Mike Oldfield

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Bunik
Kontaktovat uživatele:

Mike Oldfield

Příspěvek od Bunik »

Britský multiinstrumentalista, hlaveně výborný kytarista, skladatel, který se svým debutem Tubular Bells (V 2001) stál u zrodu labelu Virgin Richarda Bransona roku 1973. Jeho diskografie se za tu dobu docela rozrostla. Od instrumentálního rocku, přez úpravy lidových písní po populární, elektronickou, a dokonce i klasickou hudbu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Více na českých stránách Taurus II nebo na anglických Tubular.net.

Jinak doporučuju:
Tubular Bells I a II - Debut a vynikající sequel.
Hergest Ridge - Poklidná atmosféra stejnojmenného kopce. Dokud nepřijde bouře (100 kytar). ;)
Ommadawn - Rozhodně jedno z nejlepších. Mimochodem původní pásky byly vážně poškozeny nebo zničeny v procesu nahrávání. Oldfield to musel nahrát celé znova.
Incantations - 4x 20 minut. Proč nebyly původní CD standardizovány na 80 minut? CD verze je zkrácena!
Five miles out - Taky hodně dobré. První píseň s Maggie Raily.
Amarok - 60:02 minutový experiment. Doporučuji poslechnout několikrát. Člověk se do toho musí začíst jako do složité knížky. Stejný pocit jsem měl s Tolkienovým Silmarilionem. Zprvu nezáživné, podruhé to dávalo smysl!
The Songs Of Distant Earth - Nechte se unášet vesmírem. Neoficiální soudtrack stejnojmené knihy Arthura C. Clarka.
Guitars - Kytary. Ne to není saxofon a bicí co hraje. :lol:
Music of the Spheres - První klasické album a zatím poslední.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike Oldfield

Příspěvek od Paul »

Krásně napsáno,mám ho téměř kompletního až na ten Amarok (to mě nechytlo ani po 20-tém poslechu)-mě se spíše líbí jeho starší tvorba.Začátky měl těžké,začínal z ničeho,Virgin s ním časem také dobře vydrbali,ale to se dá vyčíst na netu.Jinak celkem s Tvým hodnocením a doporučením souhlasím (až na ten Amarok).Má i pěkné záznamy na DVD,kvalitní zvuk,hafo skvělých muzikántů atd.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Myslím, že MO není třeba představovat. pro mě je to tak trochu kontroverzní muzikant, viz např. Amarok - ale mně se líbí. Spíše např. Light and Shade není už to pravé, Music of the spheres také ne. Takové již bez nápadu.
Tubular Bells jsem viděl před lety naživo v Praze a dodnes mi v uších zní ty kolejnice:-) To doma snad nejde napodobit...
Mám jeho tvorbu rád, ale něco poslouchám raději. Five miles..., TB II, AMarok, ...

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 »

Bunik , perfektní představení Mike Oldfielda - mé srdcovky *palec*

Od M.O. mám 15 cd (M.L. se nebude smát :D ) je to pravda ....

Ale nejraději mám právě AMAROK ?který považuji za vrchol jeho kariéry ....
Toto cd mám samozřejmě v japan replice a poslouchám ho již 15 let a vždycky mě tato hudba nadchne , protože takové množství nástrojů ale hlavně melodií jsem zatím neslyšel .
Ale to hlavní - Amarok je pro mě hudební dílo , které není jen z ústřižků , ba naopak má obrovský děj, teda pro mě *2thumbsup*
Zarytí progrockoví posluchači většinou taky nad tímto albem pěkně chrochtají :D
Jinak dále je na mém žebříčku Ommadawn, TUBULLAR 1, Hergest ridge , Incantations atd...
Amarock Studio | Naim Studio

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik »

Petře jsi můj člověk. Za prvé MO, za druhé velmi podobný žebříček, za třetí Kryton. *2thumbsup*
Mimochodem slyšel jsi v Amaroku tu morzeovku? Já ji ne a ne odhalit. Je kolem 47 minuty a hlásá "Fuck off RB" :lol:

Jinak to album má na CD jednu obrovskou nevýhodu. Když skončíte poslech někde uprostřed, je to docela otrava přetáčet CD na požadovanou pozici později. :x

Pokud vás oldfieldova hudba zaujala, doporučuju i jeho koncerty co vyšly na DVD. Viz příslušná sekce na stránkách Taurus II.
Jen pro zajímavost. Evropské turné Exposed (1979) , které bylo vyprodané a sklidilo velký úspěch, skončilo fiaskem jak prase. Virgin oškubal 250k liber. Nějak se těch 53 hudebníků, 25 členů personálu a 3 kamióny zaplatit musely ne? Ještě, že je napadlo vydat sestřih v podobě stejnojmenného alba. Video záznam vyšel mnohem mnohem později. Na tom turné hrál na basu i Finský hudebník Pekka Pohjola. Budíž mu země lehká. *fnuk* Opustil nás zhruba před týdnem.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Bylo nebylo ,před 35-ti lety jsem poprvé uslyšel M. Oldfielda.Přestože měl v té době za sebou desetiletou kariéru uznávaného multiinstrumentality a několik alb ,já jsem začal své poznávání od začátku.Oldfieldova hravost a fantazie mi učarovala.Jeho počáteční kompozice využívající prvky folkloru ,nádherné kytary a na novějších albech docela příjemné líbivé vokály Maggie Reilly.Rád vzpomínám na zlatá Oldfieldova osmdesátá léta.Mikeova hudba rozhodně patří mezi mé nejranější hudební zážitky,které ve mě zanechaly nesmazatelnou stopu.Jeho hudba je pohodová ,samozřejmě mimo Amarok,který má v jeho diskografii zvláštní statut.Tohle album opravdu musím poslouchat jen v určitém duševním rozpoložení vyžadující postřeh.Dynamika tohoto výtvoru je přímo děsivá.Přestože jsem to slyšel snad stopadesátkrát ,vždy si musím hlídat ty zničující nástupy,které hledají skulinku v mé koncentraci ,aby se mnou ve fotelu hezky škubly .Jeho úžasná akustická a elektrická kytara,která se v nepravidelných intervalech a motivech stále vrací mi za to leknutí stojí.

Odpovědět