Sobus Faber Vernere 1.5 - bílé

Zamčeno
Jirka_C
Příspěvky: 13
Registrován: 04 zář 2019 22:27
Kontaktovat uživatele:

PRODÁNO: Sobus Faber Vernere 1.5 - bílé

Příspěvek od Jirka_C »

Provedení bílý klavírní lak, TOP stav, bedny jsou více jak rok v záruce. Kompletní původní balení, doklady. Troufám si říct, že budou teprve teď rozehrané - hrály do 100 hod. Nekuřáčké prostředí, bez domácích mazlíčků. Osobní předání s možností důkladného vyzkoušení samozřejmostí. Důvod prodeje - upgrade výš :-)

Jedná se o nádherné muziální reprosoustavy. Původně jsem měl Xaviany 125 XN Junior, které jsem nahradnil za Sonus Faber Vernere 1,5. Sonusy jsou více směrovější, mají neskutečné čisté výšky a větší objem basů ve srovnání s XN 125. Jejich velkou výhodou je bassreflexový výústek na čelní straně. Díky tomu se na rozdíl od citlých Xavianů nemusí komplikovaně řešit odsazení od zdi.

Recenze:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... venere-1-5

Technická specifikace + popis:

Technická specifikace Sonus Faber Venere 1.5
* Doporučený zesilovač: 30 - 150 W
* Typ ozvučnice: 2 pásmová s čelním bassreflexem. Zaoblený MDF kabinet ve tvaru lyry eliminuje difrakce a stojaté vlnění.
* Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 50 Hz - 25 kHz
* Dělící frekvence: 2 kHz
* Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 85 dB
* Impedance: 4 ohm
* Středobasový měnič: 150 mm, bezkomprimační otevřený design koše a Curv™ membrána. Ultra dynamika a linearita. Vlastní vývoj Sonus Faber.
* Výškový měnič: 29 mm vysoce rozlišující hedvábná kalota, chlazení vzduchem bez ferrofluidu.
* Připojovací terminály: Bi-Wire / Bi-Amp
* Vnější rozměry (V x Š x H):
*    - 390 x 200 x 300 mm
*    - 1080 x 280 x 380 mm se stojanem
* Hmotnost: 6 kg / ks

Popis produktu Sonus Faber Venere 1.5
Nová modelová řada Sonus Faber Venere symbolizuje harmonickou rovnováhu mezi vnitřní a vnější kvalitou. Název je odvozen od bohyně Venuše, která je nejen bohyní lásky ale i symbolem krásy. Hlavním posláním projektu Venere bylo vytvořit výjimečnou řadu reprosoustav, převyšující svou vlastní cenovou kategorii, vyznačující se atraktivním designem a živým, bezprostředním zvukem. Stejně tak nabídnout produkty za fantastickou cenu ve srovnání s nejlepšími výrobky konkurence a oslovit tak co nejširší okruh posluchačů. To vše samozřejmě v kvalitě, stylu, provedení a designu, který je společný pro každý „hudební nástroj“ opatřený značkou Sonus Faber.
 
U řady Venere uplatňuje Sonus Faber své tradiční postupy a inovace v návrhu skříně, inspirované tvarem lyry, podobně jako u top modelu Aida. Křivka jejich bočnic zaručuje enormní konstrukční pevnost a perfektní kontrolu nad rezonancemi. Umístění bassreflexového otvoru na čelní stěně a aerodynamický tvar korpusu pak umožní snadné začlenění do poslechové místnosti. Kabinet uzavírá estetická, nakloněná vrchní deska, ozdobená prvkem z tvrzeného skla. Z téhož materiálu je i vysoce tuhá základna dokoupitelných originálních stojanů, s nastavitelnými hliníkovými nožkami.
 
Měniče byly navrženy a vyvinuty firmou Sonus Faber. Ve všech modelech řady Venere je reprodukce vysokých kmitočtů svěřena výškovému reproduktoru s měkkou hedvábnou kalotou o průměru 29 mm, který zajišťuje nesmírně přirozený projev, vynikající směrovou charakteristiku a mimořádnou detailnost. Střední a nízký rozsah frekvencí mají na starosti reproduktory s membránami z kompozitu, které pak zajistí stejnorodý charakter zvuku, vysokou rychlost a výbornou kontrolu. Terminály reprosoustav umožňují bi-wiringové připojení, výhybka byla navržena s ohledem na co nejčistší signálovou cestu a díky tomu i autentickou reprodukci hudby. Stejný důraz byl kladen i na „vlídnost“ soustav k zesilovačům.
 
Všechny kroky učiněné v průběhu procesu návrhu se plně projevují při poslechu, který překonal i ta nejoptimističtější očekávání. Tento revoluční počin zcela mění poměry a definuje svou vlastí kategorii.

Cena: 15000 Kč

Přílohy
IMG_0822.jpg
IMG_0824.jpg
IMG_0823.jpg

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti