Roomful Of Blues

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Roomful Of Blues

Příspěvek od Aleska »

Přišel mi v pátek balíček z Německa, od mého bratra a po otevření jsem nevěřil vlastním očím: 13 CD, která až na jedno (Acker Bilk, The Collection, 1988), jsem neznal. Při poslechu jeho slavného hitu Stranger on The Shore jsem si zvědavě prohlížel zbytek a na českém internetu hledal, čím mně bráška oblažil. Našel jsem tam skoro vše, dokonce i firmu Roomful Of Blues s.r.o. v Praze, zabývající se výukou gastronomie, ale hudební skupinu ne. Tak jsem použil starou dobrou Wikipedii a hned jsem věděl na čem jsem: swing, rock and roll, blues, boogie-woogie, jazz rock a blues rock.
On je bráška poťouchlík, ví že jazz nemusím - ale ta kombinace ? Po prvních tónech CD The First Album z roku 1977 jsem se spokojeně uvelebil do poslechové pozice, upil kávičku a vypouštěl vonný kouř - prostě: PARÁDA !
Nemohu si pomoci Obrázek , jsou to fešáci !
Wikipedie nám praví, že zakládající člen Duke Robillard odešel ze skupiny v roce 1980, tedy po 13 letech - a skupina hrála dál a hraje dodnes ! Hraje již více než 40 let ! Za tu dobu se v ní vystřídalo více než 50 hudebníků a z původní kapely dnes zůstal jen Rich Lataille, hrající na alt a tenor saxofon.
Po dvaceti letech skupina vypadala takto: Obrázek , prostě parta pánů hrajících hudbu co mají rádi a "válející jak za mlada", rok 1998.
Kapela přežila všechny moderní i supermoderní trendy, dodnes neustále koncertuje a zahrála si i s takovými hvězdami jako je BB King, Stevie Ray Vaughan nebo Eric Clapton. K dnešní době má za sebou kapela cca 16 CD či LP, několik záznamů koncertů na DVD, dokonce v HD kvalitě, a nejmladší co mám je z roku 2009 a to CD Jump Blues Classics Obrázek. Skupina má i své internetové stránky (jak dnes jinak) Roomful of Blues, kde se dá najít o kapele vše možné. Na jedno musím upozornit, není to hudba špičkově audiofilní, není to šukací jazz či cinky, linky, pinky, dinky nahrávky - je to hudba pro všechny, co mají velký zvuk swingového orchestru rádi. Prostě z každého tónu slyšíte radost z toho, jak jim to hraje a že tuto hudbu provozují z lásky. A tak jsem se podíval i na Amazon.com, kde se dají jejich CD sehnat v rozumné ceně do 19 $.

Ano, než jsem všechna CD přehrál, trvalo mi to dnes více než 11 hodin, ale stálo to za to !

Odpovědět