Phono kabel(y)

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Phono kabel(y)

Příspěvek od ivanb_cko »

Hledám nový phono-kabel mezi gramofon a zesilovač s konektory 5pin - RCA a se zcela oddělenými kabely pro jednotlivé kanály (z důvodu velké vzdálenosti přípojných konektorů na zesilovači) Varianty jsou 2 - hotový kabel vs metráž s tím, že konektory mám.

Mé dotazy tedy zní:
1) znáte a můžete doporučit kabel Jelco JAC 502 ???
2) jaké jiné phono kabely můžete doporučit? Cenová hladina nových do 6000,- - ideálně méně.
3) jakou metráž byste doporučili a hlavně kde v CZ koupit?

Předem díky za rady.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Phono kabel(y)

Příspěvek od Dasta »

Mohu doporučit z vlastní zkušenosti kabel Van Den Hull
WDH- D-501 Hybrid v metráži, který prodává High End Studio Audio, Praha2, Belgická 4, p.Vošahlík. Kupoval jsem dva metry, platil jsem 1280kabel+70 poštovné. Kabel je každý zvlášť, tak jak shaníš.Za sebe plná spokojenost.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

PS stříbrná verze kabelů by vyšla něco přes 3000, přesně zjistíš na ceníku WDH

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu »

Kabel Jelco jsem mel origo k Transrotoru Z1 a nasledne vymenil za VDH Silver Hybrid - znatelně lepší ve všech ohledech.
Ale i ten VDH 501 hybrid není vůbec spatny. Takze za me bych sel urcite cestou VDH *thumbs up*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Mám VDH 501 Silver a mohu doporučit *thumbs up*
V šuplíku mám kabel, co byl k raménku Ortofon, a ten je dělán z Mogami. Pokud by ti vadilo stříbro, je to skvělá alternativa. Mohu ti jej půjčit na vyzkoušení..

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

to zabiny007: jaký konkrétní typ toho Mogami je použitý? Můžeš poslat fotky? Dík

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Neglex 2549
http://www.mogamicable.com/category/bul ... _balanced/

Foto nemám a v podstatě ani není co fotit. Je to zlatá koncovka DIN5 na jedné straně a dva samostatné kabely z něj, ukončené zlacenými koncovkami + zemnící kabel.
Jen opakuji - jedná se o nabídku na zapůjčení a vyzkoušení, když se pro to stavíš a pak vrátíš. Kabel nemám v úmyslu prodávat... :-)

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

chápu - píšu Ti SZ

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas »

kde sehnat tu koncovku 5 kolík?

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

to kubas: v CZ nevím, na Ebay najdeš.

Níže žebříček metrážové kabeláže dle rady ohledně určujícího parametru ze slovanetu (třeba se to bude hodit i někomu dalšímu):
Tasker C208 51pF/m za 38,-/m
Klotz MC5000 55pF/m za 90,-/m
Van Den Hul D-501 Silver Hybrid 58pF/m za 2890,-/m
SOMMER CABLE ALBEDO MK II 65pF/m za 199,-/m
Canare L-2T2S 70pF/M za 51,-/m
Van Den Hul D-501 Hybrid 75pF/m za 640,-/m
Mogami W2549 76pF/m za v CZ jsem nenašel
VBPAM 50-1,5 100pF/m za 40,-/m (neofiko)

Další mě nenapadají...budu rád, když doplníte další možnosti.

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

Trochu jsem pohledal po netu,Jelco série 500,se skládá z kabelu Mogami 2534,cinch konektorů Furutech a zakázkového CNC obráběného pětikolíku.Tolik o tom specifikace (http://audiosensibility.com/blog/store/ ... p/14748010).Mogami 2534 je mikrofonní quad kabel a protože Mogami v našich končinách neseženeš,nabízí se alternativa Sommer Cable Square MKII(k dostání v imusicdata.cz),cinche libovolně,dle výběru a finací,nabídka je velká a jediný problém,je ten pětikolík.Pokud máš možnost,dá se použít vnitřek,nejlépe starého tesláckého pětikolíku a udětat mu na soustruhu větší tělo(z hliníku,plastu či bronzu nebo mědi) a jako izolaci použít teflon(dá se dneska sehnat tyčovina nebo nebo trubička).Ale bude to dost práce.

Musím tě ovšem upozornit,že za návrh použití takového kabelu,pro nesymetrické propojení,jsem byl zdejšími odborníky rozcupován a zesměšněn,jakožto úplná lama.Jak je vidět,i ti japončíci z Jelca,jsou úplný lamy,nejsem v tom sám *2thumbsup* .

Je i spousta alternativ nesymetrických kabelů,jako Klotz AC110,Canare GS-6,Sommer Cable SpiritXXL,Sommer Cable Corona a mnoha dalších.Důležité je vybrat kapacitu kabelu s ohledem na délku,aby celá soustava (kabeláž v raménku + kabel +phono preamp),měla kapacitu doporučenou výrobcem,pro tvou přenosku,nebo alespoň co nejblíž.Například u mé Shure N95 by měla být mezi 200 -300 pF.To najdeš v dokumentaci k přenosce.

Tož,ať se daří.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

to darken76: dík za tipy. Kabel jsem nakonec sestavil na základě kabelu Sommer Cable Albedo mkII a hraje to dle mě skvěle...

darken76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darken76 »

Pokud jsi spokojený,pak je vše jak má být ;) .

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

přišli mi díly na sestavení dalších kabelů ke gramci k druhému ramenu gramofonu - tentokrát symetrického phono kabelu. Rameno -> preamp a preamp -> zesilovač opět udělám na základě Sommer Cable Albedo mkII s XLR konektory Neutrik, které jsou prostě perfektní.

miles
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miles »

Pokud do toho mohu mluvit za mě určitě VDH 501 Silver hybrid který je součástí ramene SME V , v současné době používám Nordost Tyr 1 ,ale to je o jiných penězích než je požadováno

Odpovědět