Analogservis

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Analogservis
Příspěvky: 72
Registrován: 11 srp 2016 23:51
Kontaktovat uživatele:

Analogservis

Příspěvek od Analogservis »

Rád bych se také představil. Sice je asi trochu na to pozdě ale po cca 11letech (aktivně/pasivně) zde na foru bych něco o sobě mohl říci.

Jmenuji se Libor Boukal jsem 85 ročník a jsem servisním technikem pro robotiku u japonské firmy Fanuc.
Moje hobby je Hi-Fi, Hudba, design a cestování. Co se týká Hifi tak vše začalo už na základní škole. Doma jsme měli velkou sbírku kazet takže už jako dítě jsem trávil hodně času s magnetákem, pak Sony Hi-Fi věží a prvním Sony Walkmanem.

Když jsem povyrostl začal jsem se zabývat technikou a dal jsem se na střední školu elektrotechnickou a řekněme od 15let jsem už pročítal první recenze a knihy o Hi-Fi. V té době bylo pro mě Hi-Fi velmi drahé a tak jsem studoval, pročítal jsem teorie, knihy a stavěl první konstrukce a chtěl se dopracovat k něčemu kvalitnímu.

Asi první moje kvalitní Hifi byla stavebnice/projekt RNDr. Bohumila Sýkory a K. Sýkory. Šlo o regálovky Bessie II s papírovým středobasem a textilní kalotou od Seasu. Myslím, že tehdy šlo o výjimečný projekt co do kvality a ceny. K nim jsem měl připojený zesilovač a CD player Sony model si nepamatuji. Tato doba byla bych řekl velmi plodná co do projektů a konstrukcí. Dnes už na kvalitní článek a konstrukci veřejně publikovanou těžko narazíme což mě trochu mrzí :cry:
Bessie II.jpg
Pak přišel zlom. Seznámil jsem se s elektronkami a hornovými konstrukcemi reprosoustav. Poměrně brzy jsem si našetřil
na reprosoustavy Lowther - Fidelio a tehdy ještě zakoupil elektronkový zesilovač od pana Hlavy což byl pán, který asi jako první publikoval na internetu u nás různé konstrukce s elektronkami. Později jsem pak začal stavět vlastní konstrukce zesilovačů a předzesilovačů, vyzkoušel i jiné reprosoustavy nejen s širokopásmovými měniči ale i elektrostaty od Martin Logan.

Bohužel z té doby nemám fotky a tak bych to asi takto ponechal.

Když už jsem začal stavět své konstrukce tak postupně jsem i začal opravovat lidem Hi-Fi přístroje. Což byl dobrý krok nebot jsem viděl jak se staví komponenty průmyslově a mohl si vyzkoušet různá zapojení a ošahat velmi drahé značky. Zájem o opravy byl tak velký, že jsem byl nucen si udělat živnost a pak i spustil web www.analogservis.cz
Specializoval jsem se na vintage zesilovače, předzesilovače a receivery, které moc nikdo u nás opravovat neumí, nechce nebo jsem se setkal s dost odfláknutou opravou či někdy ani k opravě ve skutečnosti nedošlo.. Díky tomu že opravy dělám poctivě tak mám poměrně dost zákazníků což mě těší, protože se zase můžu setkat s jinými lidmi a nejen z ČR. Při velkých opravách kdy dojde k "vyhoření" nebo původní desky jsou velmi nekvalitní tak vyrábím i nové kvalitnější desky což žádný servis nedělá. U drahých komponentů se tím dá zachránit hodně peněz.

Po servisu a konstrukcí k mé vlastní potřebě jsem postupně nabízel vlastní produkty. To vyplynulo z potřeby stavět vlastní komponenty a nebo je vylepšovat. Mimo elektronkových zesilovačů se ted zabývám i tranzistorovými konstrukcemi a proto jsem si založil i stránky www.authenticsound.cz o tom je ale asi předčasné mluvit.

Tím vlastně moje hobby mě přerostlo přes hlavu. Po práci, která je celkem časově náročná se starám ještě o hi-fi které spolkne dost času. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se do toho takto zakousl :). A však není čeho litovat přeci jen je to krásný koníček..

Na závěr si dovolím ještě fotku posledního projektu, který jsem dělal a přeji všem at vám to hraje fajn.
Foto 03.jpg

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Analogservis

Příspěvek od marvinnrv »

Zaujal mne hned tvůj druhý odstavec ... pracuji taky s roboty FANUC, mimo ně i s roboty Panasonic - (programování, korekce atd.) ... to bych tě občas mohl využít pro nějaké poskytnutí informací či podobně ;)

Jinak smekám před tím posledním projektem repro, vypadají úžasně, už chybí jen si je někde poslechnout...

Uživatelský avatar
Analogservis
Příspěvky: 72
Registrován: 11 srp 2016 23:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Analogservis

Příspěvek od Analogservis »

Ahoj Marvinnnrv. No vidíš to jak je svět malý :) Děkuji bylo to dost nervů to postavit ale nakonec se podařilo. Poslechnout si to je možné po dohodě se zákazníkem, určitě by svolil poslech..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti