Home Made Repro kabel potřebuju radu :)

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
dieselak
Kontaktovat uživatele:

Home Made Repro kabel potřebuju radu :)

Příspěvek od dieselak » 01 led 2016 14:54

Ahojte ,
potřeboval bych poradit ohledně kabelů. Hodně zvažuju že bych si udělal vlastní BI-Wire kabely(sestava bowers and wilkins 603s2+yamaha DSP-A1).Kupovaný hotový kabely nechci te jejich předražené magii za 10 táců fakt nevěřím.Banánky mít nemůžu(na receiveru) a ani nechci. Na repro stranu bych uvažoval možná o vidličkách(ale stejně asi preferuju holej kabl na terminál-nevidím vyhody v banáncích a vidlickach-přechodový odpor atd..) , stahovací bužírky a oplet bych si asi nekdě sehnal nebo bych dal na vaše doporučení :)
teď co mi hodně vrtá hlavou a nevím co by bylo lepší jestli :4+4mm2 v postribrene medi,4+2,5mm v postribřene medi,4mm mědi + 2,5mm v postribrene mědi
Hodně uvažuju o kabelech Oehlbach Silver 4,0(4mm2) + Oehlbach Silver 2,5(2,5mm2) ale nevím jestli davat rozdilny sirky kabelu na vysky a basy. obojí je postříbřená měď.
Taky by mohla byt zajímavá varianta klasicka med na bassovej drat a postribrena med na vyskovej(4mm med na bassy a 2,5mm na vysky).
Fakt bych potřeboval nakopnout a poradit jestli je rozumný dávat ty různý šířky kabelu :-( jsem v tom celkem nerozhodnej a další rady či zkušenosti určite uvítám.
Díky

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Home Made Repro kabel potřebuju radu :)

Příspěvek od PítrsPraha » 01 led 2016 16:11

Rozumim snaze vyrobit si vlastni kabel za "par kacek". Na druhou stranu neexistujou jen predrazeny kabely za 10 tis. Existujou i kvalitni kabely za 10 tis., napr Athom Zef Max. A existujou i kvalitni kabely v bazaru za 2-3 tis., treba Vincent Premium.

Ohledne prurezu: vzhledem k nevelkymu prenasenymu vykonu bohate staci 2.5 mm2. Vetsi prurez nicemu nevadi, ale ani nicemu realne nepomuze.

Ohledne materialu: rozdil mezi medi a postribrenou medi MUZE byt znatelny. Ale neni jisty, ze bude znatelny. Tzn. byt tebou bych vybral to, o cem si myslis, ze bude znit lip a budes spokojenej. Psychoakustika udela mnohem vic nez rozdil med / postribrena med.

akim5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akim5 » 01 led 2016 17:08

Taky přispěju troškou do mlýna...

Sice píšeš, že nechceš banánky - tedy že je vlastně nemůžeš zapojit do receiveru, takže jestli bys vykoumal, jak zapojit to, o čem ti napíšu, jinak, než přes banánky, tak bys mohl mít kvalitní homemade bi-wire kabel. Jen upozorňuji, že to není můj nápad, pouze zprostředkovávám zkušenost...

Ve svém studiu HIFIpartner.cz má pan Řeřábek vlastní nápad, jak smotat dobré bi-wire kabely. Na basy dává měděnou dvoulinku 2x6mm Nortstone, má to v eshopu, nebo také v kolonce REFERENCE, a na výšky má takovou specialitu, a to reprokabel z jednoho kusu, je to takový plíšek spirálovitě vedený průhledným stíněním, je to kabel NORSTONE DHCR100.1. Tuto kombinaci má ozkoušenou a má ji ve své referenční poslechovce s kombem Yamaha S-3000 a Vividy G4. Jen jak jsem psal, tak ten kabel z jednoho kusu se hodně láme, proto je lepší připojit ho nejdříve k banánku, a ten pak zapojit do reproterminálu, což ty ale nemůžeš. Ale kdyby se ti podařilo nějak vykoumat, jak to DHCR100.1 připojit bez banánků, tak bys mohl mít za dobrou cenu kvalitní a ozkoušenou kombinaci na bi-wire.

A ještě jen napíšu, jak mi pan Řeřábek vysvětloval, proč zrovna tuto kombinaci. Tak tedy: basy chtějí velký průřez, proto tam je těch 2x6mm. No a ten kabel z jednoho kusu má tu výhodu (teď to ale asi zkomolím, protože si to přesně nepamatuji), že je tam minimální skin efekt, že ty výšky potřebují co nejhladší povrch, proto ten jeden dlouhý "plíšek" je nejlepší, protože to nemá ty negativní dopady, jako když ta jedna žíla - kabel - je smotaná z několika stovek nebo tisíců tenkoučkých vláken nebo provazů nebo jak to mám popsat...

Ale je to jen zprostředkovaná zkušenost, pan Řeřábek by ti to určitě vysvětlil lépe. Ty oba kabely má na svých stránkách v prodeji v metráži.

Ber toto moje rozpovídání jen jako tip, co vzít třeba také v úvahu :-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 01 led 2016 17:13

Jeziis, to jsou woodoo kecy....

Zeptej se pana Rezabka na velikost toho skin efektu pro audio frekvence a delku kabelu v jednotkach metru.
A ze na vykon max 100 W je potreba prurez 6 mm2 :-D ?

Ach jo :-(.

akim5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od akim5 » 01 led 2016 17:25

PítrsPraha
Chápu tvou reakci, a ani se s tebou nechci nějak přít, protože jsem úplný laik, co se elektriky týče. já tam psal, že nevím, jak je to správně popsané, ale také jsem to psal jen jako tip na přemýšlení, tato kombinace je normálně k ozkoušení v tom studiu, tak když by měl někdo zájem to vyzkoušet, tak to může zkusit, třeba mu to sedne....

Jo a ten kabel DHCR100.2, omlouvám se za ten překlep.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 led 2016 17:27

Nic si z toho nedělej. Tohle vlákno je jenom Novoroční recese ;)
Jak na Nový rok, tak po celý rok.

vlk44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlk44 » 01 led 2016 19:53

dieselak píše:Ahojte ,
potřeboval bych poradit ohledně kabelů. Hodně zvažuju že bych si udělal vlastní BI-Wire kabely(sestava bowers and wilkins 603s2+yamaha DSP-A1).Kupovaný hotový kabely nechci te jejich předražené magii za 10 táců fakt nevěřím.Banánky mít nemůžu(na receiveru) a ani nechci. Na repro stranu bych uvažoval možná o vidličkách(ale stejně asi preferuju holej kabl na terminál-nevidím vyhody v banáncích a vidlickach-přechodový odpor atd..) , stahovací bužírky a oplet bych si asi nekdě sehnal nebo bych dal na vaše doporučení :)
teď co mi hodně vrtá hlavou a nevím co by bylo lepší jestli :4+4mm2 v postribrene medi,4+2,5mm v postribřene medi,4mm mědi + 2,5mm v postribrene mědi
Hodně uvažuju o kabelech Oehlbach Silver 4,0(4mm2) + Oehlbach Silver 2,5(2,5mm2) ale nevím jestli davat rozdilny sirky kabelu na vysky a basy. obojí je postříbřená měď.
Taky by mohla byt zajímavá varianta klasicka med na bassovej drat a postribrena med na vyskovej(4mm med na bassy a 2,5mm na vysky).
Fakt bych potřeboval nakopnout a poradit jestli je rozumný dávat ty různý šířky kabelu :-( jsem v tom celkem nerozhodnej a další rady či zkušenosti určite uvítám.
Díky

Řešil jsem podobný problém s kabeláží. Mám reciever, do kterého nejdou zapojit ani banánky a vidličky a hledal jsem kabel pro zapojení repro s biwiringem. Nakonec jsem to vyřešil Suprou Rondo 4x4,0 http://www.supracables.cz/supracables/e ... ondo-4x4-0 Původně jsem používal relativně obyč. repro dvojlinku, pak jsem přešel na Cordial CLS 440 http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-cord ... 11412.html Cordial hrál super, ale mělo to jednu nevýhodu. Po cca dvou týdnech co jsem kabel zapojil začali oholené konce oxidovat a zvuk se znatelně zhoršil (výšky, prostor). Proto jsem přešel na Supru, která má pocínovanou měď a oxiduje pomaleji. A ikdyž už zoxiduje, tak oxid cínu vede mnohem lépe než oxid měďi. Takže nakonec spokojenost, ale stejně by bylo ideální každý měsíc, nebo dva vodič oholit a znova připojit. Ale na to jsem línej, takže to provádím 1-2x za rok :)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 01 led 2016 20:20

Hmm, jediný případ, kdy mi kabel pokryla měděnka, tak to byla levná dvojlinka od Dexonu. Průhledná izolace.
Počítám, že je to nějaká China a že se z izolace něco uvolňuje. Je to po celém kabelu i daleko od konců.

vlk44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlk44 » 01 led 2016 22:34

Jarda69 píše:Hmm, jediný případ, kdy mi kabel pokryla měděnka, tak to byla levná dvojlinka od Dexonu. Průhledná izolace.
Počítám, že je to nějaká China a že se z izolace něco uvolňuje. Je to po celém kabelu i daleko od konců.
Že by mi v domácím prostředí pokryla měděný kabel měděnka se mi opravdu nestalo. Ale zkrátka čistá neochráněná měď oxiduje. Vždycky, když jsem oholil kabel, byl i viditelný rozdíl mezi měděným vodičem, který před tím několik týdnů, nebo měsíců nebyl chráněný a nově oholeným vodičem, který byl pod izolací. A rozdíl v poslechu byl vždycky značný…

boxer

Příspěvek od boxer » 01 led 2016 22:39

Mám reciever, do kterého nejdou zapojit ani banánky a vidličky

Můžeš být konkrétní? Typ receiveru?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 01 led 2016 22:43

vidličky nejdou zapojit do žádného receiveru co jsem kdy měl nebo viděl.
Banánky šly zastrčit do každého co jsem zatím měl nebo viděl, ale nechápu proč se na to boxer ptá ?

boxer

Příspěvek od boxer » 01 led 2016 23:02

No já nechápu, proč se Renown ptá?

Prostě mne zajímá typ receiveru, do kterého nejdou zasunout banánky. Protože by při jejich použití přišel o tu nevýhodu oxidace konců drátů.
Jedině, že by měl starý receiver, kde byly na repro ty pružinový cvakačky.

dieselak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dieselak » 02 led 2016 00:15

netušil jsem že kvuli dvoum dratum rozpoutam takovy novorocni flame *2thumbsup*
budiž moc jsem se toho zatim nedozvěděl (jestli je problem mit na biwire kabel ze 4mm na basy a 2,5 na vysky to je moje hlavni dilema) med vs postribrena med
boxer píše:Mám reciever, do kterého nejdou zapojit ani banánky a vidličky

Můžeš být konkrétní? Typ receiveru?
mam to hned v prvním příspěvku - YAMAHA DSP-A1 a k tomu Bowers & Wilkins 603 S2
http://www.jpeg.cz/images/2016/01/01/vbLu2.jpg
asi poznas ty vrchni utahovaky proste nejsou na banany delany(tahle verze(EU) se nedelala na banany bohuzel) jinak zvukove ta YAMAHA je neskutecna , prostě poctivych 23kg železa :D
nevím jestli se daji ty utahovaky sehnat jiny na ktery by sly dat banany
pocital jsem s tím ze na strane AMP budu mit proste holej kabl a na stranu k repro asi vidlicky(banany se mi nejak nelibi kvuli moznosti vypadnuti atd..) repro uz bych nepresouval i kdyz mam pokoj zatim v takove BETA verzi :D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 02 led 2016 00:59

dieselak píše:jestli je problem mit na biwire kabel ze 4mm na basy a 2,5 na vysky to je moje hlavni dilema
Druhý odstavec.

Odpovědět