Tobias41

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Tobias41

Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Ahoj vsem,
rad jiz nejaky ten rok procitam toto a jine fora, hledam inspiraci, dobre tipy na CD a jsem vdecny vsem, kteri umeji vecne prispet.
Nektere z Vas (a Vasich aparatu) jsem poznal osobne (Zappadaddy, Petr 5, ...) a muzu rici, ze komunita hifistu je fajn parta.
Je zajimave, ze kdekoliv - i v zahranici se jedna o podobne "natury" - v dobrem slova smyslu.

Jiz nejaky ten mesic posloucham nasledujici stereo:
CD ..... CA Azur 640 V2
DAC ..... Electrocompaniet ECD1
Preamp ..... Electrocompaniet EC 4.8
Power-amp ..... Electrocompaniet AW 180
cable ..... XLR Furutech / Cinch-Kabel Oehlbach XXL2 / koax Ecosse / BI-WIRE vincent
speakers ..... Wilson-Benesch Discovery
230V ..... zvlastni privod od jistice na zasuvku pouze k Hifi, stinene napajeci kabely neprinesly zadne klady, proto nepouzivam.

Posledni pulrok cas na poslech znacne ubyl a to vzhledem k zalozeni rodiny ... presto se zamyslim nad vylepsenim.

Zvazuji SW -> nabizi se WB Torus, ale jelikoz se SW zkusenosti nemam, koukam po Velodyne - at si vse vyzkousim a uvidim,
zda to ma smysl pro stereo. Nazory na foru jsou rozdilne. Uvitam vase zkusenosti ci primo poslech u nekoho z Vas v "realite".

Co je slabym clankem me sestavy je CD prehravac. Mel jsem moznost testnout emmLabs a byl to fakt skok dopredu.

Dalsi co je treba vylepsit, je akustika mistnosti. Zavesy za repro a deka pres plazmu nebude asi to nej.
Proto se poohlizim po akustickych panelech a jen faktor casu mi nedovoluje teestovat a testovat ...


Hudba: krome techna a dechovky vse pekne: mezi velmi oblibene patri: filmova muzika, Patricia Barber, Zuzana Lapcikova,
"The New World" Symphony od Chesky records, nahravky Reference Recordings ...

To je ve zkratce zatim vse, fotky doplnim pozdeji.


Preji VSEM klidny novy rok a spooooustu prijemnych emoci, ktere hudba dokaze dat !!! *hura*
PS: sorry, diakritiku nepouzivam, nemejte mi to prosim za zle - vcetne preklepu.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Guliver »

Ahoj, ako vidím už si dosť zainvestoval - blahoželám, a tak ťa chcem povzbudiť vrhnúť sa v prvom rade na tú akustiku, po pravde ak ju uspokojivo vyriešiš myslím že nadlho skončíš aj s potrebou vymieňať jednotlivé prístroje. SW by som tiež riešil až po akustike a keď môžem poradiť hneď od začiatku uvažuj o 2 kusoch!

eLko
Příspěvky: 153
Registrován: 17 dub 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od eLko »

Ahoj,AW180 velmi sympaticke konce,mal som v hladaciku,ale rozhodol som sa pre BMC koniec. Pre mna zvukovo este dalej do mojej zostavy.
Co sa tyka subov do sterea,jedine 2. Inac o tom ani neuvazuj. Mam s tym skusenosti. Slo by to mozno aj s jednym,ale zblaznis sa s umiestnenim. Stale ti bude nieco vadit a ked uz budes na tom,ze to konecne je okay,das 2. CD a je to v prdeli zasa. Navyse hra jeden menic oba kanaly. Ak mas 2 suby,do jedneho L kanal a do druheho P kanal. Lahsie to umiestnis a aj budenie tych subov bude mensie,cize aj akusticky to bude lepsie. Ideal by bol 4 suby *hura* Cim viac,tym lepsie *sunglases*


Na panely skus pozriet nejake inspiracie tuto:

http://www.vicoustic.com/vn/default.asp

Dovaza:

http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... cke-panely


Mam doma premium prevedenia a naoko to je super. Maju rozne tvary v ponuke,cize sa mozes aj dizajnersky pohrat :)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od lachim »

tobias41
máš nádhernou sestavu.
zajímalo by mě "skrz" jaké repro jsi se dostal až takhle vysoko?
a zda jsi kupoval sestavu postupně nebo jsi koupil většinu toho "hromadně"?
jinak gratuluji k opravdovému high-endu.
drahé napájecí kabely jsi nijak neslyšel nebo jsi neměl žádné "lepší" na vyzkoušení?
(myslím třeba harmonix, furutech, nbs...)

Tobias41

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

to Guliver:
je to tak, akustika je dalsi komponent, O panelech sbiram zatim informace, neco urcite poridim a testnu, je to jen otazka casu.
z Tveho profilu - Tarantino + Bill Murray - stejny salek caje i pro me!
Potykam se s TV jako Ty, zatim resim dekou chlupatou. :?

to eLko
SW - 2 kousky mi doporucuje hodne lidi, chtel bych ale tuto aplikaci slyset na zivo - at vim jak to funguje/nefunguje.
Proto hledam nekoho, kdo je ochoten vychytane stereo se subem predvest.
Znamy, ktery tady vubec neni cinny (skoda, ma doma nekolik sestav) a je to STEREO-MANIAK mi WB-TORUS doporucuje z vlastni zkusenosti,
budu muset testnout u me doma, ...
Vidim, ze mas Lucid Premium, safra, to bych chtel poslechnout ... proletel jsem loni v Praze kolem Lucidu, ale nebylo to ono (lidi, lidi a moc lidi) ... prosel jsi peknym vyvojem, pekny profil mas !
Akust. panely - diky za tip, je pro me prinosny - neb mas osobni zkusenost a je to jine kava nez preposilat info z netu!
Hledam reseni na 50/70Hz *fnuk* coz asi tizi mnoho posluchacu ... cekaji me (snad pristi rok-coz je brzy :) ) stavebni upravy stropu i sten, je v tom potencial zlepseni.

to lachim
mel jsem neco pres 2 roky jinou sestavu kterou ted pouzivam pro ozvuceni TV/kina - je to hold 100xlepsi nez domaci kino.
CA640V2 CD+zesik+ AE Aelite3 + nyni prevodnik EC ECD1 ktery dela se zvukem kouzla.
WB Discovery jsem chtel dlouho, tak nejak se to setrepalo a poridil jsem v k tomu v Tykonu EC 4.8 + AW 180
S prvni sestavou jsem zacal poslouchat mnoho, drive pro me nezajimavych zanru. Prolezanim Hifi-fory, poznavanim hifistu nadsencu jsem se dostal k supr CD tipum a dalsim vylepsenim.

Resim i repro kabely, zkousel jsem kupu ruznych, ale zatim me nic nedonutilo menit.
Napajeci kabely jsem testnul jen Vincenty, zadny prinos (subjektivne pro me usi). Co umi takova pracka jsem videl, to je jina kava.
Jestli myslis, ze furutech napajecka neco prinese, pujcim u prodejce, testnu. Mas-li osobni zkusenost, sem s ni!

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Guliver »

Keď ideš robiť stavebné úpravy tak to je ideálne! A nebuď lakomý a daj si na akustiku vypracovať projekt! Niečo na inšpiráciu: http://www.soundscapes.nu/d_klaar.htm

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od lachim »

tobias41
1.rozhoně 2x hrombednu!!!
mohu ti demonstrovat rozdíl.
2. napájecí kabely mají určitě vliv. záleží vždy na sestavě. určitě vyzkoušej nějaké top.
vincent a podobně pěkné ovšem přeskoč.
3. kvalitní pračku sítě (např. accuph ps1200), velký oddělovák mohu jen a jen a jen doporučit.
některé filtry pak doporučit nemohu.
hodně stěstí!

Tobias41

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

Obrázek

Zde fotecka. Pri poslechu sterea putuji WB hodne/vhodne :) dopredu a deka pres TV
Dneska BARBER a vanocni darek MYTHOLOGIES...mnam.
Zkousel jsem dneska prehodit bedynky, at se pobavim - a ty spodky u AE tam jsou hloubejsi ... jinak WB je jina liga ... toz ten sub bude (budou) treba...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od lachim »

tobias
uf....
dal bych jiný zesilovač!
nemohu uvěřit, že ty sloupky hrají hlubší bas než discovery.
wbd hrají famózní basy.
určitě bych připojil jiný, výrazně lepší zesík!!

martinowsky
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 21:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od martinowsky »

Myslím že Electrocompaniet AW 180 je dost dobrý zesík na ty bedny. Jinač nádherná fotka a luxusní obývák. Naprostá bomba dvoje bedny v obýváku sloupy + regály, no oni to jsou taky spíš sloupky že. To by moje manželka už nedala :-)
Tak Ti tak trochu závidím :-)

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Tony »

Monobloky Electrocompaniet AW 180 som mal viackrát doma.
Tiež som mal doma monobloky AW 400 NADA a dovolím si tvrdiť, že hrajú horšie ako AW 180.
Boxy Wilson Benesh - regálovky so žltým supervýškačom som počul pred pár rokmi na výstave v Phe a bol to jeden vynikajúci zvuk.
Farebný, dynamický, rytmický, hudba naozaj bavila *thumbs up*
Čo si pamätám, koncák bol vtedy Audia Flight 50, alebo 100.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Ramones »

...a víš, že se ti ani nedivím, že si ještě AE nepustil z domu?
Podobné WB + Torus jsem slyšel v Ově v Tykonu...ještě na staré adrese...na kompletním EC, možná stejném, jako máš ty...a opravdu nic moc, za ty prachy.
Pořádné sloupy jsou na běžný poslech lepší, než kombinace se sw, pokud nechceš přímo koncertní masáž :)
Samostatné WB jsou také výborné, ale na komornější muziku *thumbs up* ...neřešil bych to :idea:

martinowsky
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 21:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od martinowsky »

No já taky ty WB slyšel ve starém Tykonu a s Audií 100 a konec havarka, CD které mám shodou okolností doma jako bych slyšel tenkrát poprvé. Naprostá bomba uplně něco jiného. Za mě 1 s hvězdou. Toruse jsem neslyšel a asi ani nechci protože už od pohledu jsem z nich hotový a kdybych je slyšel tak bych je moc chtěl a to by bylo těžké spaní :-))

Tobias41

Re: Tobias41

Příspěvek od Tobias41 »

AE jsou k TV a filmum a slouzi dooobre, kvuli tomu nechci pouzivat AW-180tky + WB. Ty si setrim na stereo.

Aby nedoslo k nedorozumeni, vykonu je dost, basu take. Ale skutecne spodky tam nejsou - ani nemuzou (konstrukcne), jedna se fakt o regalovky - i kdyz se specifickym reseni basove casti ktera podani zlepsuje. Staci srovnat udaje v dokumentaci. A me to vrrrta hlavou, jak to vylepsit.
Laka me poridit SW at si to osaham a kdyz tak nic se nestane - budu pouzivat k filmum ... Torus je na takove zkouseni trochu drahy :(
Sam jsem Torus jeste neslysel, mam jen info z prvni ruky od znamych co jej testly. Maaam obavy jako popsal martinowsky :D

WB hraji (dle meho) kompaktneji nez sloupy, tezko se mi to popisuje. Vzdusnost, detail a vse v jednom celku tvori supr prostor. Dynamika parada, ...

to Ramones: Obrázek jsem jednu dobu zvazoval, ale v Chrudimi (EXCELIA) mi to rozmluvili, ze to uz by bylo do 22m2 prilis. Tim zdravim do Chrudimi, byla to prijemna navsteva. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 48
Registrován: 22 úno 2010 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Tobias41

Příspěvek od Kokin »

Zajímá mě když jsi pořizoval Discovery, jestli jsi neuvažoval o sloupech Curve nebo Act. Zda jsi je porovnával a proč jsi vybral Discovery? Chápu že Act je už cenově jinde.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů