty to asi nebude moc hrát dobře. Takže když už vyhýbku tak bych postavil raději něco jako Oris 150, Orphean a podobné hybridy kde je oddělený bas a jako celek to hraje špičkově.

Martininos
Kontaktovat uživatele:

Nezdá se mi, že by to byly, elektrolyty :)
http://www.visatonshop.at/en/Single-Dri ... -PAIR.html

Už je postaveno :) No já osobně pokud sedím v sweetspotu tak si lebedím :)) Nedostatkem výšek netrpím ale nyní bez výhybky hrajou všechny repro to samé :)
Basy jsou už teď parádní skoro na začátku hledal sw :)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Jsou tam 4 elyty, jako na schematu.

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ty výšky nic moc,obvykle se k tomu od 5-6 kHz přidává výškáč - více na německým fóru o Visatonu (teda alespoň kdo chce mít výšky příjemnější
a bez toho velkýho poklesu od 10 kHz.
Jinak ty hotový vyhybky od Visatonu,to je taková z nouze ctnost,samej elektrolit,prostě jen to nejlevnější a nejzákladnější,aby to trochu hrálo.

Obrázek

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS »

Tomáš : Moje řeč, měl jsem v rukou vyhybku od VOX 253 a celkem hrůza a děs. Cívky urvaný, původně jen nalepený,součástky nijak zvlášť hezky uspořádaný, pájení zalitý hroudou cínu.Propojovací kabeláž absolutní nouzovka a terminály to stejný.Pro mě spíš bastl a za cenu za jakou se to prodává nepřijatelný.Ale hraje to prý super , tak musím co nejdřív poslechnout abych tady nekydal hnůj. Jinak fotka co uvádí Martininos je univerzál foto k vyhybkám na stránkách Visatonů, ne konkretně k Pentatonu.

Martininos
Kontaktovat uživatele:

Jsem tedy v rozpacích, k výhybce se dostanu za cca 10kKc/par. Možná bych ji zvládl vyrobit sám, otázkou ovšem je zda použít původní Visaton zapojení....

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Když ji koupíš, tak původní zapojení přece použiješ, ne? Tak si ji rovnou můžeš udělat sám za mnohem menší peníze.

Martininos
Kontaktovat uživatele:

Samozřejmě jí buď koupím nebo vyrobím, jen říkám že nerozumím původnímu zapojení, tomu proč jsou před všemi repro vřazeny kondíky, cívka a odpor, a zapojení 2 a 4 reproduktoru, kde se mi to v simulací chová dost podivně...

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

U té vyhybky by to mělo fungovat tak,že 1. a 5. jsou děleny nejníže a fungují jako basáky,2. a 4. výše a fungují jako středobas a 3. jde vcelku jako širokopásmovej.Ale jelikož ty první návrhy od Visatonu jsou obvykle dost problematický,tak je lidé od Visatonu nebo fanoušci často až později po zveřejnění upravují do finální a poslouchatelný podoby.Chvíli jsem po tom pátral a ejhle:
Obrázek
u čísla 5.přídán kondík,takže funguje už jen jako výškáč - kvůli vyrovnání cháry,ta na púvodním obrázku asi nebude moc pravdivá
(spíše hodně vylepšená).Ty další paralelní záležitosti,to je něco k vyrovnání impedance.
Tady je odkaz:
http://www.visaton.de/vb/showthread.php ... ENTATON+BB

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS »

Na pozici 3...což by mělo být uprostřed...joj až teď vidím..toho sněhuláka :-) Což je asi ve výšce cca 78 cm.Ten si teda polepšil (nebo pohoršil) z širokopásma na výškáč (nebo naopak) podle toho který schema je původní a který upravený.
No...nechci tady rozhodně propagovat širokopásma...ale když to celý srovnám s jedním Lowtherem bez vyhybky....tak myslím že nehraje tak zle...ale to už je věc osobního vkusu...něco jako ženský.. :-)

Martininos
Kontaktovat uživatele:

Díky, to s červenými úpravami je novější :)

Odpovědět