repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
kukin
Kontaktovat uživatele:

repro kabel

Příspěvek od kukin » 02 bře 2017 10:52

Chtěl bych si vyrobit repro kabel. Dost se píše o tom, že nejlepší je to udělat z CSSS 4G2,5 (4Bx2,5 V05SS-F) zapojení jako křížová čtyřka. Jenže tento kabel jde celkem blbě sehnat a tak se ptám: A co použít tento kabel http://eshop.elfetex.cz/vyrobky/kategorie/flexibilni-kabely/1#p=2. Je lepší když budou vodiče pocínované?
Ještě se zeptám. Mám tento zesilovač Yamaha AX 396.http://www.deepsonic.ch/deep/htm/yamaha_ax-396.php Na něm jsou šroubovací konektory na připojení repro kabelu.Jenže to nejsou zdířky jak na bednách do kterých jde strčit banánek. Jen se vyšroubují, vloží kabel a zase zašroubují. Není tam ani dírka kam by se ten kabel strčil.Nejde to ani vyšroubovat úplně aby se tam dalo dát třeba oko. Poradíte jak tam ten kabel nejlépe dát? Díky JK

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: repro kabel

Příspěvek od PítrsPraha » 02 bře 2017 11:20

Do reproterminálů na tvém zesilovači dáš banánky v pohodě, stačí jen vyšprtnout ty plastové záslepky, které na konci plastové šroubovací části nejspíš máš:

Obrázek

Typ kabelu je hodně individuální. U mě třeba CSSS křížová čtyřka hrála hrozně, lepší byla i klasická nestíněná měděná dvoulinka 2 x 4 mm2.

kukin
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel

Příspěvek od kukin » 02 bře 2017 12:57

Máš pravdu. Zesik mám 20 let a tohle jsem nevěděl. Záslepku jsem vydělal a opravdu tam banánek jde zastrčit. Jen mi připadá že tam ten banánek celkem kvedlá. Připadá mi lepší tam ten kabel přiskřípnout tak jak je tam teď. A nebo tam zkusit nějak vrazit vidličku nebo oko, ale nejde to vyšroubovat úplně. No nějak to pořeším. I tak dík.
A co ten kabel co jsem psal CMFM 4G2,5. Nějakej mám doma tak ho zkusím použít a uvidím. Dám na něj oplet, banánky a uvidím. Vždyť na Kabelguru ho prodávají za celkem balík. Tak snad nebude tak zlej. Nebo horší než ten co tam mám teď. JK

Odpovědět