stříbrný nebo postříbřený

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

stříbrný nebo postříbřený

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 11 srp 2011 14:18

Jaký je rozdíl (mimo cenu) v kabelech stříbrných nebo postříbřených?Včera jsem se na to ptal slaboproudařů a jednoho tel.technika a ti mi řekli že vše teče po povrchu a tak stačí postříbřená měď a ostatní je jenom o penězích...Děkuji za odpovědi. :?:

Asket
Kontaktovat uživatele:

Re: stříbrný nebo postříbřený

Příspěvek od Asket » 11 srp 2011 16:28

Co ti na to rict... no ja se spise dozvedel, ze to tece mirne pod povrchem.... (jak moc nepsali...)
Dalsi zajimavosti bylo, ze to postribreni vlastne chrani medeny drat pred oxidaci, a ze stribro oxiduje pozdeji...
(coz je zajimave, pac jsem byl presvedcen, ze Ag oxiduje rychleji nez Cu...)

Osobne bych sel do postribrenych nez plne...
Pokud jde o kabelaz signalove -tam bych se snazil o nejlepsi izolaci... pac signalovy kabel nadela vice rozdilu (marasu) nez reprokabel...

kdyby jste shaneli stribrne draty... tu mate obchod na ciste stribro...
(ceny jsou v CM ne v metrech, prodejnost je mozna v metrech... pokud na to mate na pleteni krauwire reprokabel.. postrebujete 192m kabelu (32pramenu x 3m x 2kusy))
http://www.silver-components.cz/0,48,dr ... -1000.html

postribrene uz najdete kdekoliv...

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 13 srp 2011 11:03

Jenom jedna odpověď ??? *headbang* *headbang* *headbang*

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 13 srp 2011 20:43

Jo, jo.....není nad radu odborníka :D

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 13 srp 2011 22:02

To Drvošťěp, nevím jak je otázka myšlena, ale pokud jde o kvalitu zvuku, což předpokládám, že je priorita každého z nás (i když nevím, když čtu některé příspěvky), slyšel jsem jsem během let poměrně dost kabelů, s tím, že ty postříbřené mají velmi podobný charakter zvuku jako měděné a větší rozdíl může způsobit konstrukce kabelu - je to potřeba si každý kabel poslechnout a porovnat na své vlastní aparatuře - to je asi základ a konstrukce a materiál kabelu je aspoň podle mého druhořadá zaležitost. Co se týče stříbrných kabelů, ne každá firma je umí udělat, dost často mají světlejší až agresivní zvukový charakter např. Vincent je posazen výš, jiné např. DH-Labs Revolution hrají velmi dobře, ale přece na výškách trochu více prezentně, což může být ale výhoda pro některé trochu "zahuhlané" sestavy. Nejlepší je pokud máme možnost porovnat kabely se stejnou konstrukcí od stejné firmy.
Konkrétní případ je Kimber Kable Select, kdy jeden typ je celoměděný KS1016, jeden smíšený (kdy jsou 3 vodiče sříbrné a 3 měděné) KS1026 a jeden celostříbrný KS1026. Měděný má v tomto případě velmi komplexní plný zvuk, kombinovaný je trochu detailnější, ale může být někdy méně milosrdný k horším nahrávkám, celostříbrný jsem nešlyšel, ale podle recenzetů (ne českých) hraje skvěle bez obvyklých artefaktů některých lacinějších stříbrných kabelů - je hodnocen jako absolutní TOP, ale ta cena ! Tento kabel, ale patří k sestavám na jeho kvalitativní úrovni, protože velmi snadno odhalí méně kvalitní článek sestavy. Všiml jsem si, že v těchto krajích má někdo velmi průměrný zdroj nebo děsivé akustické poměry v poslechové místnosti a snaží se zvuk vylepšit laborováním s různými kabely, kolikrát stějně drahými nebo dražšími jako jeho CD přehravač, což je cesta výhodné pouze pro výrobce kabelů.

Technici a elektrikáři to vidí často, ale úplně jinak.

Morbid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbid » 13 srp 2011 23:01

hrdzavý alebo skorodovaný

sekal

Příspěvek od sekal » 13 srp 2011 23:07

Má použití Ag (postříbření) smysl resp. nějaký prokazatelný efekt i u VF kabelů (koaxiálů) ?

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 14 srp 2011 13:12

jako celkove, tezko radit..

bohuzel, clovicek hifista musi zkouset co mu sedne a co nesedne... pak podle toho vybrat zda postribrene ci obycejne medene nebo ofc apod...
no ja slysitelne jsem nepoznal rozdil mezi ofc a normalni medi.... u postribrenych je nepatrny rozdil..
U koaxu nevim... je treba zkouset mozna po domluve na pujceni... mam cambrige audio 700.. ty myslim, nejsou postribrene (neni nic psano o postribreni jen z OFC)... ale jak jsem psal v analogu jsou lepsi nez jine co jsem mel od znamych (oelbachy apod...) ale u me na optiku proste nemaji...
Na propojovacich kablech u analogu jsou slysitelne velke rozdily -aspon u me sestavy nez u reprokabelaze.... ale s postribrenym koaxem jsem se nesetkal, aspon teda nevim, ze byli nejake....

tyto faktory nas deli..:
kazdy mame jinou vybavu i tvar mistnosti, rozdilne sestavy, kazdy slysime jinak....je tezke radit na dalku co je vhodne. ty CA700 muzu zapujcit, poslechnete si jak to sedi na vasi sestave nebo zda je to des a hruza... je to na vas... pak bych jsem se s nimi celkem rad zpet setkal - nebo nejakou tu korunu za ne....

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 21 srp 2011 13:17

Tak ty CA700 mě mile překvapily.Hlavně při nočním poslehu při nižší hlasitosti.Je tam vše co má být.Zítra zase skusím ty Audioquesty Topaz.A budu laborovat. :idea:

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 21 srp 2011 13:21

Jsem zapoměl napsat že Asket mi kabely CA700 zapůjčil a poslal na poslech,za což mu zde děkuji!!! *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

Odpovědět