Jazzoví klavíristé

Různé hudební žánry
Odpovědět
Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazzoví klavíristé

Příspěvek od Rowing »

Od Oscara Petersona mám 2 LP-čka. Jsou super.
E.S.T. na LP bohužel zatím nic. Jen CD.

Jo CD pořiď, je to jak píšeš. Zlepší se dostupnost hudby a mapování, co si koupit na LP. :D

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Nepřidám nic moc nového, jen dám hlas těm, které si taky rád pustím - a s konkrétními alby:

Thelonious Monk - Brilliant Corners (ideální konstelace: Monk po pauze s ohromným elánem, nahrávací technika se taky za posledních deset let zlepšila - a navíc šikovní kluci kolem něj), ale jeho další alba pro Riverside jsou taky prima, stejně jako staré nahrávky ze čtyřicátých let.

Bill Evans - Waltz for Debby (ale první Conversations with Myself byly ve své době zajímavý pokus)

Brad Mehldau - Elegiac Cycle (podle mě jeho zdaleka nejpovedenějši kousek, i když Art III a IV byly taky fajn)

Uri Caine - toho vlastně nemám ani tak rád jako pianistu (i když ho tu někdo zmiňoval) jako spíš jako aranžéra, hlavně Primal Light a Wagner in Venezia byly zábavné nápady, ale nic se nevyrovná tomu, když to zrozjel s Lefebrem a Danzigerem naživo: hustej nářez ve stylu Davisova On Da Corner :-) Doma by mě to tak nebavilo, ale z první řady v klubu rozhodně. :-)

Z těch, o kterých se tu nemluvilo, bych přidal asi McCoy Tynera, ať tu jsou taky léta sedmdesátá - a bez konkrétního alba, nic mi nevyčnívá.

Nic zajímavého, jsem starý nudný intoš.

meridian
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od meridian »

Určite si skús vypočuť aj malého-Velkého pána klaviristu Michel Petrucciani http://en.wikipedia.org/wiki/Michel_Petrucciani

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

humpf píše: Thelonious Monk - Brilliant Corners
Brad Mehldau - Elegiac Cycle (podle mě jeho zdaleka nejpovedenějši kousek, i když Art III a IV byly taky fajn)
Krásná klasická alba. Elegiac Cycle mě umí rozesmutnit.

Rád poslouchám Mehldauovo zpracování "Monk's Dream" na albu "The Art of the Trio, Vol. 2: Live at the Village Vanguard".
Verze na "Live in Tokyo" už mě to tak moc neoslovuje.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

A je jich děsná spousta. Co třeba Jason Moran?

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

humpf píše:A je jich děsná spousta. Co třeba Jason Moran?
Jason je bezpochyby extratřída, ale na mě je moc těžký :) Ještě se k němu musím proposlouchat.

Raději mám přehlednější klasiky žánru jazzový klavír.

Pročítám-li vlákno, tak mi tu z nich dost chybí Horace Silver.

Z nepřeberného množství desek vyberu třeba „Song For My Father“, už jen kvůli titulní skladbě: http://en.wikipedia.org/wiki/Song_for_My_Father_(song)

Obrázek

hanysek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanysek »

Ja bych doporučil třeba tohle:
Tsuyoshi Yamamoto Trio - Autumn in Seattle

Obrázek

Je to vhodné i pro jazzového začatečníka jako já ;-) a hlavně krásný klavír ;-)

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Po čase oživuju toto vlákno při poslechu alba: Jason Moran: The Bandwagon (živě ve Village Vanguard)
Obrázek
SUPER!
Docela často pochybuju o smysluplnosti zdejších diskusí.
Ale smysl mají! Bez tohoto fóra bych objevoval hudbu pomaleji. Je zde řada odborníků, posluchačů hudby, které žabomyší války o síťové kabely nezajímají
Díky vám!

Výše uvedené album doporučuji! Bohužel si netroufám se svými chabými zkušenostmi Jasona Morana hodnotit, přenechánm to zkušenějším. Pokud však chcete slyšet klavír netradičně, pusťte si Jasona Morana.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

sostakovic píše:Po čase oživuju toto vlákno při poslechu alba: Jason Moran: The Bandwagon (živě ve Village Vanguard)
Obrázek
SUPER!
Docela často pochybuju o smysluplnosti zdejších diskusí.
Ale smysl mají! Bez tohoto fóra bych objevoval hudbu pomaleji. Je zde řada odborníků, posluchačů hudby, které žabomyší války o síťové kabely nezajímají
Díky vám!

Výše uvedené album doporučuji! Bohužel si netroufám se svými chabými zkušenostmi Jasona Morana hodnotit, přenechánm to zkušenějším. Pokud však chcete slyšet klavír netradičně, pusťte si Jasona Morana.
Já si poslechnu Keitha Jarreta a přemýšlím, o rozdílu Steynway & Sons v reálu.
Síťový kabel ti k posouzení milerád pošlu. Kdo stojí opodál, nejde s námi!
:mrgreen:

korys
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od korys »

meridian píše:Určite si skús vypočuť aj malého-Velkého pána klaviristu Michel Petrucciani http://en.wikipedia.org/wiki/Michel_Petrucciani
Tak jsem si dnes vzpomněl na tohoto Velkého muže piána. Famózní skladby Dumb Breaks a Manhattan z Alba:
Obrázek
s Davem Hollandem.(1993)

Nebo třeba Rachid z alba: Conference De Presse,2(1994) s Eddym Louissem na Hamondky.
Měl tady s náma pobejt delší čas...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Začínám s jazzem opravdu od kořenů, tak něco z opravdové historie a tedy jen pianisté:

Obrázek
Scott Joplin (1868-1917)
jeho ragtimy jsou super - Maple Leaf Rag, The Entertainer - standardy které hraje kde kdo

Obrázek
Jelly Roll Morton (1885 - 1941)
trochu nadsazeně tvrdil, že jazz je jeho vynález, byl opravdu skvělý pianista, ovlivněný Joplinem, ragtime interpretoval velmi živelně
Black Bottom Stomp – trubka, klarinet trombón, piano, banjo, kontrabas, bicí – kolektivní improvizace

Obrázek
Fats Waller (1904-1943)
harlemská klavírní škola, hrál i na varhany, např. Bacha, Chopina (učí se basy, harmonie)
Ain’t Misbehavin – jazzový standard, uvedena do Grammy Hall of Fame (1984)

Obrázek
Earl Hines (1903-1983)
velmi zdatný pianista, hraje s Hot Seven (Armstrong)
levá ruka - střídá stride s melodickými pasážemi, bohatější harmonie,
pravá ruka – nevyžívá se v harlemských perlivých pasážích, dokonalá spolupráce obou rukou, základ moderní jazzové hře na piano

Booker
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Booker »

Nikdo tu ještě nezmínil Hiromi Uehara z Japonska.

Mohu jen doporučit duet s Chickem Corea jako živák, z dalších pak Brain, Spiral, Time Control a Beyond Standard.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Martine,
když jedeš od kořenů, tak sem přidám Oscara Petersona, vynikající klavírista.

Obrázek
1925-2007

Nedávno jsem si pořídil desku We get requests od FIM, kvalita hudby i nahrávky je pro mne za pět palečků z pěti! Jedná se o K2HD mastering, kdo má tuto hudbu rád, tak doporučuji tuto verzi. Opravdu je excelentní.

Obrázek

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

Mimo zminovane klaviristy, z nichz vetsinu posloucham bych uvedl dalsi jmeno. Jelikoz mam rad radu veci od Pat Metheny, libi se mi i jeho klavirista. Uvadim jako priklad jeho prvni desku. Vyzkousejte - prijemna muzika.
Obrázek

Odpovědět