FAITH NO MORE

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
soundgarden
Kontaktovat uživatele:

FAITH NO MORE

Příspěvek od soundgarden »

"Faith No More"
je americká hudobná skupina zo San Francisca v Kalifornii, hrajúca alternatívny metal. Skupina bola založená v roku 1981 gitaristom, Michaelom Morrisom, basgitaristom, Billym Gouldom, hráčom na klávesové nástroje, Wadeom Worthingtonom, bubeníkom, Mike Bordinom. Skupina čerpá vo svojej hudobnej tvorbe inšpiráciu okrem iných hudobných žánrov hlavne z heavy metalu, funku, progresívneho rocku, hip-hopu, hardcore punku, thrash metalu a džezu, a je uznávaná ako vplyvné rockové zoskupenie.
Pred vydaním svojho debutového albumu "We Care a Lot" z roku 1985 táto skupina prešla viacerými personálnymi zmenami. Stabilnejším sa toto zoskupenie stalo až v roku 1988 po príchode speváka Mike Patton, ktorý na tomto poste vystriedal Chucka Mosleya. Ich najúspešnejší album "The Real Thing " vyšiel v nasledujúcom roku (1989). Je na ňom ich prelomový hitový singel „Epic“. Aj ďalší album s názvom " Angel Dust " z roku 1992 bol úspešný. Jeho singel, „Midlife Crisis“ sa stal jednotkou rebríčk Billboardu v kategórii Modern Rock Tracks. Popularita skupiny Faith No More začala klesať po roku 1994, po tom ako od nej odišiel jej dlhodobý gitarista Jim Martin, ktorého vystriedal Trey Spruance z kapely Mr. Bungle. V roku 1995, po vydaní ich nasledujúceho albumu " King for a Day… Fool for a Lifetime" bol Spruance vystriedaný Deanom Mentom, ktorého napokon vymenil ich súčasný hráč na gitaru, Jon Hudson. Skupina Faith No More sa po vydaní ďalšieho albumu s názvom "Album of the Year" v apríli 1998 rozpadla.
Dňa 24. februára 2009 kapela Faith No More oznámila, že sa v pôvodnom zložení z roku 1998 zúčastní európskeho koncertného turné. V júni 2009 prvýkrát po jedenástich rokoch vystúpila na Brixton Academy v Londýne. Po tejto premiére skupina pokračuje v koncertnom turné aj na ďalších miestach ...

Súčasní členovia:
1988–1998, 2009–súčasnosť: Mike Patton – spev
1981–1998, 2009–súčasnosť: Billy Gould – basová gitara
1981–1998, 2009–súčasnosť: Mike Bordin – bicie, perkusie
1981–1998, 2009–súčasnosť: Roddy Bottum – klávesové nástroje
1996–1998, 2009–súčasnosť: Jon Hudson – gitara

Bývalí členovia:
1984–1988: Chuck Mosley – spev
1984–1994: Jim Martin – gitara

Diskografia:

Štúdiové albumy:
1985 - We Care a Lot
1987 - Introduce Yourself
1989 - The Real Thing
1992 - Angel Dust
1995 - King for a Day… Fool for a Lifetime
1997 - Album of the Year

Živé albumy:
1991 - Live at the Brixton Academy

Kompilácie:
1998 - Who Cares A Lot?
2003 - This Is It: The Best of
2005 - Epic and Other Hits
2006 - The Platinum Collection
2008 - The Works
2009 - The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: FAITH NO MORE

Příspěvek od samoT »

Byl jsem na Pražském koncertě (2009 myslím) v Tesla Areně a byla to nádhera. Patton je skvělý zpěvák.

*thumbs up*

Kokin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kokin »

Zažil jsem je v 97 na festáku v Trutnově, a předvedli skvělý výkon.

Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ruprecht »

Bývá slušnost uvádět zdroj. V tvém případě si zde okopíroval pouze to, co je na Wiki - nestačil hodit tady jen link?
Jinak letos budou FNM na Rock for People....

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Žeru Pattona a tak půjdu na večeři na Rock for people! :lol:

pininfarino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pininfarino »

Výýborná kapela. Absolvoval som koncert v r. 1993 v Bratislave. A rád si to zopakujem znova niekde poblíž... *palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Letos možno na Rock for People. Mají velkou šňůru po světě... *2thumbsup*
http://www.fnm.com/tour-dates.shtml

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Byl jsem "sprdnutý" za to, že jsem si jejich nové album dovolil poslechnout ještě před oficiálním vydáním (19.5.), ale jelikož je i v novém Rock&Popu, který měl uzávěrku 22.4., již recenze (hned 4x), nedá mi to se opět k tomuto albu nevrátit. Je skvělé *thumbs up* . Kapele to fajnově šlape, přesně podle mého gusta. Patton je famózní *thumbs up* Mám snad vše, na čem se kdy podílel (kromě FNM i Mr. Bungle, Fantomas, Tomahawk...). Pamatuji na jejich koncert na "spartakiádním stadionu" (ježkovyvoči, toto letí), užil jsem si je i po znovuzrození v Tesla aréně a klidně bych je dal znovu ;)
A pro některé hnidopichy...už to album (které jsem dal už asi 5x) mám předobjednané :)

Odpovědět