Test prepojovacích HIFI a HIGH-END káblov.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Test prepojovacích HIFI a HIGH-END káblov.

Příspěvek od Jarda69 »

Není to uplně to, co jsem čekal, ale asi máš pravdu :)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Na high endu v hong kongu nebo v mnichove lze videt podobne prezentace ultra drahych kabelu na vlastni oci.
Podobne prezentovany odin jsem videl prave v hong kongu.
Zvukovy/ technicky smysl to mit nebude.
Minuly vikend jsem ve vidni videl kompletni kabelaz valhalla na komponentech cambridge audio.
Tez jsme se tomu s pytlem zasmali.aneb kdyz jsou penize.... :)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

A jak to vlastně dopadlo? Stínit Valhallu nebo ne? Že to bude hrát jinak, to je skoro jasné, ale jak je to "správně" ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

lachim píše:slimy
mám stejnou zkušenost. na všech svých sestavách jsem vždy slyšel více vliv napájecího než signálového.
pokud to chce někdo vyzkoušet v praxi, je lepší zkoušet to na sestavě u člověka, který sám uznává vliv kabelů ve své sestavě.
je totiž jeddnudušší když "skeptik" testuje u "věřícího" než naopak.
mám to též vyzkoušené.
:-)
Brutální rozdíl. :o
Včera jsem testoval 5 různých (a už kvalitních) napájecích kablíků. Rozdíly ve zvuku jsou velké.
Kdo je neslyší, nemá zřejmě dostatečně rozlišující nebo citlivou sestavu.

Jiné vysvětlení nevím. Resp. tohle mne napadá když vzpomenu na testování XN125 na denonu 1500AE, kde jsem výměnu kabelu neslyšel vůbec nebo minimální. Teď to tam je vidět, jak za bíleho dne a jasné oblohy. *klanimse*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Poctivý slepý test se 100% úspěšností rozpoznání kabelů ;-)?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Minimálně mezi dvěma z nich si ho klidně lajsnu a nebojím se výsledku. *palec*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Nereju, jen z vlastní zkušenosti vím, že jakmile nevím, co hraje, propastné rozdíly se najednou začínají smazávat...

A dovolím si doplnit tvou větu "Kdo je neslyší, nemá zřejmě dostatečně rozlišující nebo citlivou sestavu nebo má sestavu odolnější vůči vnějšímu zarušení."

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Zajímavé je, že největší vliv má kabel PŘED filtrem. Kabel který je za ním už zdaleka tak nerozliším. Je na to nějaké vysvětlení?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Mám filtr NA + 2x Zephyr T, před filtrem a k zes,k cd a ke streamru mi lépe vyhovují VDH Mainsserver (přehazoval jsem VDH ke zdrojům zvuku se Zephyr T ,mel jsem půjčený i Zephyr - bez T ale byl ostřejší na výškách ten jsem vracel,taky jsem měl VDH Mainstreem ten tlustý ale ten jsem prodal,byl horší než Mainsserver nafukoval zvuk a trochu tlumil na výškách ,tak nevím co jsem slyšel,nikomu to nevnucuji ani nevyvracim, ještě mám Isotek Extreme,a nějaký levnější od Casea kdykoliv to přehodím registrují změnu,jestli k lepšímu nebo k horšímu je jedno,stejne má každý svůj názor,ale lze to provést,taky nepoznám naslepo který kabel hraje jen když zkouším měnit a je rozpoznatelný rozdíl,a pro mé ucho je zvuk lepší tak ho nechám,a ano i výměnou kabelu před filtrem jsem registroval změny,nemeni se zvuk z beden jako takový,pouze jsou patrné změny vždy v určitých frekvenčních pásmech,detaily,cistota,neco se objeví neco zní trochu jinak(sory za chyby - tablet)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

kychtax píše:Zajímavé je, že největší vliv má kabel PŘED filtrem. Kabel který je za ním už zdaleka tak nerozliším. Je na to nějaké vysvětlení?

Vysvětlení nemám, ale mam stejné poznatky z testů a uvádím v návodu k mé filtrační jednotce doporučení dát nejlepší kabel před filtraci.
Je to ukázka toho, že klasické pasivní napájecí kabely neplní funkci filtrační, ale pouze měnící paramatry a podmínky čímž se změní chování přístroje který napájejí, protože následující aktivní filtrační jednotka má filtrační schopnosti z principu velkou a tedy by měla zastínit případnou mnohem nižsí filtraci kabelem.
Noble Audio - výroba a prodej

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Co tak, tahat 230V alespon krouceným, když už ne stíněným kabelem?

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Jarda69: myslis rozvody v dome? ci od zastrcky k pristrojom?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Horizon, mám teď teměř stejné kablíky na zkoušku a slyším to hodně podobně (Ať už to je náhoda, psycho nebo cokoliv). Díky za tvoji zkušenost.
Když dám před filtr VdH MStream, přifukuje basy a i středy. Třeba lidský hlas je tlustší, má větší texturu. Na druhou stranu, výšky nejsou tak precizní a při určité hlasitosti už je to přifukování nepříjemné-dost slyšitelné. I ty ostatní slyším docela podobně, podle tvého popisu..

valderon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od valderon »

Já mám taky takovou zkušenost. Už jsem to tu někde psal a hned dostal za uši :oops: . Při prvním poslechu Zephyr jsem tvrdil,že je ostrý.A nakonec mám 2x Zephyr T a právě ten "ostrý" Zephyr.Při této kombinaci jsem u sebe dosáhl nejlepšího zvuku , pro mě! Takže ano,u každého je to vždy jinak a záleží na kombinaci a jaký kabel kam zapojit.Já si jen s napájecíma kabelama hrál asi půl roku! Prošlo mi jich rukama opravdu dost.A i těch sakra drahých.A nakonec zustal u kabelu od NA,protože poměr výkon cena u mě nedostižný. Vždy byl jasně slyšet rozdíl při zapojení jakýchkoli sít. kabelů.Jeden člen odtud je u mě taky slyšel a bylo to pro něj inspiritativní natolik,že to posléze taky řešil.A jinému známému (taky hifista)jsem udělal slepý test.4 kombinace kabelů,nevěděl jaký,za kolik a kam zapojený!Přehazoval jsem je tak,že on to neviděl. Dostal papír a tužku,do políček 1-4 měl napsat postřehy.Kombinace jsem měl předem namyšlený.I přes jeho nervozitu jasně dokázal slyšet ty rozdíly a popsat je.Nakonec jsem mu řekl , že ještě udělám 2 kombinace.Zapojil jsem je stejně jako byly body 1-4. Jeho popis zvuku se shodoval s předchozím popisem!!! A u druhého hned věděl,že tu kombinaci už slyšel :!: .A proč to věděl? Protože to byl Furutech Powerflux za cca 70 tis. A ten rozdíl tam prostě byl.Ano ,většina kabelů v jisté cenovce má zvuk +- podobný,rozdíly jsou jen v jisté úrovni ,v nějakých frekvencích,charakteru.Ale ten Furutech byl prostě jiná liga,bohužel cenově,ale pro mě i zvukově.Kamarád ,když potom věděl co a jak,řekl,že ten Furutech je super,ale neví,jestli by to tak chtěl. A přesně tak jsem to cítil i já. Tak a ted už jen doufám,že nedostanu za uši znovu :lol:

slimy

Příspěvek od slimy »

2 kychtax

U me podobne.
Pred filtr- Zephyr, za - Mainsstream amp, Mainnsserver cd.
Jakakoliv jina kombinace horsi.
Vse zapojeno do filtrovanejsich zasuvek..

Odpovědět