T-M

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

T-M

Příspěvek od T-M »

Ahoj.
občas tu přispívám nějakými komentáři a tak se také trochu představím.
Hifi se věnuji dost dlouhou dobu a to hlavně jako konstruktér reprosoustav a v poslední době se věnuji také stavbě zesilovačů.

Reprosoustavy:
začínal jsem stavět jako většina lidí dvoupásmovky. Později jsem přišel na to že tudy cesta nevede a tak jsem šel do 3p. a nakonec jsem přestoupil na velké a středně velké basáky,
Moje srdeční záležitost jsou klasické papírové membrány především skenspíky, potom celkem snesu kvalitní pp a asi nejméně mám rád tvrdé membrány. Na výškách v současnosti vyznávám Pásky , planáry a AMT.
Některé moje projekty byly veřejné a některé ne.
v současnosi hraji na toto: Obrázek projekt není veřejný.

zesilovače
mám také vlastní konstrukce , používám dva typy CFB300 a CFB400 kde číslo je zároveň velokost a dosažitelný výkon do 4 ohmů takhle nějak to asi vypadá: Obrázek v popředí je třístovka a v pozadí je čtyřstovka

předek: DISPE2
CD : sony ES 2 s upraveným vnitřkem
propojení: NEOTECH OCC stříbro

Zvuk: no zatím si nikdo nestěžoval.... ;)

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od pasul »

Zdravím tě. Ty zesilovače mám brát jako current feedback power amp? Nebo je to pouze nějaký popis? O jaké topologie jde jestli můžeš prozradit.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od T-M »

ještě dva snímky samotné třístovky a pohled dovnitř čtyřstovky
Obrázek Obrázek

Pašul: původní idea taková byla, ale nakonec tomu tak není - název z pohodlnosti zůstal ...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od pasul »

T-M - Foto vnitřku je zajímavé. Jde vidět, že Pavel Dudek zapůsobil opravdu mohutně na všechny české konstruktéry u nás. Musím tedy uznat, že je to velice vychytané a je myšleno i na detajly při uspořádání jako v tomto případě. Momentálně zrovna stavím již třetí stereo konec DPA 222MK2. Podobnosti si nelze nevšimnout. Síťové tlačítko v horním krytu jsem ještě snad nikde neviděl. Osobně bych dal to trafo do nějakého toho tunelu s plnným zakrytováním. Jde to poznat na spektru u padesátky. Ale zvukově jsem si teda žádného rozdílu nevšiml. Zkoušel jsem to. Krabice není z Modushopu. Nějaká zakázková výroba?

A ještě ten pomalý náběh. To je ala DPA?

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od T-M »

Pavel Dudek mě "vedl za ruku" když jsem navrhoval první svoje desky. (Byl to symasym enhanced) Asi sis toho vlákna všimnul na slovanetu ...
Dál už jsem utoho uspořádání zůstal. Obvodově jsem ale spíš pochytával jinde - především na severu.
to na vrchu není silová záležitost, je to totiž zapínaný přes relé. Tahat mains napříč bednou považuji za prasárnu. Softstart je taky vlastní obvod teda spíš úprava katalogovýho zapojení) je to právě kombinovaný se zapínacími obvody.

Škatule je vlastní konstrukce povrchovou úpravu nechávám dělat u soudruhů z DDR. padesátka je celkem v pohodě...na spektráku se drží dost dobře i když asi by to šlo i líp. Nesnáším práci s plechem takže tunel není součástí řešení.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od pasul »

T-M - Člověče to mi nedělej. Až teď jsem pochopil o koho vlastně jde. Tomáši jeden. ;) Mám na stole od Borbelyho All Fet Line amp. Erno má nějaký "sale" na stránkách. Vzal jsem i nějaké ty fety do zásoby. Už nebudou. Tak až dodělám to DPA, hned se do toho pustím. Dám potom vědět. Je to ovšem už podle prvního pohledu vše v pořádku. Budu se ho muset zeptat na vliv návrhu DPS na zapojení.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od lachim »

byly jsme s pytlem na návštěvě u t-m v chomutově.
již dlouho mě zval.
měl jsem doma i jeho koncák na vyzkoušení.
udělali jsme si onehdá malou soutěž "marsh x pistole".
nebýt toho, že měl jen cinch zapojení, (t-m nestaví s xlr) tak možná i zůstal.
cena/výkon vypadá skvěle.

tome, díky za návštěvu a rady/názory/tipy. mirek ti určitě rozuměl více než já.
jsem zvědav, jaký si pan konstruktér nakonec pořídí cdp.

až dostavíš nového siláka s xlr zapojením, budu se velice happyjojovat na visitu.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od T-M »

No jo.... je to děsnej problém CDP je jediná věc co si neumím postavit a to mě děsně štve. *headbang*

Zatím to není na pořadu dne, dost se rozhlížím okolo a ještě budu .. jako kupce dost dlouho vybírám (jsem váhavý střelec - vyznávám filozofii one "shot one kill " :D ) a kupuju až tehdy, když jsem si 100% jistý že tohle je ono! a zatím jsem na to ONO! nenarazil. Navíc mám na CDP i nějaké technické požadavky související se servisem a dostupností ND. Neboť jsem si jist že to, co si koupím nebude laciný, a tak chci aby to sloužilo velmi -velmi dlouho.

Možná ještě zvážím přeci jen věc , kterou jsem kdysi zavrhl a tou je externí DAC o jednom bych věděl ale je to trochu z mýho pohledu nedodělek a podobně jako PMA vyznávám teorii, že "real men do not use opams" Na druhou stránku s tím dacem bych mohl posunout alespoň částečně hranici toho co bude mnou vyrobeno.

Mamut
Příspěvky: 111
Registrován: 28 črc 2008 17:16
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od Mamut »

Pokud myslíš Tomáše Opavského(T),tak to z určitého pohledu nemusí bejt věc se kterou uděláš výraznější chybu.Navíc,dá se říct,že jednu mašinku od něj už máš ;)

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od T-M »

Opava není to co mám až tak úplně na mysli. Tomáš používá chipset, který nechci - neumí to hires! když už tak už... Ale digitál nemám rád jak jsem už řekl.... a i s tím dacem obecně mám problém, kdysi jsem koupil dacana a pak jsem ho prodal s nejhorší ztrátou jakou jsem v hifi zažil. Od té doby mám k dacanům neskutečný odpor a rozmyslím si to daleko víc než koupi novýho plejeru...
Navíc je to řešení který by muselo být osazeno součástkami dle mého gusta a to není , dále to vyžaduje reclocking transportu což je taky opruz.a mnoho dalších mínusů...

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od TomasT »

Tomáš používá chipset, který nechci - neumí to hires! - to neni pravda, vzdy jsem ulel vse do 24/96 s novym firmware to bude 24/192 a vic uz fakt nikdy umet nebudu -)))) A doufam ze po posledni ukazkove lekci uznas, ze i ty operaky maji neco do sebe, ze i ony mnohe diskretni reseni dokazou zastinit -)

Navíc je to řešení který by muselo být osazeno součástkami dle mého gusta a to není - Proti gustu, zadny disputat, o tom zadna. Nicmene mrkni kam se da s operakama dostat. http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6749

A doufam ze po posledni ukazkove lekci uznas, ze i ty operaky maji neco do sebe, ze i ony mnohe diskretni reseni dokazou zastinit -)

Sorry, trochu jsem se ohradit musel, nic ve zlem, na to se zname prilis dlouho.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od TomasT »

Chtel jsem tu dvakrat psanou vetu prekopirovat jinam, zazvonil telefon, no a odpalil jsem to... Nevim proc, ale nejdou mi editovat prispevky abych to opravil. *fnuk*

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: T-M

Příspěvek od T-M »

JJ od té doby co jsem to napsal utekla už nějaká voda... ;) , od té doby jsem si domů pořídil na hraní taky jeden bazmeek od TomášeT.
Ještě jsem to tedy nespíchnul pořádně dohromady neb nemám nyní dost času na stavění , ale čas přijde.
toš tak.....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti