Stojánky pod kabely

Různé udělátka typu hroty, antivibrační podložky, hifi racky a další pomůcky pro lepší zvuk a vzhled
Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1320
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Stojánky pod kabely

Příspěvek od NA »

Nechal jsem si vyrobit z masivu stojánky pod reprokabely, aby se pod nimi dalo pohodlněji vyluxovat a abych odzkoušel případný vliv na změnu zvuku.
Chtěl bych toto vyzkoušet na vícero kabelech, sestavách i uších.
Nabízím tedy možnost vyzkoušení sadu 4ks těchto udělátek zájemcům, kteří mají chuť a zároveň čas toto u sebe vyzkoušet a poslat na vlastní náklady dalšímu zájemci.
Pokud máte o test zájem, máte aktuálně čas se tomu věnovat (mě stačila na udělání si závěru půl hodinka, změna se dělá velmi rychle), napíšete mi následně svůj verdikt, který si ale necháte pro sebe, (aby nedošlo k ovlivnění ostatních) přihlašte se mi do SZ se svou adresou.
Po ukončení testu zveřejním anonymně výsledky, a případně sem pak můžou účastníci napsat detaily.

Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od kychtax »

to nemusim zkouset. Rozdil slysim. Kdyz necham Rk valet s ostatnimi kabliky po zemi, prichazim o vysky. Nejdriv jsem myslel, ze mi odesel vyskac, pak jsem si vsiml mirneho shluku kabliku, vc reprokabelu.
Kdyz odhlednu od vlivu dalsich kabelu, Osobne si myslim, ze i podlaha tvori izolaci kabelu a pokud to prijmu, tak dielektricke konstanty obalu dratu + vzduchu a obalu dratu + podlahy (kdyz rozdelim lezici kablik pomyslne horizontalnim rezem) bude jina nez (obalu dratu + vzduchu) x 2. Proc by ne.. 8-)

Jarda69
Příspěvky: 2516
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od Jarda69 »

A nejhorší je elektrické podlahové topení

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

NA:
Na co to posílat, když si podobný provizorní stojánek na reprokabely může každý z nás snadno vyrobit doma sám z knížky postavené do áčka, z hrnku, plastových nádob, kartonů, svíček, prázdných květináčů, špulek od WC papíru, krabiček papírových kapesníků atd. atd.

kychtax:
A byl to důsledně udělaný ABX test ;-)?

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od kychtax »

K tomu prvnímu nebyl test potřeba. Bylo to slyšet hodně (ještě na starých Xavikách X125). Ten chuchvalec drátu to úplně zvukově zboural.
Chodil jsem kolem toho týden, co se děje .. holt nekomu trvá všechno déle ;)
Pak jsem dal reprokabel zvlášť, minimálně 30cm od ostatních kablíků a bylo to pryč.
Z uvedeného důvodu vedu reprokabel vzduchem už teď (mám ho provizorně na smrkových špalících). Po zemi mám většinou napájecí kablíky, signál kabelovky, ethernet drátek a ted ještě i HDMI kablík.
Ono to i líp vypadá a aspoň mám klid. Fakt si to z legrace zkuste, možná se budete někdo divit. *thumbs up*

K tomu druhému s těmi dielektriky - ne. To je mezi nebem a zemí. *klanimse* a už byla včera dost pozdní hodina.. :P
mimochodem dřevo je výborný izolant, pohlcuje vibrace a je přírodní látka.. To přece nemůže fungovat špatně *2thumbsup*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak jasně, pokud jsi tam měl klubka šňůr, není se asi čemu divit. Ale jinak.... :-).

Zkoušel jsem to před pár lety, důkladně, byli jsme na to 3. Tehdy ještě s nestíněným reprokabelem. Rozdíl jsem slyšel, když jsem věděl, jestli je kabel podložený nebo není :-). Když jsem to nevěděl, byla to čistočistá tipovačka. Asi mám štěstí a nevede mi podlahou 22 kV vedení a ani nemám elektrické podlahové vytápění.

Na vibrace kabelu způsobené elektrony narážejícími do jeho stěn jsem zapomněl :-).

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od kychtax »

Nevibruje kabel. Vibruje podlaha.( U mne.
Kdyz odlita meteor na konci pohadky Doba ledova 3. Deti nechpaly, co se deje *2thumbsup*)
Hodne vyrobcu si hraje s temito mikrovibracemi a jejich tlumeni.. Drevo muze byt zrejme dalsi zpusob. elektrony , to slysim prvne.. :lol:

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od fox »

Pod kabely jsem dřevo ještě nezkoušel. Ale mám jednu zkušenost. Pokud mám komponenty uloženy na poličkách z žuly, nebo z laminované dřevotřísky, na zvuk to výrazně působí.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

U gramce nebo beden bez hrotů položených přímo spodní stranou na polici se to dá pochopit. U zesilovače, phono pre, streameru apod. je to fyzikální pitomost.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od lachim »

pítrpraha
fyzikálně nevím... nejsa schopen odborně debatovat ani o žárovce, ale
určitě jsem na x sestavách jasně slyšel rozdíl mezi podložením ze žuly nebo z wenge nebo z betonu.
(zkoušel jsem doma např na audionet vipg2, krell, primarde bd32 nebo AudR Ref 3, Marsh, Arcam nebo monoblocích MF750k, electrocomapniet, naim )
třeba na pískovci "hrají" komponenty jakoby "tupě". na žule některé trochu zvoní.
zní to bláznivě. doporučuji vyzkoušet v praxi.
slyšet to lze.

fox
nejlépe se mi osvědčil sendvič - kombinace žula (surová)+ deska z dubu.
ale u každého komponentu je to zcela jiné.
testoval jsem na vliv podložení snad každý přístroj, který jsem měl doma.
mám pod kabely stojánky též.
:-)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

lachim píše:slyšet to lze
Poctivý double blind test s úspěšností 90+ % na alespoň 10 opakováních?

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od fox »

Žula, dřevo, sklo. Je to slyšet tak, že některé kombinace mě poslouchat nebavily. Teď mám na žulových policích položené desky z melaminované dřevotřísky. Používám pod CD, zesilovačem, phono zesilovačem, stramerem. Zvuk je plnější. Pod gramofonem se mi to neosvědčilo, tam mám desku ze žuly 5 cm tlustou.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od lachim »

pítrs
vezmi si domů desku betonu, dřeva, žuly a udělej si ten test sám na sobě.
(všechny 3 desky ti rád zapůjčím. mám je tady neustále na různá zkoušení)
já už se přesvědčovat nepotřebuji. fakt jsem si to už vyzkoušel 100x.
hlavně po mě nechtěj měření, prosím!
:-)

fox
jenom pod ten gramofon jsem to nezkoušel. nikdy a nikde.
a ještě...jestli používáš nějakého psa, zkus si i psa podložit.
já třeba u sebe pod QB8 slyším stojánek ze dřeva+ nožičky.
přímo "na podlaze" to není ono.
ahoj na jih!

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

Lachime, takový test je jen ukázkou fungování psychiky. Ne poslechový test.
Dlouho jsem věřil ve slyšitelnost bůhví čeho dokud jsem neabsolvoval první poctivý double blind test (kde jsem byl obětí :-) ).

Každý test, při kterém testér ví, co poslouchá, je zatížený velkým biasem. Pokud byste doopravdy s jistotou čistě sluchem rozeznávali, jestli je pod zesilovačem smrkovka nebo odýhovaná DTD, museli byste zažívat doslova utrpení z drastické změny zvuku třeba když se změní vlhkost vzduchu (což má na šíření zvukových vln prokazatelný vliv, na rozdíl od podložky pod zesilovačem).

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojánky pod kabely

Příspěvek od lachim »

pítrpraha
dobrá. tak stejně jako s jumpers...
kdy mám k tobě přijet s deskami na test, prosím??
pak napíšeš poznatky z praxe na své sestavě. třeba vážně neuslyšíš nic.
(oči ti může zavázat šátkem manželka)
vezmu i ty jumper´s a můžeme to spojit.
zda budeš vědět co posloucháš je jen na tobě.
jen čas si musíš udělat ty. já už se ti s jumper´s nabízel tak 3x.
( a mám tu ty 4 sady pořád nachystané)
:-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host