Radůza

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Radůza

Příspěvek od Renown »

Zázrak české hudební scény *2thumbsup*
Především poslední deska "Miluji Vás" se mi ohromně líbí a už dlouho se jí nemohu nabažit.
Co Vy ?
Obrázek

panda
Kontaktovat uživatele:

Re: Radůza

Příspěvek od panda »

Naprosto fascinující. Viděl jsem její vystoupení v Riegrových sadech v rámci koncertu pro starý páky.
http://www.freemusic.cz/clanky/3161.html
Přišla dřív, obyčejná holka v džínách a triku, sedla si s kamarády ke stolu, snad si dala i pivo.
Kdyby člověk nevěděl, o koho jde, možná by si jí ani nevšiml.
V okamžiku, kdy vylezla na pódium a vzala do ruky kytaru nebo harmoniku, něco se stalo, těžko se to popisuje. Nádherná hudba, překvapivá slovní spojení absolutně popisující nálady, obrazy, představy. Nepředstavitelné nasazení, které možná na desce (pardon, na disku) nemusí být tak zřejmé. Člověk měl pocit, že do toho dává tolik, že v příštích vteřinách musí vypustit duši. Dohrála písničku, něco prohodila, třikrát se nadechla a spustila s ještě větší silou. A vzápětí jemná tichá balada. Vždycky jsem se smál, když jsem viděl záběry vřeštících omdlévajích fanynek na koncertech Beatles. Tady nikdo nevřískal, ale tajemné spojení mezi zpěvačkou a všemi diváky navzájem bylo přímo hmatatelné. Tak asi tomuhle se říká charisma.

stano_stano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stano_stano »

Raduzu mam velmi rad a bol som aj na jej koncerte. Je naozaj skromna a mila, co je az skoro nevidane :)
Najviac sa mi pacili prve 3 albumy, ktore boli zakoncene uzasnym koncertom ako na CD, tak aj na DVD. Dalej som sa jej nevenoval, za co sa ospravedlnujem. Ale hlavne ze ich mam ich doma :roll: Mysim, ze dnes to napravim. Dakujem za tip *klanimse*

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

stano_stano píše:Raduzu mam velmi rad a bol som aj na jej koncerte. Je naozaj skromna a mila, co je az skoro nevidane :)
Najviac sa mi pacili prve 3 albumy, ktore boli zakoncene uzasnym koncertom ako na CD, tak aj na DVD. Dalej som sa jej nevenoval, za co sa ospravedlnujem.
Měl jsem taky zpočátku rád, moc rád, viděl jsem spoustu koncertů, i když teprve začínala, ale poslední roky ji celkem ignoruji, začalo být trochu přeradůzováno, davy lidí na koncertech, a přiznám se, že už jsem její koncerty začal považovat za ztrátu času.
Tak nějak mi "znohavicovatěla". Jeho taky už moc nemusím.
Oba jsem měl kdysi rád, s oběma jakoby se po nabytí velké slávy něco stalo. Něco, co mi nesedí. A to přesto, že jsou opravdu dobří.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

Renown píše:Zázrak české hudební scény *2thumbsup*
Především poslední deska "Miluji Vás" se mi ohromně líbí a už dlouho se jí nemohu nabažit.
Co Vy ?
Miluju vas neznam, tak si ji poslechnu.

Me prijdou skvele (jen nektere) pisnicky z desky V salonu barokních dam (tracky 9, 4, 2), mozna proto, ze je tam min te vsudepritomne harmoniky…
A deska V hore - ta je takova vyrovnanejsi (da se poslouchat cela).

Oproti mnoha "spitajicim" ceskym zpevackam je to prijemna zmena.

Odpovědět