Optický kabel - zkušenosti

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
michaljanotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Optický kabel - zkušenosti

Příspěvek od michaljanotka » 29 říj 2015 14:10

dobrý den, já jsem kabely nakoupil od www.allkabel.eu a dobře mi poradili. jsem spokojený jak s cenou, tak i materiálem.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 29 říj 2015 15:37

A jaké typy jste tam nakoupil?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Optický kabel - zkušenosti - DACMAGIC

Příspěvek od noaid » 06 led 2016 14:50

noaid píše:Pro majitele DACMagicu - jeho symetrický XLR výstup je o třídu lepší než cinch (obzvláště s dobrým kabelem), podle cinch bych jeho kvalitu neposuzoval. Bohužel je třeba k tomu mít i vstup na zesilovači.
Kdysi jsem tu napsal tento postřeh. A stále na tom trvám, že XLR výstup u Dacmagicu je mnohem kvalitnější než RCA. A rozdíl není žádné placebo, je to zatraceně slyšet.

A čirou náhodou jsem na netu narazil na stejný názor. Zdůvodněný a s další možností využití.
http://www.stereo.net.au/forums/index.p ... nd-for-30/

Je to prý proto, že z dac chipu je signál zpracováván symetricky a pak rovnou do XLR konektoru. Do RCA to jde ještě přes další opamp, který to trochu "pokazí". Bohužel asi všichni ho vždy používali a srovnávali přes RCA výstup který v tomto případě není fakt nic moc.
Pro ty, kteří nemají XLR vstup na zesilovači ale pouze RCA cinch, se v odkazu doporučuje za pár šupů koupit redukci XLR->RCA, prý to stačí a výsledek je mnohem lepší než přímo z RCA konektoru.

Další doporučovaný mod je výměna opampů a kondenzátorů. A samozřejmě jak už jsem tady někde kdysi psal i výměna napájecího zdroje. Pak bylo slyšet i napájecí kabel VDH.
Komu se doma válí tento dac, nebo by chtěl trochu zvuk na něm pořešit, může za pár korun zkusit. Asi to platí i pro jeho novější verze.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 07 led 2016 18:23

Nevím co máš za aparát, ale já pozoroval jediný rozdíl, že XLR hrál hlasitěji při stejně nastaveném volume na zesilovači. Samozřejmě by měla být symetrika lepší, ale v mém případě jsem u CA Magic Plus nic nezaznamenal. Poslech přes optický vstup do CA Magic plus - Xindak 6800 ver08 - Quadral Shogun mkV, obyč XLR červený kabel. Možná až u kvalitnějších komponent bych něco slyšel, ale to bych si asi nepořizoval CA Magica.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid » 08 led 2016 13:09

Já to tehdy zkoušel na o generaci starší verzi Dacmagicu, s vlastním zdrojem lepším než původní, síťový kabel VDH tomu taky pomohl, vstup byl přes koax z PC a CDP, optika byla mnohem horší. XLR kabel byl vlastní výroby z metráže a s konektory Neutrik (celkem asi 1000 Kč). Zesilovač CA 840A verze 2, repro Proac Studio cosi, už si nepamatuji, je to základní nejlevnější model.
Zkoušel jsem i půjčený lepší kabel za 4000Kč a hrálo to zase líp, asi je to na kabeláž citlivé.

Teď jej používám už jen jako výstup (zvukovku) z minipc s linuxem, spotify, kodi.

Ty redukce stojí dohromady asi do 200 Kč. To není drahý mod.

Odpovědět