Mike Oldfield: Five Miles Out

Hudba, která se Vám líbí a doporučili byste ji k poslechu
Odpovědět
Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mike Oldfield: Five Miles Out

Příspěvek od Oldear »

Tak další z kolekce DELUXE Edition a to Mike Oldfield: Five Miles Out. Jedná se o 2 CD a jedno DVD pouze se zvukem. Zvuk je v mch a obsahuje dvě stopy a to DD klasický 48/16 a DTS 96/24. Podotýkám, že to není DVD-A, ale audio z DVD ve formátech DD a DTS - snad pro větší kompatibilitu pro přehrávání a lepší prodej, je to stejné jako Stormbringer. Jedno CD je remater původního z roku 2013 a druhé CD je záznam koncertu z Cologne z roku 1982. Podotýkám, že mě lépe zní to původní CD z roku 1982. DVD obsahuje stejné skladby jako CD a v DD nic moc, ale v DTS 96/24 je to super. Ten mch dělal sám Mike a dal si s tím záležet. Hraje to naprosto skvěle, výborný prostor a kokalizace jednotlivých nástrojů a zvuků. Na poslech je to vůči CD předělané a podtrhuje to tu Mikovo hudbu a proti stereu je to úplně jiný zážitek a zvuky ze zadu nejsou rušivé a nepřirozené. Jaké basy se na mě vyřítily z centru mě přímo vyděsilo. Všem příznivcům Mika Oldfielda vřele doporučuji.

Ještě poznámka DR u DVD ( convert WAV ) 13-15 a CD cca 10.
Přílohy
Mike back.jpeg
Mike front.jpg

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike Oldfield: Five Miles Out

Příspěvek od Dasta »

Buď zdráv, Navnadilo mně to na poslech, tak jsem si to pustil.
Mám pouze cd z roku 83, ale zážitek výborný. Díky za tip, asi proběhne večer s Oldfieldem.

Oldear
Příspěvky: 1451
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike Oldfield: Five Miles Out

Příspěvek od Oldear »

Ok, super. I jám měl večer "Oldfieldový" - pro mě super hudba už od mlada. CD FMO z roku 1983 je super a já jej rád poslouchám.
Tak ať Ti to hraje.

Ještě dodatek, jako info. Koupil jsem si nedávno i LP - reedici 2013. Zvukově je to posazeno truchu výš, chcete-li je to světlejší. To by až tak nevadilo, ale u takovéto hudby ty tiché pasáže jsou lepší u CD, kde je absolutní klid. Je to podobné jako u klasiky a u např. Floydů a pod. Např. BD Floydů Dark Side .... v mch je neuvěřitelný hudební zážitek bez jakéhokoliv sebemenšího rušení i po těch letech.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike Oldfield: Five Miles Out

Příspěvek od progsociety »

Oldear píše:
11 lis 2017 14:38
Podotýkám, že mě lépe zní to původní CD z roku 1982.
S tým sa nedá robiť nič iné, iba súhlasiť.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host