Výroba levných zkratovacích konektrů na RCA a digi výstup CD

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výroba levných zkratovacích konektrů na RCA a digi výstup CD

Příspěvek od dadaft »

já bych se na to být tebou vykašlal, pipisi.
přínos je 0,00 %.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Pipis:
zeptej se na to Rowinga. Ten si je vyrobil sám a používá.
Já osobně bych se na to vykašlal a raději koupil. Četl jsi o nich v katalogu AR?
Jde tam i o materiály z kterých je to vyrobené...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

U RCA zkratovacích konektorů není výroba nic složitého. Prostě si koupíš víceméně libovolný RCA cinch na kabel a vodivě propojíš oba kontakty - střední kolík s obvodovým prstencem. Já koupil nějaké normální celokovové RCA cinche, výstupní pružinu co měla držet kabel proti ohybu jsem oddělal a vnitřek konektoru po propájení vyplnil silikonem, takže foto vnitřku už neudělám. Přínos u mě jsem už někde psal. Když jsem nevypnul CD a poslouchal LP tak v tichých pasážích např. v zaváděcí nebo koncové drážce, pauze mezi skladbami, ale i v tichých pasážích skladeb nebo prostě když jsem raménko nepoložil na LP bylo přehrávané CD z repro slabě slyšet. Prostě klasický přeslech. Když jsem nevyužité vstupy na zesilovači - Tape 1, Tape 2, Aux zkratoval, tak ty přeslechy zmizely. Tedy utlumily se natolik že je již nepozoruji. Mimochodem zkratovací konektory na MM phono vstup na zesilovači byly dodané přímo od Denonu. Tam díky většímu zesílení je problém asi mnohem větší a řeší to zkratovacími konektory tedy přímo výrobce. U mě tedy zkratovací konektory na nevyužité vstupy zabraly. To CD při navoleném jiném vstupu bez nich bylo jasně slyšet. Teď je klid.

Jo ještě bych si dal pozor ať ty zkratovací cinche nenasadíte na výstupní konektory např. REC OUT, TAPE OUT a podobně. Mohli byste si něco odpálit :!: Osazovat jen vstupy :!:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Rowing píše:Když jsem nevypnul CD a poslouchal LP tak v tichých pasážích např. v zaváděcí nebo koncové drážce, pauze mezi skladbami, ale i v tichých pasážích skladeb nebo prostě když jsem raménko nepoložil na LP bylo přehrávané CD z repro slabě slyšet. Prostě klasický přeslech. Když jsem nevyužité vstupy na zesilovači - Tape 1, Tape 2, Aux zkratoval, tak ty přeslechy zmizely.
tím, že jsi zkratoval jiné vstupy zmizely přeslechy z cd při přehrávání lp? hmmmm....
nebude to spíš tím, že normálně, když posloucháš gramec, tak máš cd vypnuté?
ale jinak vlastně proč ne? bádejte a diy-kuťte - aspoň nechlastáte a neděláte bordel...

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Kteremu slovu v

Jo ještě bych si dal pozor ať ty zkratovací cinche nenasadíte na výstupní konektory např. REC OUT, TAPE OUT a podobně. Mohli byste si něco odpálit :!: Osazovat jen vstupy :!:

nerozumis? :)

(Na vstupech se nestane nic, vyjma nejakeho prepojeni synapsi v mozku posluchace. Zkratovani vystupu je dobry zpusob, jak nechat vydelat sveho prodejce.)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Rowing píše:Když jsem nevypnul CD a poslouchal LP tak v tichých pasážích např. v zaváděcí nebo koncové drážce, pauze mezi skladbami, ale i v tichých pasážích skladeb nebo prostě když jsem raménko nepoložil na LP bylo přehrávané CD z repro slabě slyšet. Prostě klasický přeslech. ...To CD při navoleném jiném vstupu bez nich bylo jasně slyšet. Teď je klid.
Patrně je tvůj zesilovač v tomto směru nedobře vyřešený, takže tobě to teoreticky může pomoci. Já mám momentálně nevybrané vstupy zcela odpojené, zapnul jsem všechny připojené zdroje signálu (tuner,tv,dac) najednou a přepnul na nezapojený vstup a i když dám hlasitost 150W zesilovače úplně naplno, tak neslyším nic, opravdu nic, jen když hodně napnu sluch, tak z výškáče jen slaboučký šum.
Toto by mohl být test pro to, zda to má smysl.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

to noaid :
chlape ty máš nervy, po příštím takovém testu už by jsi nemusel slyšet vůbec nic

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Sám používám na výstupu digi koax.u VRDS-25X zkratovací konektor vyrobený z konektoru Supra a přesný odpor 75 Ohm, viz obrazek. V pravo zkratovací konektory origo natvrdo používané u předzesilovačů Denon a Teac, např. u phono vstupů.koax.Obrázek

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Na digi výstupu je vždy signál. Výstupní obvod je dimenzovaný na zatížení 75ohm. Když se to zkratuje natvrdo, je to větší zatížení pro ten výstup, vyšinutí ze stability. Jestli mu to bude vadit těžko říct, spíš bych řekl že ne, ale ten odpor je prostě jistota.

Odpovědět