DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
DanielSon
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2010 07:09
Kontaktovat uživatele:

DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od DanielSon »

Po veľmi dlhom období plnom lacných a nie príliš kvalitných riešení som sa rozhodol že sa pokúsim prejsť do kategórie kde by som našiel "konečné" riešenie zvuku. Moje znalosti s oblasti high end audio nie su príliš rozsiahle a spolieham sa skôr na sluch ako na technické parametre. Avšak po dlhšom hľadaní informácii na webe ma zaujali elektrostaty QUAD ESL 2905. Preto by som rád počul Váš názor na ich zvukový prejav. Mojim ušiam doprajem široký záber ktorý začína niekde v tvorbe pink floydov , Marka Knopflera pokračuje cez hlas pána Cohena ,krásnej divy Shade , Nicka Caveho , smeruje k U2 a odtial je len krok k nahrávkam Depeche M. No a tak sa dostávam k mojím srdcovým záležitostiam a tými su páni s Kraftwerku a samozrejme inštrumentalisti Jean M. Jarre a Mike Oldfield.. Marián Varga mi svojim majstrovstvom ukazuje smer k občasnému nazretiu do sveta klasickej hudby.Je mi jasné že sa jedná o široký záber navyše plný protikladov.
Ako partnera ku Quadom zvažujem výrobky slovenskej firmy jj eletronic : http://www.jj-electronic.com/sk/index.p ... &Itemid=32 a http://www.jj-electronic.com/sk/index.p ... &Itemid=34. Čo sa týka samotného gramofónu cd prehrávača a kabeláže žiaľ nemám nemám jasnú predstavu. Pravdou však je že už vyššie menovanými komponentami sa dostávam na dohľad hranice mojich finančných možností a preto chcem ísť pri výbere zostavy takmer na istotu. Nie je mojím cieľom niekoľkoročné experimentovanie.

Kedže som nikdy nepočul hrať QUAD ESL 2905 /vychádzam len s referencií na webe/ prosím o Váš názor aj na zostavu ktorú som popísal vyššie. Ako alternatíva ma zaujali výrobky fi .fergusonhill. Aj keď sa jedná o úplne iný princíp a žiaľ tiež som nemal možnosť živého odposluchu. Samozrejme očakávam Vaše názory na typ gramca ,prenosky kabeláže a pravdepodobne cd prehrávača. V tomto prípade musím brať do úvahy aj cenu ktorá by nemala presiahnuť cca 4000 - 5000 tis EUR za gramec vrátane ramienka a prenosky.

teším sa na Vašu reakciu

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od Renown »

Quad ESL2905 má, z tohoto fóra pokud vím, jenom Ciba.
Ferguson Hill vypadají krásně, ale nikdy mne nepřesvědčily.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od lachim »

... a ještě je "tu" má Studio Eso.

danielSon
1. ze tvého rozpočtu bych dal tak 350 euro na jízdné a začal bych pečlivým "objížděním" sestav v udané cenové hranici a 30-50% nad ní.
jinak to bude spíše průser na prvý pokus.
2. jestli jsi quad ještě na živo ještě neslyšel... tak tady kroutím hlavou.
3. na klasickou hudbu v podání velkých těles bych quad rozhodně nekoupil.
na dianu krall a paca de lucia je to famózní volba.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od Guliver »

Jediná možnosť ako zistíš či ti to vyhovuje je ísť si to vypočuť, totiž každý máme iný vkus, a keď ťa to zaujme tak sa dohodnúť na vypočutí u teba doma. Je dobré to aj viackrát zopakovať lebo sluch ťa lahko ošáli a čo sa ti dnes zdá ok zajtra môže byť inak.

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od ciba »

Ahoj , odpovím Ti na Tvůj mail raději tady - Quad ESL 2905 je Reproduktor , který "hraje" trochu jinak než klasické skřínové konstrukce a je k tomu třeba přihlížet . S ohledem na mé zkušenosti , mohu napsat , že vzhledem k hudebním žánrům , které rád posloucháš (J.M.Jarre, Kraftwerk) je Quad ESL 2905 tzv. "overkill solution " pro tento druh hudby , tady v tomto případě zůstanou přednosti systému Quad zcela nevyužity . Tento reproduktorový systém je určitě lepší např. pro akustickou hudbu , lidské hlasy , sbory a podobně , v těchto případech - jsem si jistý - je to jedno z nejlepších dostupných (zaplatitelných) řešení v současnosti . Určitě je také dobré si na vlastní uši ověřit o co vlastně jde , takže pokud budeš mít zájem o poslech Quadů , jsi určitě vítán .

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od efičák »

DanielSon šupni tam Sumiko Blackbird a P-J Xtencion s EVO 12".
A nic není třeba řešit.

Ještě lépe?
K elektronkám bys musel předřadit Ortofon Verto, ale chce to vyzkoušet.
Nejlepší analog co znám umí Ortofon A90, podobný je Ortofon Cadenza Black, pevnější bas asi s Sumiko Celebration (vše s boron cantilever).
Přenosky jsou dražší, ale dá se ušetřit modelem 6 PerspeX a silverwire.

Už tak bude basů z jednočinných Áčkových monobloků dostatek.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od dadaft »

souhlasím s lachimem - vyvalit tolik peněz naslepo (lépe řečeno "nahlucho") asi neskončí konečným řešením, ale obrovským průserem.

i když možná že ne: sice píšeš, že máš široký poslechový záběr plný protikladů, ale ve skutečnosti posloucháš jenom poprock. na depešáky nebo žareho ti bude uspokojivě stačit cokoliv drahého...

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od efičák »

Zvuk z triod 300B, to je jasná volba milovníka sborového chóru a operního orchestru oper Aida, Don Karlos, Trubadůr.

Retro design JJ přímo evokuje lesk secesních divadel s jejich atmosférou pozlacených fazet štukových stropů, křišťálových lustrů, těžkého sametu opon.

Určitě dobře vyzní skvělé basy Depeche Mode a Grahamův pěkný hlas z povedeněji nahraných desek. Mám tu muziku rád.
Placido Domingo, Pavarotti, Magdalena Kožená, to je říše elektronkových zesilovačů tady se objeví témbr nástrojů, musí se však dobře zvolit reproduktory.

Jak umí plně elektronkový RIAA předzesilovač klasickou hudbu, to jsem zaznamenal u MM phona Canor TP206.

S ClearAudio Sigma MC LO přenoskou to je díky hybridnímu phonu P-J Tube box SE velký zážitek.
Vynikající triody RFT ECC-83 od přítele CharlieCh dodávají dynamiku a věrnou barevnost v celém pásmu.
Phono je lehce upraveno dle pokynů konstruktéra P-J pro spolupráci se Sumiko MC HO. Ačkoli je výroba ukončena, jeho zvuk je výborný.
Hybridní konstrukce přináší schopnost a talent spolupráce s slabými přenoskami jako Ortofon SPU a i Sigma má nedostatečných 0,6 mV pro JJ.

Triody v signálové cestě RIAA mají pro mne velké kouzlo.
Alespoň hybridní Tube box SE má onu hloubku ponoru pro kapitána akustické říše...

Tebou vybrané phono bude jiné, 4 x JJ ECC-88 mají jiný charakter, než ECC-83.
Přesto mám vryto do paměti jak pěkně hraje áčkové JJ z Klangbilder Vienna.
Moc se mi to tam líbilo.

Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od cough »

eficak píše:Zvuk z triod 300B, to je jasná volba milovníka sborového chóru a operního orchestru oper Aida, Don Karlos, Trubadůr.
Placido Domingo, Pavarotti, Magdalena Kožená, to je říše elektronkových zesilovačů tady se objeví témbr nástrojů, musí se však dobře zvolit reproduktory.
prosim Te, Alesi, neblbni mu hlavu, pres ty flasky je to slysitelne zkresleny jak prase. To ze se to tobe tak libi je ok, ale "jasna volba" pro posluchace klasiky to rozhodne neni, spis naopak...

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od efičák »

Jo, fakt se mi to líbí, je to více "obláčkové".
Já bych s monobloky mohl být spokojený.
Souhlasím, couchi že to není všeobecná pravda, jen "pocitová".

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od Aleska »

Pleťové středy jsem kdysi i pochopil,
ale ty "obláčkové" jsou basy, středy či výšky či mišmaš,
nebo je to jen básnická woodoo nadsázka,
nenápadně propagující zmíněné výrobky ?

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od efičák »

Kritiku přijímám, neboť se jejím prostřednictvím posouvám (doufám) vpřed.

2 monobloky 2 x 20 W v áčku .
"Great linearity (as small as possible distortion), 0,3 % / 10W"

Z hlediska rekreačně impresionistického, jsou JJ 300B nejlepší volbou, neboť "život je krátký na nudné HiFi."
Nový model triod 2A3, může být krokem vstříc k neutralitě, je-li chtěná.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od Aleska »

Já tě chápu,
léta jsem žil s KT88 na konci a byl jsem spokojen.
Je to ale otázka vývoje,
takže nakonec jsem skončil u tolik zde pomlouvaného DIY a doma mi hraje Dudkův "Bobek",
je to o preferencích a dozrávání.

Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 337
Registrován: 25 lis 2010 02:47
Kontaktovat uživatele:

Re: DanielSon - konečné riešenie na prvý pokus ? :)

Příspěvek od Teti »

Cau, mel jsem doma Quad ESL57 a potom Quad ESL 988, podle stylu hudby bych ti stejne ajko ciba doporucil uplne neco jineho.
Quady jsou nejlepsi pro milovniky jazzu a klasicke hudby.

Doporucil bych ti urcite Tannoy. Momentalne mam Tannoy Stirling SE.

Problem je, ze kazdy ti bude doporucovat svoji vlastni oblibenou znacku. Byt tebou tak bych pri takove investici radeji pockal mesic dva a poradne procel recenze, vsude se poptal, navstivil nejakeje hifi prodejny atd.
U hifi je problem, ze ne vsechny pristroje spolu dobre hraji. Stejne se vsadim, ze nakonec bude menit a menit svoje zelezo tak jako kazdy :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dagonov a 6 hostů