Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Zahoření kabelů

Příspěvek od Pytel »

Po kompletaci a změření každého nového kabelu, než putuje ke klientovi mu poskytnu to co nikdy nedosáhne při napojení na sestavě.

Rozdíl před a po 20. hodinách u mě slyšitelný. Používám tuto mašinku, upgradovanou i na silové kabely : http://img24.cz/images/49208303265391983259.jpg

Nechci zde rozpoutat flame a dohady, ale jen mě zajímá kolik lidí věří , že po kompletaci nové metráže, je potřeba aby si kabel ( sednul, ve spojích, v směrovosti, atd... ). Některé firmy uvádějí na rozehrání až 100 hodin.

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od davidhighend »

Ja bych se rad připojil k lidem co raději VÍ než-li pohodlně VĚŘÍ. U technických záležitosti by mela jit vira stranou. A s tou smerovostí kabelu, bych docela polemizoval.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Fidas »

Jsem hlušec, nepoznám rozdíl …
Ale vážně mě zajímá, zda se změní měřené parametry po zahoření ..
a pokud ne, jaká hodnota /neměřená/ a jak se změní při poslechu rozdíl před a po zahoření.
Na samotný vodič zahoření, myslím, nemá asi vliv ..možná na dielektrikum?
Možná spoje se mohou částečně chovat jako pidi piko polovodič v neměřitelných, ale přesto někomu slyšitelných hodnotách?
Pak by byla i logická ta směrovost ...
Jsou věci mezi nebem a zemí, co se vymykají elektrikářskému rozumu :-)

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od davidhighend »

Mezi nebem a zemí nic neni. Jen zbožná přání. Jen proto, ze nejsme dostatečně technicky fundovani neznamená, ze technici si nedokážou různé jevy vysvětlit. Prave naopak. Tohle tema postrádá jakoukoliv informační hodnotu. Protože na výrazy slyším a věřím, nic konstruktivního nepostavim. Jde jen o pocity a očekávání.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Miero »

Ten upgrade nezahrnoval napajaci zdroj zahorovaku. Pre predstavu, ake na akych frekvenciach to zahoruje?

kubas
Příspěvky: 272
Registrován: 28 črc 2010 13:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od kubas »

Já myslím, že CHocholoušek by se divil...

S499_1023
Příspěvky: 1371
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od S499_1023 »

Já chápu, že to Pytla živí ale takhle by nás za fusekli tahat nemusel.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Pytel »

Kompletace kabelů a zapojování, instalace. atd... mě už dávno neživí ( byly doby kdy jsem se tím živil a pro renomované firmy procestoval půlku světa ), nyní je to jen a jen můj koníček. Jako technik slaboproudař, vím o kabelech dost a tu dlouhodobou praxi ( školení v cizině, projekty a hlavně jako třiadvacetiletý kluk jsem měl výborného učitele ) je k nezaplacení.

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od MB »

Bohužial ja to vdaka Mirkovi počujem, za čo som mu neni vobec vdačný ... Stálo ma to už dosť penazí :twisted:

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Odar »

Pytel píše:jen mě zajímá kolik lidí věří
Neverim. Ale bez problemov sa necham presvedcit. Z tohto prispevku sa mi zda, ze mas asi za zivot dost "nakablovane". Existuju hmatatelne dokazy (= nie typu hlucha stara mama povedala) o tom, ze po "zahoreni", alebo "usadeni" sa menia vlastnosti, ktore vplyvaju na "schopnost" preniest informacie po kabli?

Trochu to prirovnam k pocitacovej tecnike. Nepoznam ziadny verejne dostupny test akehokolvek komponentu v pocitaci, ktory by "nabral vacsi vykon" po "usadeni" kabla. Napriklad benchmark SSD disku 5 minut po poskladani pocitaca a povedzme po mesiaci prevadzky. Ked si vezmes, ako je dnes spravene - pomerne primitivne - osadenie CPU do maticnej dosky, tak by audiofil povedal, ze pokial to nebude aspon 100 hodin zatazene vleckou kamenia, snad ten CPU ani nebude pocitat. Cuduj sa svete, on ma rovnaky vykon po osadeni do patice 5 minut po instalacii, aj 5 mesiacov neskor. A to si myslim, ze pri tom pocte kontaktov je to trosku ina kava, ako spoj 2 kontaktov trebars u RCA, alebo 3 u XLR konektoru.

Ako pisem vyssie, rad sa necham presvedcit. Prosim ale faktami, nie blabolami typu, "ja to pocujem". No flame.

S499_1023
Příspěvky: 1371
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od S499_1023 »

Tak nám jako technik slaboproudař řekni něco technického ke směrovosti kabelů, vedoucích střídavý proud.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Miero »

Niečo "vyzradil" i výrobca mašinky...
The Proburn cable burn-in accelerator from Blue Horizon not only dramatically reduces the burn-in time of all cables, it also optimises their performance to a degree that music can’t match. Proburn does more than simply synthesise music; using specially developed technology, the unit generates a sequence of ultra-low frequencies to penetrate the core of the conductor, and ultra-high frequencies to penetrate both the conductor and the dielectric.
Zdroj: http://www.analogueseduction.net/burn-i ... chine.html

boxer

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od boxer »

Jaj to bude veselo.

A jsme tam, kde to končí vždy.

Ale....směrovost je zcela jasně blbost. Jde o střídavý proud.

Ale... je hmatatelná, naměřená tabulka hodnot před a po zahoření? Já ji někde viděl a víckrát na netu. Ale protože jsem nedůvěřivý a technik, tak jsem si ji bohužel nestáhl. Tam byly všechny hodnoty několika kabelů měřeny a výsledek, nulanulaprd.

Ale rád se nechám "argumenticky" umlátit. Nikoliv ale ...já to přeci slyším.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Pytel »

Už je to opět, nedivím se mnoha kolegům co jsem vůbec nepíší a v klidu si poslouchají ( je jich většina ).

Jako technik si to neumím vysvětlit, ani to není měřitelné, ale bohužel je to nepřeslechnutelné, nikomu to nevnucuji.

Jsou věci které mají perfektní měření, ale poslech stojí za h---o.

Cituji : Ale....směrovost je zcela jasně blbost. Jde o střídavý proud. -- Samozřejmě Zděnku, ale tím myslím, jak výrobce motá drátky a potom v signálových kabelech jsou možnosti zapojení stínění, atd.... je toho více , ale už v tomto tématu nebudu více psát a tím nebudu nikoho pobuřovat, že to neslyší. Má tu výhodu , že hodně ušetří,........

Pesi
Příspěvky: 673
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Pesi »

...no, já teda nerozumim směrovosti kabelů i kdyby měly vést stejnosměrný proud ..... asi málo myslim; třeba jsou v pravé žíle malé diodky, aby to tudy nemohlo téct zpátky ... nebo tak .... to jsem z toho jelen :roll: ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host