Připojení k terminálu B&W

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Připojení k terminálu B&W

Příspěvek od cvrcek69 »

Ahoj, koupil jsem si obyčejný bi-wire kabely od AQ a nevím jak připojit k bednám, nějaké díry tam jsou ale asi to bude na silnější banánky než jsou u těchto kabelů. Vložil jsem banánky do otvorů pro holý drát a hraje to ale nevim jestli bych neměl spíš ty banánky oddělat a nacpat tam konce kabelů?

paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení k terminálu B&W

Příspěvek od paolo »

Ahoj, pokud to hraje ok. Tak nemusíš nic sundávat.
Rothaudio

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

Já to mel takhle zapojený stejnými banánky do Tannoy Mercury m2 ale tam byly asi menší otvory,když jsem to utáhnul tak to tam hezky sedělo, tady je asi větší otvor a i když to utáhnu a zkusím jestli drží tak se to trochu uvolní, snad to takhle i kdyby náhodou nebyl dobrej kontakt něco nevyvede se zesilovačem, bi-wirring zapojení je v tomhle případě jistější 😀 Hraje to v pohodě, kdyby to začalo nějak vyvádět tak tam dám holej drát, beztak ty banánky na kabelech za 1200 nebudou to pravé...

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

cvrcek69 píše:
19 úno 2019 14:33
Ahoj, koupil jsem si obyčejný bi-wire kabely od AQ a nevím jak připojit k bednám, nějaké díry tam jsou ale asi to bude na silnější banánky než jsou u těchto kabelů. Vložil jsem banánky do otvorů pro holý drát a hraje to ale nevim jestli bych neměl spíš ty banánky oddělat a nacpat tam konce kabelů?
To je blbost, v repro jsou je jenom jeden standard otvorů, což jsou 4mm. Může to být 4,0 nebo 4,2 atp. ale vždy jdou standardní banánky, občas mají výrobci svojí věc, že ten banánek je dutý (Cyrus), ale to se týká výhradně banánků na straně zesilovače.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Taky někdy mají výrobci tu dirku ucpanou takový plastovým špuntíkem, který musí pryč, když tam chceš strčit banán. každopádně, já do 685 strkám banánky uplně běžné a jsou to obyčejné čínské za 2 koruny kus a drží tam jak sviň. Jedinném, co může být, že tannoy mají tu dirku třeba 3,8 a bw 4,1 a ty už sis ten banánek trochu stlačil v těch Tannoyích, takže nemá 4 mm.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ale on pise,ze bananky strcil do otvorů pro holý drát a utáhl. Kde? Jak? Banány zacvaknes a o zadnem utahovani to není.

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

😀Jsem vůl, stačilo trochu přitlačit a banány jsou na místě, jen v těch maticích jsou větší díry tak to utěsním nějakýma bužírkama ať to tam nehrká...Ale tak kde má být kontakt tak tam je. Děkuju moc 😉

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason »

Tiež som pri tannoy m3 mal menšie diery a nevošli mi tam klasické banány.. No tohto druhu spojenia som sa nechcel vzdať a na rad prišla akú Vŕtačka so štvorkou vrtákom :D minúta práce a vybavená vec :D..... Pri zapojení repro terminálu ťa musí v prvom rade zaujímať, aby bol spoj pevný, čistý a s dostatočnou plochou.. Ine nič! Čiže banán, ktorý nejak extra neoxiduje a drží aspoň kus pevne (nelogá)

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

Bazi 36 píše:
19 úno 2019 15:53
Ale on pise,ze bananky strcil do otvorů pro holý drát a utáhl. Kde? Jak? Banány zacvaknes a o zadnem utahovani to není.
Já je měl daný normál tam co se strká holej drát když nepoužíváš banány a stejně jako ten drát prostě přitažený tou maticí... :lol:

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

No dyť mě to hned napadlo,zes to daval jinam,ted sis ten banának tím utažením zmrzačil *headbang*

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

Jsou v pohodě, já to zase tak moc neutahoval abych něco neserval... A teď koukám že i u těch Tannoy jsou zvrchu špunty které se teda rozpadly ale banánky tam jdou taky 😀 Njn tak pro příště...

Odpovědět