Yarbo napájecí kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět

Robin
Kontaktovat uživatele:

Re: Yarbo napájecí kabel

Příspěvek od Robin » 14 dub 2011 21:38

Taky by mě to zajímalo, Yarbo jsou kabely z OCC mědi a za velmi slušnou cenu. Přidávám se k těm, kdo by rádi slyšel o konkrétním použití těch kabelů.

Přímou zkušenost zatím asi nikdo z nás nemá, na francouzském hifi fóru (mimochodem, vzhledem vypadá úplně stejně jako to naše, používají stejný sw) o nich diskutují asi ve třech nebo čtyřech vláknech. Kromě jiného jsem z toho vyrozuměl, že to tam mnozí kupují, že ten dodavatel je celkem spolehlivý (určitě se nikdo nezmínil o problémech) a bylo tam několik porovnání a většinou kladné hodnocení, popisující přínosy na konkrétních sestavách.

Zajímavé bylo, že Supra Lorad je tam hodnocen jako absolutě neutrální, kdežto Yarbo ne (psali, že pomáhá dynamice). Yarbo 7000 je označen za mladšího bratra, nejlépe je hodnocen Yarbo SP9000, který je taky nejdražší.

Taky jsem chvíli hledal, co znamená OCC - Ohno Continuous Casting, způsob přípravy drátu tak, aby obsahoval velké monokrystalické struktury. Patent japonského profesora Ohno. Dosahuje se tím vyšší čistoty a lepších mechanických parametrů materiálu.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 15 dub 2011 09:21

Vypadá to slušně,není co řešit,koupit a vyzkoušet a pak samozřejmě podat zprávu. :)

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin » 17 dub 2011 20:35

Objednal jsem to, Michale, konkrétně Yarbo SP8000. A pro srovnání jsem k tomu přidal ještě dvakrát dražší FURUTECH FP-3TS20 z OCC mědi. K tomu rhodiované masivní koncovky rovnou každou dvakrát, abych měl dva kabely se stejnými konci a mohl to dobře srovnávat. Koncovky jsem koupil taky u těch Audiophonics v Bordeaux - ten povrch z rhodia je na celé ploše konektorů, ne jen na zdířkách.

Teď tedy čekám, až to dorazí. Pak dám vědět, jako dopadlo testování.

Taky to vezmu k Mirkovi (kamarád s přezdívkou Pytel tady na fóru), ten je na kabely odborník a bude zajímé to zkusit i u něj.

Jinak z diskusí vyplývá, že Renown má Yarbo SP8000 a už jej s někým testoval.

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin » 10 čer 2011 20:13

Tak kabel Yarbo si budu muset půjčit u Pytla, francouzi jej neměli na skladě a tak by dodávka trvala hodně dlouho. Zatím jsem tedy doma vyrobil pouze kabel Furutech z metráže Alpha3 (koupená od českho prodejce, 1,5m) a rhodiované koncovky RichBay.

Alpha3 je OCC měď, dost tlustý kabel. Hraje líp, než VDH Manisserver. Hraje trochu jinak a asi taky o fous lépe, než můj dosud nejlepší SignalCable Silver Reference, který je ovšem z postříbřené mědi.

Odpovědět