František alias fanousekhifista

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fanousekhifista
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2010 19:46
Kontaktovat uživatele:

František alias fanousekhifista

Příspěvek od fanousekhifista »

Dobrý den vespolek,

jsem tu nový, respektive tohle fórum navštěvuji už asi půl roku, ale jako pasivní čtenář. V poslední době tu bylo pár témat, které mě zaujala a tak jsem se rozhodl taky pustit do diskusí.

Žiju kousek za Prahou, je mně něco přes 30, české hi-fi časopisy jsem opustil při zániku Hi-Fi (protože reklamní letáky číst nechci) a až v posledním roce jsem zase objevil kouzlo věrného zvuku spolu s audiodrom.cz a hifi-voice.cz, na které jsem na webu celkem náhodou narazil a přes ten druhý přišel sem.

Na čem poslouchám? Vzhledem k velmi omezenému rozpočtu a obyčejné, neupravené poslechovce (30m2, utlumených tak maximálně kytkami, knihovnou a podobně) mám Xavian Giulietta a Pionýří G-Clef MK2 SACD PD-D9MK2-K a zesík A-A9MK2-K. Káble mám propojovací i repro Eagle - LS 3.1 a LS 5.1. Jak vidíte je všechno motivováno hlavně nižší cenou, holt vysoký konec jde trošku mimo mojí peněženku.

Co poslouchám? Klasiku, trochu jazzu, trochu rocku ze 70., ale v zásadě se nebráním vůbec ničemu krom nějakého "blití do mikrofonu" a podobně. Tak tady mě máte! :mrgreen:

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 789
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od vintage »

Ahoj Františku, máš pěkný bedýnky, chtěly by, ale asi trošku silnější zesák. Ten Pioneer nebude špatnej, jen ty Xavy jsou hrozně žravý a chtějí pořádně napumpovat :-)
Rovněž se řadím mezí "klasiky" a jsem rád že je tu další člověk, který trošku srovná přesilu "progrockerů" :-) nic ve zlém, občas si to taky pustím *sunglases* Jakým směrem od Prahy bydlíš? třeba to nemáme k sobě daleko ;)

Uživatelský avatar
fanousekhifista
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2010 19:46
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od fanousekhifista »

vintage píše:Jakým směrem od Prahy bydlíš? třeba to nemáme k sobě daleko
Bydlím kousek za Rudnou, což je myslím přesně na opačnou stranu co Neratovice ;). Ony sice možná Xaviany unesou nějaký silnějí zesík, ale já nemívám ve zvyku tlačit na hlasitost, ba naopak. Navíc jsem kupoval také z estetického hlediska - ta kombinace pyjonýrů :-) se mi prostě líbí na pohled i na zvuk. Celkově to není kombinace určitě nejúžasnější na světě, ale já nejsem až tak zvukový pitval, já mám prostě rád hudbu jako takovou a dobrý zvuk je fajnový bonus, což tyhle bedničky splňují. Navíc už tak je to plus mínus 100 000,- a dalších 200, abych udělal krok vzhůru bohužel v dohledné době nenatisknu.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 789
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od vintage »

No, ono právě vůbec nejde o hlasitost, ale spíš o kontrolu těch beden a výk. rezervu :-) hlasitě na Xavech bude hrát možná i 20W zesilovač, ale jak? uřvaně, zkresleně, basy nekontrolovaný, pomalý :-) Glulliety nepatří mezi levný Xavy, a z vlatní zkušenosti vím, že i ty levný potřebují dražší a výkonný zesík aby ukázali co vnich je, a můžeš to poslouchat třeba potichu...
fanousekhifista píše:ale já nejsem až tak zvukový pitval, já mám prostě rád hudbu jako takovou a dobrý zvuk je fajnový bonus, což tyhle bedničky splňují.
pokud si spokojenej tak tleskám, jen bacha na červíka, při čtení tohoto fóra by mohl začít velice rychle hlodat :twisted:

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od lachim »

fanousekhifista

máš skvělé bedny.
naprosto nevyhovující zesilovač.
opravdu nejde o hlasitost. vintage ti to píše přesně.

xavy znám. měl jsem hóoodně barlettovo modelů doma.
půjč si někde pořádný zesík a vyzkoušej!!!
takhle neposloucháš xavy, ale pioneer.
což je blbost a škoda.

Uživatelský avatar
fanousekhifista
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2010 19:46
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od fanousekhifista »

lachim píše:půjč si někde pořádný zesík a vyzkoušej!!!
takhle neposloucháš xavy, ale pioneer.
A já blb vždy myslel, že poslouchám hudbu :lol:

Pořádný zesík si sice rád půjčím, alébržto nemůžu zakoupit, zůstane jen u poměrně zbytečné manipulace a rušení domovního klidu. Co bude dál je hudba budoucnosti...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od lachim »

fanousek

dobrá. poslouchej hudbu.
jen na poslech hudby jsi nemusel kupovat tak drahou bednu, ne?

to o tom "já poslouchám hudbu" už jsem za poslední léta slyšel mockrát.
třeba bude mít stejný názor (jako mi s vintage) více přispěvatelů...
také poslouchám hudbu a xavian trionfa krmím 4 x 140 w. z denonu.
jak přiřadím stereo koncák, hraje to zase o hodně lépe.
a to stále poslouchám hudbu.
:-)

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: František alias fanousekhifista

Příspěvek od korys »

Ahoj Františku :) ,
předně Tě mezi náma blbounamazlatouškama vítám.
Já myslím, že to nebude hned tak horké a zlé, jak to od kluků přede mnou mohlo vyznít. Možná trošku podceňují G-Clefy 9..., neb jsou už hodně daleko na cestě, která není levná. ;)
Slyšel jsem Tvé kombo od Pincků *bravo* (a dokonce i na Xavech, myslím že nové 125 to byly) a rozhodně to není za ty prachy okresní přebor, aby ses té kombinace musel hned zbavit. Mi se přednes nových devítkových pincků docela líbil, bylo to takové vzdušné a ambientní a krom basů nelze mít moc výhrad. Na komornější hudbu fajn a pokud nejsi vyznavač olbřimích burácejících kotlů... Já myslím, že pokud to doma nemáš potřebu příliš solit, tak se Ti i s Guliettama takto žije příjemně. Představy o správné a lepší reprodukci hodně ovlivňuje osobní vkus, tak se nenech hned rozhodit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dasta, Jarda69, Liamee, weiron a 2 hosti