jfed

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
jfed
Kontaktovat uživatele:

jfed

Příspěvek od jfed »

Ahoj všichni,

už jsem tu taky nějaký ten pátek zaregistrován, občas přispěji k nějakému tématu a teď jsem si řekl, že bych mohl napsat i něco na téma "kdo je kdo".
Takže krátce, přelezl jsem 40ku, jsem z Prahy, hudbu mám rád od mala, kdy jsem i aktivně muzicíroval (flétna, kytara, klavír), což tak nějak usnulo na střední škole. S hifi jsem začínal když mi bylo cca 15let. K Vánocům jsem tehdy dostal od bratra jeho gramec NC 150 s přenoskou VM 2101, měl jsem z toho ohromnou radost (on si tehdá pořídil za novomanželskou půjčku MC 600Q ;-) ). K tomu jsem dostal ještě MM předzesilovač AZG 983, jako výkonový zesilovač posloužil kotoučák Tesla B 101 a k tomu malé dvoupásmové Teska bedýnky (typ nevím) a sluchátka taktéž značky Tesla S2. Když jsem si chtěl tehdá poslechnout nějakou desku, znamenalo to našmátrat lampičkový vypínač předzesilovače, zapnout kotoučák B 101, stisknout tlačítko Record a k tomu pootočit talčítko pro přehrávání, tzn. vlastně nasimulovat nahrávací režim (rozběhl se přitom naprázdno pravý navíjecí trn), vytáhnout dva potenciometry (L+R) nahrávání tak na 70-80%, nasadit desku, nastavit rychlost a přepnout na "on". No a pak ještě poladit další dva potenciometry hlasitosti. A už se linul poměrně slušný zvuk a ručičky podsvícených voltmetrů začaly slinbě kmitat. Do sluchátek S2 to hrálo ještě o poznání lépe. Moje úplně první deska, kterou jsem si sám za svý koupil byl Precedens - Doba ledová. Ale vlastně mě podprahově dost ovlivňoval starší brácha s tím, co vždy hřmělo z našeho pokoje, ve kterým se vždycky zavřel ;-) Zeppelíni, Pražský Výběr, Zappa, Genesis, Merta, Hutka, Už jsme doma atd atd.

Na střední škole jsem se posunul dále:
Zesilovač Tesla AZS 222, později vyměněn za Sony TA-F 361 R
Tuner Sony (základní model, typ už nevím, ještě bez RDS, ale Radio 1 i Evropa 2 hrály pěkně a čistě)
sluchátka Tesla ARF 310
repro RS 224 Elektronika (2pásmlovky z hifi klubu v ulici Ve smečkách)
... no a hlavně CD přehrávač Sony CDP 291 a k tomu kazeťák Aiwa AD-F270 - začal jsem chodit do půjčovny CD, nejdřív na pavlač do Žitný, později za Kotvu, to mi vydrželo dlouho, takže z té doby mám poměrně slušnou sbírku MC kazet (převážně chromky Sony UX-S 90, jednou nahrané, Dolby C, později i S), asi to jednou pošlu do světa ...

Na vysoký jsem pak obměnil 2krát kazeťák - nejdřív jsem měl Aiwu AD-R470 s reversem, fungovalo to, ale posun v kvalitě zvuku tam nebyl a pak Sony (s dolby S), ten hrál krásně a navíc měl 3 hlavy ...
Taky jsem vyměnil sluchátka za Vivanco 606, mám je dodnes, sice už se mírně rozpadají, párkrát jsem musel zpravovat kabeláž, ale pořád hrají pro moje ucho lépe (hlavně výšky), než Senheisery 555, které jsem si pořídil pár let zpátky.

Pak přišla první práce a hned z první, nebo spíš z druhý výplaty jsem si pořídil repro, na který hraju dodnes a stále jsem spokojen (nemám potřebu měnit) - české 2pásmové podlahovky Authentic Voice Magic 221(http://www.melissa.cz/repro-authentic-magic-221.htm). Později, ještě před svatbou, jsem přešl na multikanál = AV reciever Onkyo TX-DS595. Dokupil jsem ještě centr Authentic Voice Magic C200 a dozadu jen nějaký malý Jama - koupili jsme s bráchou nějaký rozprodej/set 5ti kusů, on si vzal 3, já 2.
POzději mi přišla malá CRT se 70cm, zvláště pro sledování DVD (přehrávač Grundig 130 - byl v ceně televize), takže jsme ji vyměnili za plazma placku Panasonic TH42PZ85.

Pár let zptáky (ale ještě chvíli před tím největším boomem) jsem se taky vrátil ke svojí sbírce LP => pořídil jsem z druhé ruky Pro-ject Debut II SE (Ortofon 510 MK II) a k tomu ještě Speed box a Phono box.
No a před měsícem jsem si pořidil ještě DAC HRT MusicStreamer II, takže experimentuju s Hi-res audio z počítače/notebooku. V souvislosti s tím lehce přemýšlím o stavbě nějakého malého multimediálního centra, především kůvli přehrávání hudby s pohodlným ovládáním přes mobil či tablet (ten nemám), něco na platformě minipočítač Raspberry Pi.

No a taky mám tak nějak dlouhodobě v úmyslu se vrátit k čistému stereu, vím, že moje bedýnky s lepším zesíkem umí zahrát i lépe. Ještě tak před rokem jsem přemýšlel zase o Onkyu (model 9050), ale momentálně mám v hledáčku BC Acoustique 322D, který jsem měl možnost si poslechnout v pražském Cinema shop a hrálo to moc moc pěkně.
http://translate.google.cz/translate?hl ... rev=search

Tož tak, přeju nám všem spokojenost s hifi sestavou a dobrý uši.

jfed
Kontaktovat uživatele:

Re: jfed

Příspěvek od jfed »

Ještě jsem opomenul, že DVD Grundig, který začal mít potíže se čtením, nahradil Bluray Panasonic DMP-BD85. No a abych udělal radost sluchátkům, tak jsem zde v inzerci kdysi v rámci rozprodeje pořídil headamp Pro-ject headbox SE (3 vstupy, 2 zesilovače pro dovje sluchátka), hraje velmi dobře, rozhodně řádově lépe, než výstup na AV Onkyo.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Tož vítej na zdejším fóru *palec*
Jaké máš L<I> ČS Supraphonky, Panton, OPUS nebo i zahraniční ?

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed »

Díky, ad LPíčka, hodně jsem nakupoval v Pantonu, v Karlově ulici v Praze, dnes už tam místo toho prodávají nějaké cetky turistům chlapíci v beranicích ... pak samozřejmě Supraphonky i Opus. Nejvíc LP jsem kupoval převáženě ve svých telecích letech (na střední škole), zrovna proběhl samet, takže jsem jel hodně český skupiny, který začaly houfně vydávat svoje nahrávky (Tři sestry, Garáž, Už jsme doma, Laura s tygrama, Hudba Praha, MCH Band, Půnoc, Orlík, ... ) a mám pocit, že dost často začaly tyhle skupiny vydávat i pod jinými, nově vzniklými labely - Globus, Monitor, Blue Point ... asi bych to musel prohrabat ;-)

V létě roku 90 mě vzal starší brácha s sebou na dovolenou do Bulharska a před odletem zpět do Prahy jsme navštívili v Sofii prodejnu vydavatelství Balkanton a každý jsme si přivezli pěknou krabici LP (zahraniční tituly vydané v licenci - U2, Sting, Kate Bush, Rolling Stones, Pink Floyd, Beatles ....), jo, "bulharská měna byla levá" ;-), vyšlo to relativně levně.

Mám doma i pár desek vydaných skutečně "na západě" (tuším hlavně Columbia), ale těch je jen pár (třeba Bruce Springsteen, Mike Oldfield, Tanita Tikaram ...), spší mám licenční Suprahony. Občas pořídím něco v aukcích na webu a nebo rád zajdu do Binderphonu v Praze Holešovicích.

Co se týká přehrávání desek, tak já to nevnímám jako někteří, co by pěkný rituál kladení desky na talíř atd atd, spíš jsou to pro mě takové návraty do bezstarostných "dětských" let, rád si připomenu muziku, co mám zarytou v mozkových závitech a to v podobě/kvalitě (zvuku), jak jsem ji kdysi sjížděl. Jen učebnice, ve kterých jsem u toho tehdá často ležel, nahrazuje panák nebo dvojka něčeho dobrého ... ;-)

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Keď som čítal to tvoje predstavenie, tak som si uvedomil že vlastne tieto "nedokonalé" začiatky, keď sme počúvali muziku na kadejakých zvláštne poprepájaných prístrojoch boli vlastne svojim spôsobom úžasné a vzrušujúce. Človek vtedy neriešil kadejaké (s prepáčením) HIFIstické chujoviny ako teraz, ale oddával sa vzrušujúcemu objavovaniu dovtedy pre neho neznámej, resp. málo známej, či dokonca zakázanej hudby, tešil sa z maličkostí atď. Podobne ako ty som bol ovplyvnený staršími súrodencami (u mňa sestry). Proste napriek zjavným nedostatkom (z dnešného pohladu), malo to obdobie svoje čaro, ktoré sa už asi nezopakuje.

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed »

Ano ano, bylo to hlavně o obsahu (hudbě) a ne o formě (hifi strojky) a tak by to asi mělo být vždy. Ale přece jen, chlapi jsou hračičkové, mají rádi svoje strojky a chtějí z nich vymáčknout to nejlepší. Asi i proto existuje právě tohle fórum ;-)
Já jsem hltal hudbu (hlavně po večerech do sluchátek z FM rádia) a o hifi strojích jsem si rád četl - pro mě v té době jediné dva zdroje o strojcích - Stereo a Video a dnes již zaniklé Audio, které mělo ten bonus, že k některým číslům vydávalo / přidávalo i CD s dobrou muzikou/výběry z různých žánrů (Taste of Jazz, Taste of Rock, ... výběry české alternative music od Indies Records), navíc kvalitně nahrané. K těm se často rád vracím.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

jfed píše:Já jsem hltal hudbu (hlavně po večerech do sluchátek z FM rádia) a o hifi strojích jsem si rád četl - pro mě v té době jediné dva zdroje o strojcích - Stereo a Video a dnes již zaniklé Audio, které mělo ten bonus, že k některým číslům vydávalo / přidávalo i CD s dobrou muzikou/výběry z různých žánrů (Taste of Jazz, Taste of Rock, ... výběry české alternative music od Indies Records), navíc kvalitně nahrané. K těm se často rád vracím.
Ty výběry muziky od Indies si pořád kupuju, když na nějaké narazím. Nahrávky jsou kvalitní a člověk si aspoň udělá přehled o tom, co se v Čechách dělá za muziku. To v rádiu člověk neuslyší. *2thumbsup*
To Onkyo máš ve zlaté barvě, stříbrné nebo černé? Mě se jejich receivery líbí. Dodneška si udržují určitou míru vkusu a ten konzervativní vzhled jejich strojů mi docela imponuje. Ten co mám doma se velmi statečně popasoval s mým novým zesilovačem a ani ve stereu se fakt nemá za co stydět. Asi ty Onkya nebudou zas takové "plečky" jak se často tvrdí :mrgreen:
Tak užívej hudby a vítej na fóru...

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed »

Ahoj, díky za uvítání, i když už se tu nějaký ten pátek pohybuju ;-) Onkyo mám ve stříbrné variantě, 595ku dělali ještě v černé, ale já kupoval někdy +- v roce 2002 (už přesně nevím), každopádně to byla v téd době módní barva (odklon od černé) ;-), dneska už bych si klidně koupil zase černou ... Za celou dobu, co ho mám, tak jsem měl jediný problém (ještě v záruce), přestal mi fungovat displej. V poslední době mi pak blbnul zvuk jednoho z kanálu, ale ukázalo se, že to chtělo očistit kontakty (kabely, konektory) a už zase jede bez problémů. Každopádně začal hlodat červík, jestli si po delší době neudělat radost nějakým novým zesíkem.

Odpovědět