Audioquest Colorado RCA

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
pininfarino
Kontaktovat uživatele:

Audioquest Colorado RCA

Příspěvek od pininfarino »

Dobrý večer.
Po dlhšej dobe som sa rozhodol pre upgrade reprokáblov (Cardas Crosslink) a prepojovacích káblov (Cardas Micro twin) . Reprokáble AQ Mammoth som nedávno kúpil z druhej ruky od Matta a nakoľko ide o 10 rokov starý typ, dal som ich obratom zrepasovať do BIS Audia.. Horšie to bolo s prepojovacími káblami. Chcel som ušetriť a nakúpiť v Internet bazare, ale začal som sa motať v probléme tejto doby - ORIGINALITOU. AQ sa v kvantách predávajú za lacné peniaze, ale zväčša bez orig. krabice. Nebolo nič, o čo by sa dalo oprieť a vylúčiť s istotou falzá.. Toto rozhodlo a kúpil som nakoniec v BIS Audiu BA.
Večer pred nákupom som bol rozhodnutý pre AQ King Cobra, ráno na ceste do BIS Audia už pre Columbie a pri pokladni som platil za Colorada.. :roll:
http://img253.imageshack.us/img253/544/43453620.jpg A ako to hrá? Áno, tušíte správne. Zvuk je úžasný. Vyvážený po všetkých stránkach. Káble idú s prehľadom, úžasne detailne, ale pritom neotravujú. Basy, stredy, výšky - všetko je takpovediac na svojom mieste. Neviem sa toho zvuku nabažiť. Vlasne si neviem predstaviť, čo sa stane, až donesiem zo servisu Mamuty .... Neviem si predstaviť k čomu by sa mal zvuk ešte posunúť. Káble stáli nie málo peňazí, ale investíciu neľutujem. Podobný posun v zmene zvuku som zažil napríklad pri výmene CD prehrávača. Myslím si, že podobné problémy s originalitou pri kúpe káblov prežívajú aj iní nadšenci. Preto tu aspoň z časti pomôžem uľahčiť hľadanie tým, ktorí si brúsia zuby na vyšie rady AQ – Columbia, Colorado, Niagara... Hoci sa tu v inom vlákne písalo, že rozdiel sa pri FAKE a ORIG. nedá poznať, ja som si niektoré rozdiely všimol. Uvediem tu aspoň dva. Pozorne si všimnite rozdiely na výsekoch v uvedenom obrázku: http://img253.imageshack.us/img253/3065/15004312.jpg
No a na záver by som chcel ubespečiť, že nie som nijak platený ani zvýhodnený za toto vlákno  . Na požiadanie môžem predložiť pokladničný bloček *palec*
PS: Neskôr napíšem, aká zmena nastane , keď vymením reprokáble za AQ Mammoth.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Audioquest Colorado RCA

Příspěvek od lachim »

pininfar

hezký článek!
u té pokladny to muselo bolet... za 2 roky budeš hrozně moc rád, že to onehdá zabolelo.
jak říká efičák "není čas na levné hifi".
mám stejné zkušenosti.
nemá prostě smysl šetřit. člověk by si měl koupit to nejdražší, co zvládne.
a k těm kopiím... vždy je to slyšet!!
bohužel znám dosti hifisů, kteří se na www napálili a právě nějaký "fejk" koupili.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Pininfarino *thumbs up*
Lachim mne předěhl, zajímavý článek. Poučný pro petenciální zájemce o koupi, protože zrovna Audioquest má na netu asi nejvíce fake. Přeju příjemný poslech se špičkovou kabeláží.

JJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJR »

Pininfarino - taky gratuluju k výbornýmu kabelu COLORADO = nejlepší měděnej Audioquest (mám měď radši než stříbro). Vzít rozum do hrsti a spočítat si pro a proti se vždy vyplácí. To jen milovníci "rozumných cen" čekají až si nějaký idiot koupí něco za normální prodejní cenu a oni si pak dají inzerát, že to koupí, ale jen za "rozumnou cenu". Tito človíčci pak nakupují u různých podvodníčků a píšou tady, že tohle není dobrý a tohle nefunguje a nehraje atd. Prostě každý svého štěstí strůjce. Tak ať ti to hraje. *palec*

pininfarino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pininfarino »

Dobrý večer.
Predvčerom som tu prisľúbil, že Vám napíšem svoje poznatky z posluchu reproduktorových káblov AQ Mammoth. Sľub plním. Nakoľko však už ide o iný výrobok, vytvoril som na to samostatné vlákno:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =14&t=6220 :arrow:

winelover
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od winelover »

Moc pěkně a pravdivě jsi to napsal. Taky jsem svého času hrál na AQ Colorado a tento kabel patřil k těm nejlepším, jaké jsem měl. A s tím nákupem u dovozce jsi rozhodně neprohloupil, naopak - máš jistotu! Gratulace a ať ti to hraje! *palec*

santru
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od santru »

Pošli prosím fotku nalezené odlišnosti mezi origo a fake AQ Colorado. Diky.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

9 let stará diskuze, kdoví jestli je ještě autor příspěvků naživu, natož jestli má kabel Colorado :-)
kabelguru.cz

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Autor prispevku bol so mnou na pivko a Regal Burger v Pieštanoch v Piatok minulý týžden. *2thumbsup* Tak asi žije, ale moc o hifi nepíše.

Odpoved za neho pre santru » čo sa pýtal dnes o 02:07 :

Tie obrazky porovnania boli v googli a už ich asi nedohladáš. :D Ale vyskušaj. Kdo hladá ten niekedy aj nájde. 8-)

santru
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od santru »

Kocmeister píše:
30 kvě 2019 09:34
9 let stará diskuze, kdoví jestli je ještě autor příspěvků naživu, natož jestli má kabel Colorado :-)
Já vím, lovil jsem před koupí :) Ale už jsem pořešil nákupem z USA. Limitovanou edici Colorado Special Edition pro Music Direct. Daně a DPH byl masakr :oops: , ale cena jen za výrobek super:) *hura*

santru
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od santru »

jimmi píše:
30 kvě 2019 10:19
Autor prispevku bol so mnou na pivko a Regal Burger v Pieštanoch v Piatok minulý týžden. *2thumbsup* Tak asi žije, ale moc o hifi nepíše.

Odpoved za neho pre santru » čo sa pýtal dnes o 02:07 :

Tie obrazky porovnania boli v googli a už ich asi nedohladáš. :D Ale vyskušaj. Kdo hladá ten niekedy aj nájde. 8-)
Skvělý, tak kolegu (teď už kolegu) s Colorado pozdravujte ! Koupil jsem z USA speciální edici. Daň a DPH jsem skřípal zuby, ale je to klenot. Už jsem mu pořídil i nové DBS 72V Carbon:)
AQ Colorado se_1
AQ Colorado se_1
AQ Colorado se_2
AQ Colorado se_2
AQ Colorado se_3
AQ Colorado se_3
AQ Colorado se_4
AQ Colorado se_4

Odpovědět