jarda44

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarda44
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2009 13:40
Kontaktovat uživatele:

jarda44

Příspěvek od jarda44 »

Nejsem žádný audioexpert, ale rád si poslechnu něco co se mi líbí (R.Waters - Pink Floyd, ERA, Queen atd...), což vzhledem k mému věku snad budete tolerovat. Mám rád staré a podle mého názoru poctivě vyrobené věci, takže se mi líbí Tesla. Pokusil jsem se skloubit zvuk starých reprosoustav s moderní i starší technikou (kvůli domácímu kinu a novým zvukovým formátům).

Zesilovače: Onkyo TX-SR 876 (poctivých 23kg čisté váhy přístroje), Technics SA-EX 320, Tesla AZS 222
Gramofony: Tesla NC 580, Tesla NZC 300
Cívkové magnetofony: Tesla B 116 (2x)
Kazetové magnetofony: Onkyo, Sony TCK390
Reprosoustavy: ARS 641 (R12), ARS 850, ARS 840, ARS 844, ARS 1058, ARS 1038, RS 638, 1PF06708, RS 238B, ARS 825, ARS 9205.10, ARS 9104, ARS 717, Supraphon RK 60.

Hunzek
Příspěvky: 84
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: jarda44

Příspěvek od Hunzek »

Vítej chlape,taky mám v oblibě starší mašinky.Jak píšeš,poctivá práce a za tu musí v dnešní době člověk pořádně přitlačit ;)

Robur
Příspěvky: 88
Registrován: 26 led 2009 18:23
Kontaktovat uživatele:

Re: jarda44

Příspěvek od Robur »

Vítej,píšeš domácí kino,ale uvádíš jen zesilovače,tak z čeho to krmíš? Hlavní je mít klid na poslech,když ten není,tak můžeš mít aparat za kolik chceš a výsledek je ....

Uživatelský avatar
jarda44
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2009 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: jarda44

Příspěvek od jarda44 »

Díky za přivítání,
Robur: souhlas - klídek pohodička na kino, bez toho to nejde. Máš pravdu - nazval jsem to asi nevhodně zesilovače, ale ty první dva jsou AV receivery. Onkyo zvládá velmi slušně zvuk i ve stereu. Technická specifikace tohoto přístroje je zhruba na dvě stránky A4. Ta váha 23kg snad vypovídá dostatečně o vnitřnostech. Rozhodně toho umí víc než já jsem schopen využít. Krásně si rozumí s teslami a na domácí kino je to naprostá pohádka. Když už se bavíme o domácím kině, tak napíšu specifikaci domácího kina: AV receiver Onkyo TX-SR 876 (do něj jde digitálně signál přes HDMI z DVD Sony nebo z Blu ray přehrávače, případně analogově pro hudbu z tape decku onkyo, cívkových magnetofonů B 116 a gramofonu tesla NC 580). Onkyo vypadá zezadu jako takový malý pult v jaderné elektrárně, takže tam zbývá ještě spousta dalších různých dírek do kterých se můžou asi strkat další dráty :lol: (HDMI vstup 4x, výstup 2x).
Hlavní reprosoustavy ARS 641 (R12), poslechové monitory vyráběné pro Český rozhlas, váha 67kg, aktivní prvky odpojeny, jsou zapojeny jako pasivní, basový repro 15´´ ARO 932. Center - 2x ARS 840. Surround L, surround R - ARS 840. Surround back L, Surround back R - ARS 844 (což je prakticky totéž, ale když jsem to zapojoval, tak jsem ještě neměl ten poslední pár 840-tek). Takže když to vysčítnu, tak je to téměř přesně čtvrt tuny beden (248 kg), když nepočítám skříňky do kterých jsou zapasované surroundy.
Druhý přístroj - opět AV receiver Technics SA-EX 320, ten jsem si koupil asi před 15-ti lety. Není zase tak špatný, ale nezvládá nové zvukové formáty, tak jsem si ho přesunul dolů do poslechovky.
No snad jsem to nepřehnal s délkou příspěvku,,, přeji všem příjemný večer, já jdu na pivko na zahrádku.
jarda
Naposledy upravil(a) jarda44 dne 09 zář 2009 21:28, celkem upraveno 1 x.

boxer

Re: jarda44

Příspěvek od boxer »

Jardo,jsi z Prahy,já taky,tak se ti musím vnutit na návštěvu. Fakt to chci vidět.
Jo ta 44 u tvýho nicku je věk nebo ročník narození?

Uživatelský avatar
jarda44
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2009 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: jarda44

Příspěvek od jarda44 »

věk *palec*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host