Aeoliah

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Aeoliah

Příspěvek od Renown »

Dne 9.9. 2008 nás navždy opustil Aeoliah.

Žádný člověk není ostrov sám pro sebe,
smrtí každého člověka je mne méně,
neboť jsem část lidstva.
A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana.
Zvoní tobě !

mesires
Příspěvky: 146
Registrován: 16 kvě 2008 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od mesires »

Smutná zpráva

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aeoliah

Příspěvek od dadaft »

ano. byl to fajn člověk.

šťastnou cestu příteli!

boxer

Re: Aeoliah

Příspěvek od boxer »

Zrovna nedávno jsem si pomyslel,neznaje okolostoličnosti jeho života, kde asi je kouřící kočka? :(

Budiž mu hifinebe přívětivo.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aeoliah

Příspěvek od dadaft »

viděno z té lepší strany: on už ví, jaký aparát má Bůh...

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od Mike »

Četl jsem jeho příspěvky,je to velice smutná správa :( :( Odešel jeden z nás. Snad mu to tam nahoře bude hrát stejně dobře nebo i lépe než jeho pozemnský aparát. Budeš nám chybět

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od Rowing »

Velmi smutná zpráva. Jeho příspěvky na starém fóru jsem měl rád.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od Mih »

Škoda je každého kdo odejde, dobrých lidí zvlášť, vzpomínám v diskuzích na jeho aparáty Sony a repro Jamo (tuším). Ať ti to hraje pořád dobře....

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od Acon »

:( koľko mal rokov?

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aeoliah

Příspěvek od korys »

...Dohrála hudba,deska se dotočila,reproduktory utichly...Sbohem,kamaráde.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aeoliah

Příspěvek od Renown »

to Acon :
koľko mal rokov?

nevím přesně, odhadem necelých 40

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od MilanTuma »

Kočka s cigárem a velkýma ušima.
Takovýto obrázek měl u svého profilu na starém fóru.
Velmi dobře se rozpomínám na jeho příspěvky.
A jestli se dožil necelých 40 let, tak je o to těžší
přijmout tuto smutnou zprávu.

Uživatelský avatar
587sk
Příspěvky: 143
Registrován: 17 dub 2008 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od 587sk »

Podľa tohoto príspevku z minulého roku mal 43 rokov.


# Zasláno: 15 Čen 2007 22:47:15
Citát

dismal
no to já taky poslouchám převážně "potichu", ve svých letech (42) a taky s ohledem na sousedy nahoře i vedle. Proto píšu že na HK mívám volume tak mezi -40 až 45, podle toho jak je hlasitá samotná nahrávka...Ono ty Jama D590 hrajou o dost líp proti těm TVM ARS 330, jsou tam detaily, prostor, a zpěvák jako by dýchal z repro. To ovšem neplatí po připojení k HK970... A to byl pro mně šok. Tolik tady na fóru vychvalovaná kombinace HK zes.+CD a u mně hraje jen takový čajíček jak trochu lepší plážák...
Dyť já už nevím, jak zní šlapák, dlouho jsem ho neslyšel...HK mi ho schovává k sousedům nebo co..

Zdraví Vladimír

Uživatelský avatar
587sk
Příspěvky: 143
Registrován: 17 dub 2008 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeoliah

Příspěvek od 587sk »

Asi jeho vôbec prvý príspevok na starom fóre, v ktorom sa zveril aj o svojom zdravotnom postihnutí po nehode z mladosti.

# Zasláno: 14 Čen 2007 04:13:35
Citát

Dobrý den,

hraju nyní na CD+zes HK970 a repro Jamo D-590 a jsem už dlouho zoufalý z výsledného zvuku... Chybí mi tam dravost a dynamika...
Ale popořádku...Začínal jsem kdysi s licenčním CD Philips+Zes.Tesla AZS222+repro TVM ARS 330
a na tu dobu a pro poslech rocku a metalu to nehrálo zas tak špatně.
Pak začalo DK a já si koupil tehdy doporučovaný AV Sony STR-DB 870QS+starší CD Denon 755, ale zvuk ve stereu proti mému (naivnímu)
očekávání lepší nebyl. Tak jsem po čase přikoupil z Hi-Fi bazaru Jama D-590 a TVM 330 použil jako zadní efekty...
Zvuk se v kině i ve stereu tentokrát (naposledy) zlepšil, přibyl prostor i detaily.
Říkal jsem si, že upgraduju starý Sony za EISA vychvalovaný AV Pioneer 1015, no a tím začalo mé zklamání...
Zvuk ve stereu se zhoršil, zploštil se, dynamika zmizla a basy začaly hučet, a to i v Bi-Amp zapojení,
které AV Pioneer umožňoval.
Na DK to ale zas tak špatné nebylo, tak jsem si říkal že koupím na stereo samostatný zesilovač a HK 970 se jevil jako optimální volba.
No ale když HK, tak už všude, aby to v racku taky trochu ladilo i opticky. AV Pioneera jsem po čase vyměnil za AV HK235 a CD Denon za DVD HK27,naposled přišel v naději na zlepšení i CD HK970...
Jenže zvuk ve stereu se mi pořád jeví horší než kombinace AV Sony+CD Denon, takový suchý, vysoko položený, zdůrazněné vyšší středy,
po krátké době poslechu vyloženě nepříjemný...
Ze zoufalství mně napadlo vyhrabat znovu starý zes.Tesla AZS222 a zkusit ho zapojit s CD HK970 a repro Jamo D590 (propojeno RG62+Supra Ply)
No a nastalo velké překvapení! Dynamika se vrátila, najednou jsou zas slyšet valící se kameny, drive...a to bez jakýchkoliv korekcí!
Samozřejmě, že prostor ani detaily se nekonají, ale zvuk je barevnější a měl zas štávu...
Asi teď vypadám jak blázen, a i tak už si připadám...
Nasbíral jsem za ty roky snad už kolem tisíce CD různých žánrů, převážně rock+metal a paradoxně mně ho teď baví spíš
poslouchat u PC na Bi-Amp mimimonitorech Creative M80 kde i ty kytary mají lepší říz, než na mé soudobé aparatuře za mnoho tis.kč...

Prosím Vás o radu, zda-li třeba doporučované repro Infinity Beta 50, nebo JBL880 by už konečně nevyřešily můj problém,
a můj zes.HK970 z nich nevyloudil ten kýžený pořádný rockový sound...
Je mi jasné, že napíšete, "běžte si to někde poslechnout", jenže to je právě můj problém a proto jsem zřejmě takhle dopadl...
Jsem totiž po autonehodě z mládí víceméně vozíčkář, který nemá úplně v pořádku ani ruce, takže běhání po Hi-fi studiích mi jaksi bohužel nehrozí...
Bydlím ve Frýdku-Místku a kontakt s nějakým místním či přespolním hifistou by mi jistě prospěl pokud se nějaký tady na fóru nachází ...

Už raději přestanu psát litanie, a počkám na Vaše shovívavé odpověďi, snad se neurazí místní bossové, že jsem se na Vás takhle zoufale "vrhnul"

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Aeoliah

Příspěvek od Renown »

hmm tak měl 43, ale stejně je to málo :!:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: FS a 4 hosti