Gary Moore

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
pininfarino
Kontaktovat uživatele:

Gary Moore

Příspěvek od pininfarino »

Gary Moore dnes vo veku 58 rokov zomrel.
Aj keď jeho hudba do môjho štýlu zasahovala len okrajovo, rád som si vypočul mnohé jeho hitovky. Výborný muzikant.
Česť jeho pamiatke..

boxer

Re: Gary Moore

Příspěvek od boxer »

Jojo.
Moc smutný a moc brzy.

A aby to nebylo málo ,tak....

...dnes zemřel herec, muzikant a cimrmanolog Pavel Vondruška.

Čest i jeho památce.

merhaut

Re: Gary Moore

Příspěvek od merhaut »

Hodím sem jako vzpomínku úryvek z povídání o mém Woodstocku, festíku Lovely Days 2006 v Rock+: Gary Moore, to je zvláštní případ. Na jednu stranu zahraje lehkou rukou a zpívá jako zvon, na druhou má to jeho stadiónové blues původ spíš v hlavě, prstech, kalkulačce, než v srdci. Kdo slyšel a viděl jakkoliv vetchého Petera Greena, ví, co mám na mysli. Škoda, že Gary víc neprezentuje svou osmdesátkovou hardrockovou klasiku. Jinak jsem se ovšem pobavil dosyta. Ty záchodově blahotlačené ksichty, co Gary háže při sólech, jsou natolik inspirativní, že toi-toi byly po jeho hodince zafrontované. (Kdysi mi na burzách říkali, že jsem mu podobný, tož si vyberte, ale bráchu mi připomínal.)

Kdybych to byl tušil, že jen o tři roky staršího Garyho vidím poprvé a rovnou i naposledy. Já ho měl nejraději v polovině osmdesátek, jeho melodický hardrock s irskou notečkou vespod se mi moc a moc líbil. V blues mám jiné favority, tam mi připadal moc plakátový, barvotiskový...

Obrázek
Gary blahotlačený (Lovely Days 2006)

Odpovědět