drack2

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
drack2
Kontaktovat uživatele:

drack2

Příspěvek od drack2 »

Ahoj,
jmenuji se Honza. Nepovazuji se za zadneho audiofila, ale uplne vse poslouchat zkratka nesnesu.

Prvni sestava, co jsem si poridil jako maly kluk po bazarech byl legendarni pancerovany tape deck Tesla SM261 a k tomu receiver 820A. Pozdeji doplneno o CD changer Samsung, typ si jiz nepamatuji. Repro znacky tesla "home made", ktere ale nehrali vubec zle v porovnani s plastovou konkurenci kamaradu.

Prvni vetsi brigady a penize vedly k nakupu vysnene sestavy znacky Technics: Receiver SA-GX390, Tape, CD changer SL-PD887 k tomu surround bednicky Sony a Stereo VHS. Vse co si vyzadala doba Dolby Prologic. Co na tom, ze jsem mel doma jedinou Stereo VHS Star Wars a jeden testovaci surround disk (ktery stal silene penize)... navsteva vzdy koukala. :)

Nasledovalo rozsireni o Sony MDS-JE510 a noname DVD znacky Amstrad (koupeno v hifi shopu "Carrefour Hypermarket"). DVD jsem uzival jako transport a Sony dlouho slouzilo jako D/A prevodnik.

Digitalni vek si vyzadal prvni obeti: Receiver, CD changer a Tapedeck sel pryc. Zakoupil jsem "zlaty" AV Receiver Technics SA-DA20 (moc pekny design) a bedny Jamo S606. K tomu bylo treba poridit i rozumny DVD prehravac. Volba padla na DVD/SACD Marantzs DV7001. Tuto sestavu jsem moc neposlouchal, neb jsem byl par let v zahranici a tak lezela ladem. Technics AVR ac byl nadherny me uplne nepresvedcil svymi schopnostmi, a tak byl nahrazen Marantzem SR8500 (thx, torodidni trafo...).

Aktualne doma drnci AVR Marantz SR7009 a BR/SACD Marantz UD7007, k tomu bedny Canton Vento 880. V planu je rozsireni na Atmos, ale zatim jsem nenasel jak na to, aby to nevypadalo jak cirkus. Ac jsem aparaturu kupoval s i na stereo poslech, tak to provozuji spise jako multikanal. Prestaveli jsme byt a moc jsem nepohlidal proporce mistnosti :? ...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: drack2

Příspěvek od drfish »

Zdravím a vítej. Vidím, že tradiční cesta přes Technics postihla mnoho lidí. Ty jsi poměrně rychle přesedlal na Marantz, to já to měl s Technicsy mnohem delší a trnitější.
Jaký máš centr a kolik repro vzadu? Subwoofer? 5.1 či 7.1?

drack2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drack2 »

Trnitejsi? :))

Mam to dost blbe. Aktualne 5.0 (nicmene brzy 5.1 - Canton Sub 600 bude dunet). Proc blbe? Kdyz jsem rekonstruoval, tak jsem kabely dal do zdi a neudelal pripravu na lepsi setup. A ne, ze bych o tom nevedel..
Center mam Canton CD 1050 (https://www.canton.de/en/hifi/cd-series/cd-1050).
Duvodem je opet prostor a tak jsem vzal to nej s malou vyskou (> 10cm) co bylo k mani, jinak bych mel Ventacky.
Poridili jsme si dost komplikovanou obyvaci stenu, ktera lahodi spise oku nez uchu. :)

Uprimne upgrade z SR8500 na SR7009 byl hlavne z duvodu pokrocilejsi kalibrace. Fakt me vadilo, ze mi lepe hraje aparatura v aute, nez ta doma. Ten zamer se i celkem zadaril: Audyssey XT32 nastaveni na kino je opravdu dobre. Na bezny poslech hudby to ale vypinam.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Tak samozřejmě další otázkou je, jestli ten nový receiver zkrátka nehraje líp než ten starý. ;)
Já s novými AVR nemám zkušenost, AVR s mikrofonem jsem měl jen Yamahu 757 (YPAO). Největší bordel mi dělalo, když jsem měl repráky jiné značky, teď už se to srovnalo. Já nastavuji "oldschoolově" jen vzdálenosti repro a sílu šumu, nic jiného. :mrgreen:
Centr je opravdu malej, nebo mi alespoň připadá. Ono je to těžké vymyslet to tak, aby se vešel větší a dalo se na to koukat... *2thumbsup*
Jinak ten zmíněný setup....v průběhu let jsem to stáhl ze 7.1 na 5.1 a jsem úplně v klidu...

drack2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drack2 »

Prinos receiveru je hlavne moznost ovladat vse ipadem a primy pristup na NAS s hudbou. Na dalkac nemusim vubec sahat.
Kazdopadne ta ekvalizace fakt funguje, neb predtim mi to vse proste ruzne dunelo a fakt to neslo vydrzet. Podobne se to chova, kdyz tam necham dolby digital a vypnu ta nastaveni.
Sub se ukazal jako nezbytnost. Venta dle meho spodek celkem umi, ale opet se to pak ruzne mlati. Ono tezko hledat horsi akusticke podminky.

7.1 je nyni pase, ale nejsi prvni co rika, ze 5.1 staci. Mam chut zkusit neco ala 5.1.2. Kdyz uz to ma ten Atmos. Uvidime. Vyzkousim to nejdrive s necim nanecisto.

Kazdopadne dnes uz vim, ze jsem UD7007 kupoval zbytecne. Tu analogovou cast nevyuziji a radeji vse nahazim na NAS. Tzn UD5005 by stacil bohate. Jako streamer je UD7007 dost neprakticky neb nejde ovladat aplikaci.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Konektivita a možnosti ovládání se hodně posunuly s příchodem nových telefonů, mne to ale zatím minulo. Nechci se stát otrokem svého mobilu (což by se mi při připojení na net určitě stalo), takže zatím se tomu vyhýbám. Taktéž jsem tradicionalista ohledně fyzických nosičů. Mám sice všechny CD naripované v PC, ale nevyužívám to, bo ten pocit, kdy tu placku strčím do stroje a vezmu si do ruky krabičku s bookletem, to je zatím příliš silný, abych se toho vzdal.
Je ovšem pravda, že v knihovnách serverů se lépe hledá, než v polici, kde je 1000 Cd. :mrgreen:
Filmy mám taktéž všecky na fyzických nosičích, kvalita blu ray disků je pro mne jedinou veličinou. 4K a nové formáty zvuku mne zatím neoslovily. Důvodem je nedostatek filmů. Buď už jsem starý a ztratil jsem kontakt s dobou, nebo ty filmy jsou čím dál blbší a jestli dám za rok do kupy deset filmů co za něco stojí, tak je to moc. Proto sleduji spíš produkci z let 90. a 00. kdy to ještě docela fungovalo. A tam se možná bude časem remasterovat, ale nevím, jestli se mi to chce ještě řešit.
Ty BD ani CD nepoužíváš? Jen z NAS? Nějaký stream taky?

drack2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drack2 »

Souhlasim. Ovladani receiveru slo opravdu dopredu. Navic dalkovy ovladac SR8500 byl jina liga nez SR7009 (ve prospech starsiho). Mel LCD a tak mnoho funkci bylo pristupnych defakot na jeden dva kliky. Dneska clovek musi do menu nebo mit aktivni OSD. A prave to do jiste miry resi ovladaci aplikace.
Ale je pravda, ze diky tomu ten ipad uz nedam z ruky vubec. Nicmene ovladac stareho SR8500 bych beztak ocenil.

Fyzicka media jsou stale vytlacovana. Mam toho doma dost, ale neni to ani na jednom miste. Z tohoto hlediska se NAS ukazal jako skvele reseni (ktere proste jsem doma mel, tak proc nevyuzit). Stale ale mam nekolik CD s Jazzem nebo par SACD, kde i kdyz to mam na NASu tez si proste vlozim kotoucek.
Co me trosku zklamalo je, ze UD7007 ovladat pres aplikaci nelze. Ovladani je z dnesniho pohledu uz opravdu stare a predstava, ze toto by byl hlavni streamer... radeji nechci domyslet. Opravdu skoda, ze toto je v prodeji jako stale aktualni model. Pritom je to jinak moc pekne udelany pristroj.

4K vnimam podobne jako ty. Jsem rad, ze to receiver trochu umi, ale pro me osobne neni cil mit vse 4K. BR kvalita je pro me naprosto dostatecna, nosim "2D dioptricke" bryle. :)

Streamovane sluzby resim malo. Pandora mi z nejakeho duvodu nejde, coz me mrzi a stale jeste zkoumam co a proc. Jinak HBO GO (aplikace na TV ovlada jak jinak nez pres ipad). Takze kdyz se zadari a potomstvo jde drive spat, tak si neco clovek pusti...

Odpovědět