Jakou obyčejnou metráž?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jakou obyčejnou metráž?

Příspěvek od Miro_CZ »

Pořád mi nějak nejde na rozum, jak vytáhnout ten vodič ze středu, aby byla jistota, že se nedotkne toho vnějšího? Mrknu na google jak na to :)

Jaká je jinak výhoda toho coax řešení? Jen stínění nebo ještě něco dalšího? Pokud jen stínění, co třeba tento stíněný Sommer https://imusicdata.cz/sc-440-0056fg-mer ... sp240-frnc ?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Obrázek
viac na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 415#139415
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 304#160304
Hlavná výhoda je, že je to koax.. ;) . Geometrické stredy vodičov sú totožné, nulová plocha závitu, malá indukčnosť (vyššia kapacita, ale to koncu nevadí), "slušný" prierez, flexibilita, normálna cena..
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

samozřejmě se to musí velmi opatrně odizolovat, abys těch drátů moc nepoštípal.. ;-)
když tohle řeším, vždycky vezmu radší větší délku a zkusím si to nanečisto, až pak naostro. V těch bužírkách jsou občas dost rozdíly. V tvrdosti, tloušťce atd. Osvědčilo se mi to naříznout míň a pak ji ztrhnout. Než to nařezat moc a nějaké dráty obětovat.. *taktone*

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

BVa píše:
20 úno 2019 06:55
Já sem viděl koaxiální kabely uvnitř reprobedny a bylo to normálně na koncích spojený, takže vlastně uplně stejně jako normální kabel.
Tak takto určite nie *taktone* ...
Sú to dva vodiče, stredný sa zapojí ako + pól ("živý"), oplet ako -pól ("zem")
Já vím, co je to koaxiální kabel, prostě se ale někdy používá uplně obyčejně, to je holý fakt.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius »

Ja tiez o nom premyslam, ze kupim par metrov a skusim...
Technics SU-VX700, Technics SL-1210MKII + Audio Technica VM540ML/ATN150SA + Nagaoka MP-200 + AT3600, Pro-Ject Tube Box S2, Technics ST-GT550, Technics SL-PG770A, Technics RS-AZ6, Canton LE190

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

prostě se ale někdy používá uplně obyčejně, to je holý fakt.
Je to hlavne holý nezmysel, takto(spojiť na koncoch oplet a stredný vodič) použiť koaxiál.. Aj keď to takto robil jeden lokálny "producent highend káblov"..
BVaudio, výroba a predaj

jisk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jisk »

koaxiál Magelan SPK-240 od SC jsem zkoušel, taky mě zajímalo jak "hraje" koax
popravdě nic moc, zvukově trochu pod dekou, nezábavný zvuk

daleko lepší od SC je Meridian SP260 2x6mm2 (ten aktuálně už víc jak rok používám) nebo Elephant Robust SPM440 4x4mm2

(pozn - moje zkušenost na mé sestavě resp několika varaiantách sestav, moje zvukové preference)

jisk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jisk »

ještě k Maglen SPK-240
je dost tvrdý a neohebný,
byť v popisu kabelu je, že je z měkčeného PVC, aby byl poddajný, není to pravda
dost špatně se s ním pracuje - zapojuje, jelikož má tendeci se stáčet do oblouků, jako každý silnější koax

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius »

Tak potom zeby skusit CSSS (SiHF) 4x2,5 :)
Technics SU-VX700, Technics SL-1210MKII + Audio Technica VM540ML/ATN150SA + Nagaoka MP-200 + AT3600, Pro-Ject Tube Box S2, Technics ST-GT550, Technics SL-PG770A, Technics RS-AZ6, Canton LE190

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ »

Díky za rady a tipy všem. Vidím to buďto na ten Sommer Cable nebo Klotz 2x6mm, případně ještě uvažuji nad tím AudioQuest 4x2,5mm do kříže. Koax je sice zajímavý řešení, ale asi si to nechám až se někdy budu nudit a budu chtít testovat :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Koax (bohužel už se nepamatuji jaký, ale metráž plus banánky na reprokabely 2x2,5 m vycházely materiálově na cca 1500 Kč), jsem kdysi před lety zkoušel a zvukově to bylo to samé, co popisuje jisk: poddekózní, nezáživné, zatažené, měl jsem tendenci zvuk zesilovat oproti Vincentu Premium, se kterým jsem to tehdy porovnával a který mám dodnes.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Nemyslím, že bys to zkoušel, ale pro pořádek -- ty Kimbery KWIK, co zmiňoval NA, jsou opravdu velice dobré, osobně bych ale použil pro každý kanál dva navzájem lehce zkroucené KWIK 16, než jeden KWIK 12. Na koncích pak vždy spojíš dva a dva žluté z obou a dva a dva bílé z obou, takže máš ve výsledku čtyři samostatně izolované vodiče 0,65mm2, každý pro + i pro -, což je 2,6mm2. Popřípadě by se daly lehce zkroutit i čtyři KWIK 16 (tj. 2x 8x0,65mm2 sam.izol.), což by se ve výsledku už dost blížilo požadovaným 2x6mm2.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

jisk píše:
20 úno 2019 17:04
ještě k Maglen SPK-240
je dost tvrdý a neohebný,
byť v popisu kabelu je, že je z měkčeného PVC, aby byl poddajný, není to pravda
dost špatně se s ním pracuje - zapojuje, jelikož má tendeci se stáčet do oblouků, jako každý silnější koax
To je divný, řekl bych přesně naopak, že z koaxů je to ten nejohebnější. Zhruba na úrovni CSSS 4x2,5. Tedy žádné kroucení apod. Naopak Magelan SPK-260 FRNC s 6 mm² je přesně takový jako píšeš, tak jestli jsi to třeba nezaměnil.
kabelguru.cz

jisk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jisk »

Kocmaister:
máš pravdu, omlouvám se za zmatek, zaměnil jsem SPK-240 a 260, zkoušel jsem oba
260 je tvrdá, 240 v pohodě
nicmémě zvukově podobné

zkoušel i koax ze stříbřené mědi a bylo to taky podobné, zvuk "nemastný-neslaný"

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Stejně tyto kably všechny skončí v bedně a pohádky je konec.. Stačí, když se staví kamarád se slušnějším reprokablem. :?

Odpovědět