Výroba signálového kabelu s 2x RCA (cinch)

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Odpovědět
mmachtri
Kontaktovat uživatele:

Výroba signálového kabelu s 2x RCA (cinch)

Příspěvek od mmachtri »

Jak vyrábíte kabely? Používáte symetrické kabely a stínění (oplet) použitý opravdu jen jako stínění a připájený do konektoru jen na jedné straně kabelu (a případně které?) nebo používáte kabely nesymetrické a stínění jako vodič signálu?

Odar

Re: Výroba signálového kabelu s 2x RCA (cinch)

Příspěvek od Odar »

Nejaky priklad DIY kabla je napr. tu http://www.tomasbalent.cz/tombacables.html

mmachtri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mmachtri »

Odar píše:Nejaky priklad DIY kabla je napr. tu http://www.tomasbalent.cz/tombacables.html
Na to jsem se úplně neptal, ale díky. Zajímavá stránka.

Odar

Příspěvek od Odar »

Jo ja som cital ze RCA :)

mmachtri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mmachtri »

Odar píše:Jo ja som cital ze RCA :)
To ano, ale zajímal mě spíš rozdíl mezi směrovým a nesměrovým kabelem. Špatně jsem se vyjádřil :oops:

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

mmachtri píše:To ano, ale zajímal mě spíš rozdíl mezi směrovým a nesměrovým kabelem. Špatně jsem se vyjádřil :oops:
Kdyz musim pouzit konektor RCA, tak presne, jak pises: symetricky (twisted pair) a stínění opravdu jen jako stínění. Připájený k signalove zemi konektoru jen na jedné straně kabelu. Kabely zapojuji tak, ze konec s pripajenym stinenim dam do komponentu, ktery ma lepe vyresene zemeni. Smerovost kabelu mi nedava valny smysl, jen je dobre mit u stereo propojeni oba dva kabely otocene stejne (konce s pripajenym stinenim bud oba na vstupu nebo na vystupu).

Zkus stineni nepajet ke konektoru RCA vubec, ale vyvest zvlast na dalsi konektor a ten pripojit na kostru komponentu. Hlavne u propojeni prenosky a phono predzes.
--
L_u_k_a_s

Pit11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pit11 »

Chcel by som sa spytat ako urobit plynuly prechod z kabla na cinch. Idem menit koncove cinche na starsiom kably, ktory je o dost tensi ako vystup zo cinchu.

Ako spravit aby kabel "nelietal" v otvore. Myslel som obtocit kabel izolacou paskou do hrubky otvoru vystupu, ale to by asi velmi pekne nevyzeralo.

Nejaky napad?

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Použi Neutrik/Rean (má gumené zakončenie) alebo zmršťovačku
http://sk.farnell.com/neutrik/nys373-0/ ... dp/4632898

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

mmachtri píše:
Odar píše:Jo ja som cital ze RCA :)
To ano, ale zajímal mě spíš rozdíl mezi směrovým a nesměrovým kabelem. Špatně jsem se vyjádřil :oops:
rozdil je v konstrukci
nejde ani tak o drat, zda je tazeny v danem smeru.. mnozi si smerovym kablem mysli, ze jsou vedene dle dane sipecky aj znacek na kabelazi.... ve skutecnosti to jsou metraze pripadne po 1/2metrech....
Logicky kdyz med je tazena -lisovana tim smerem, jde to i opacne stejne...(protoze na obou koncich je spojena jako trubka). No spise poznas rozdil mezi dvema ruznymi kablama nez tento.

Aneb rozsroubuj smerovy kabel a kukni.. v 98% ma spojeni na obou stranach stejne, pokud jde o kupovany, a kdyz to das tak ci opak v hifi hraje stejne..
Udelej si slepy test (nejak si kabel obal do papiru a ten prelep protoc kable a zkus pak obracene... 100pro bude hrat stejne).
Ty zbyvajici 2% kdyby nekdo zmenil koncepci.. vetsinou kutilove.

Odpovědět