davidm535i

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
davidm535i
Kontaktovat uživatele:

davidm535i

Příspěvek od davidm535i »

Zdravim vespolek,

jako nove zaregistrovany clen bych se rad kratce predstavil (pisu bez hacku, paaac mam na laptopu nemeckou klavesnici).
Jmenuju se David, je mi 36 let (safra to to leti) a o HiFi a hudbu obecne se zajimam tak nekdy od konce 80 let, kdy tata (ktereho to nikdy zvlast nezajimalo), splasil pres znameho reprobedny Tesla ARS 1058 a gramofon Tesla NC 470 (myslim ze kopie NADu). Toto vse bylo pichle pres bilou dvoulinku do jezevcika JVC, ktery mel AUX a pripojitelne externi repro. Kdyz jsem povyrostl, a zacal vic prudit (po revoluci), tak jsme v Nemecku (asi v Metru v Regensburgu) koupili receiver Sony STR GX 290, coz oproti jezevciku posunulo kvalitu poslechu celkem dopredu . Postupne pribyl CD prehravac Sony CDP X-229ES.
Dva znami meli (dnes uz super vzacny) finsky bedny SAROY, a vzdycky, kdyz jsem je slysel, a pak porovnal s Teslama, tak jsem mel chut ty moje rozstipat.
Analyticnost Saroyu byla neprekonatelna. *headbang*

Po gymplu, nekdy kolem roku 1995 jsem donutil (chudaka papinka) zainvestovat do zesilovace, znamy mel (a ma) studio v Plzni, tam jsem tak dlouho krouzil kolem vysneneho Accuphase E-210A, az skoncil u nas doma.V te dobe, ani uz nevim ci pred nebo po, jsem zacal experimentovat s vlastni konstrukci beden,
nejdrive jsem se pustil do podobneho konceptu jako byly Tesly (bylo mi preci jen lito do nich zasahovat, a jsem tomu rad, stale je mam v super stavu).
Membrany TVM vsak staly za prd, nejvice pak stredy, ktere jsem pozdeji vymenil za slusny SEAS MP14RCY (H422) a vysky pozdeji za SEAS 25TAF/D (H534).

Kupodivu, znameho Saroye byly lepsi *klanimse* (kdo nekdy tu bednu videl, tak tezko chape, hlavne kvalita pouzitych membran a primitivni vyhybka!)

To mne dozralo, a zacal jsem se o stavbu beden vazne zajimat.

I aparatura behem let doznala znacnych zmen, nezustal kamen na kameni. Z CD prehravacu jsem postupne zkousel Sony XA5ES, pak Sony XA7ES, a ted jsem pomentalne skoncil u Accuphase DP 65V. Zesilovac E-210A sel po letech verne sluzby minuly rok do sveta a nahradil ho Accuphase E-406V. Jeste jsem se docela vyradil s tunerama, kdy jsem zkousel postupne docela slusnej Kenwood KT-9117 (specialni military edice od KT-917), pak Sony SA3ES (plechova krabicka, nechapu, jak to muze byt dobre hodnoceno), nu a ted jsem sehnal nedavno ultimatni reseni v podobe Accuphase T-109V. Repro mam svoje, myslim ze je to pouzitelne (Saroye uz si nepamatuju, a stejne se znamymu rozpadly *hura* ).

Kabelaz jsem nikdy moc neresil, myslim, ze to je hovadina, a ze dobre stineny kabel s dobrym kontaktem je naprosto vyhovujici.
Propojovaci mam tedy nejake tkanicky od Kimber, a Van den Hul (oboje XLR, kazdy kolem 150EUR) a repro kabel Oehlbach Rattle Snake 2x6mm2 (2x3m), se stabilnima vidlicema. (kombinace stribro / med, kolem 500kc za metr)

http://dme28.sweb.cz/hifi/IMG_1360-sc.jpg
http://dme28.sweb.cz/hifi/repro-s.jpg

S pranim pekneho dne
David

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Re: davidm535i

Příspěvek od Patmann »

Ahoj,no ty repro jsou nádherné *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

davidm535i píše:davidm535i
Děkuji, pěkné představení.
Mě oslovuje kabeloskepticismus, který ti závidím.
Specko reprokabely mě jednou ještě čekají.

Accuphase je ve vyšších modelech integráčů reference.
Výkon víc než značný, kultivovaný zvuk...

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

bedny *thumbs up* ...jen by si zasloužily nestát tak v rohu..na hanbě *taktone*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Jsou na kolečkách, vychytávka. *thumbs up*

Není-li místnost vyhrazena jen pro poslech - chválím. Rodina má přednost.

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i »

Dekuji za privitani.

Manzelka ma v obyvaku samozrejme hlavni slovo *klanimse*

Takze toto je moje dosazene optimum *headbang*

David

Odpovědět