Tomáš

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš

Příspěvek od bubuxin »

To porovnanie s komerciou by zaujímalo aj mňa. Tomáš máš pekné bedne, vďaka :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

to bubuxin
budu dělat upgrade-Mundorf-kondíky i cívky,napíšu na audioweb

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš

Příspěvek od bubuxin »

Aj ja, mám ich zmerané. Chce to menšiu zmenu vo vyvážení pásiem. Všetky návštevy chvália.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Tak mi včera došel z Polska nový kousek - SACD Pioneer PD9- MK2.Z Polska proto,že je u nás trošičku(trošičku moc - dovozce firma Basys) předražen.
První dojmy - perfektní dílenské zpracování,žádný plast,pouze plechy a šrouby-taky váha 11 kg,tichá mechanika,maličký display,zvuk přijemný ,oproti Vincentu jemnější,možná to nemá takový draif,spíš hladkost - hlavně SACD - téměř jako analog,kterému nechybějí vejšky.

Obrázek

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Pajuna »

Tomasi,
u Pytla ve vlakne jsi zminil omlazovaci kuru sveho Vincenta. Muzes to priblizit, co se s nim bude dit? Dik

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

nové játra,ledviny,nový cevní systém :D no a potom taky výmněna původního D/A převodníku za modul Casea Sirius XLR,zdroj zůstane původní,ten je dostačující(až předimenzovaný,jak povídal pan Vrána,ale to je jedině dobře),u zdroje budou vymněněny filtrační kondíky,místo čínských značkové japonské s několikrát větší kapacitou.Vincent je na ten upgrade ideální mašina-kvalitní machanika Philips,kvalitní zdroj a mohutná krabice s oddělenými komorami
pro zdroj,mechaniku a převodník.Celé to i s montáží bude stát 16 tisíc.
Toto je měření originál vincenta CD S3:
Obrázek
to narůstající zkreslení nad 11kHz - to jsou ty známé ostřejší výšky u Vincka
Takto by to mělo vypadat po upgradu:
Obrázek

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš

Příspěvek od davidhighend »

Tome nejak se mi nezobrazuji obrazky, ktere se snazis postnout. Vlastne zadne nejsou. Stejne u Mirka (Pytel) v jeho vlakne s temi akustickymi panely.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

to je divný,já je tam mám všechny,dělám to skrz http://imgupload.cz/

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Obrázek
Obrázek]
jinej server,poslední pokus

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Tak mi přišel od pana Vrány upgradovaný Vincent CD S3 na Vincent Casea sirius XLR.Úžasná dynamika,lepší podání výšek,nejsou tak ostré,prostor mi připadá stejný,jako u S3,ale i tam byl dobrý.Samozřejmě už nefunguje HDCD,ale díky dobré dynamice to nevadí.Na fotce převodník vpravo.Upraven i původní zdroj, vyměněny filtrační kondenzátory za typy Panasonic FM series. Upravena stabilizace napětí.

Obrázek

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1354
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od NA »

Buď zdráv Tomáši, koukám, že po vyhybkách jsi upgradoval i vnitřnosti přehrávače.
Psal jsi v jiném vlákně o basových pastích z té speciální pěny. Když je odstraníš a zase nainstaluješ, je to opravdu takový sluchometrický rozdíl? Máš k dispozici i nějaké akustické měření abys změřil, jestli se to projeví i na frekvenčním průběhu?
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Rozdíl to je,neměřil jsem to žádným softem,nemám notebook,abych se s ním tahal po bytě,kombinoval jsem to pomocí simulace z
http://www.hunecke.de/ a sluchometricky pomocí CD,kde mám nahraný frekvence 20-20000 Hz,v basové části po 5Hz.Dělalo mi to bouli někde
mezi 115-125Hz,takové to někdy nepříjemné zadunívání.Při instalaci jsem s tím trochu laboroval,původně jsem chtěl v rozích vedle soupravy dát 2 ks tý pěny,odzhora až dolu,nakonec stačily jen 2 a druhý dvě za sebe ke skříním.Samozřejmě je to lepší,to zadunívání zmizelo,bouli na 60 Hz v pokoji 3,40x6,60m
nemá cenu řešit,někdy to i starýmu bigbítu pomůže,tedy pokaď ty frekvence tam jsou.Přemýšlel jsem,až si už konečně koupím nějakej noťas,pořídít si ten měřící soft od Holznera z Melissy.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1354
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tomáš

Příspěvek od NA »

Je jasné, že je důležité jestli slyšíš rozdíl- již nevnímáš problém. To měření mě zajímalo ze zvědavosti, navíc by mělo ukázat na jakém kmitočtu to co udělá.
To ATB PC Pro je výborná sada na změření frekvenčního průběhu bedny, a změření průběhu z poslechového místa. Grafické prostředí toho SW je vyloženě přátelské a velmi přehledné a ovládání je jednoduché i pro nezasvěcené. Výhodou je, že člověk nemusí řešit mikrofon, který je obsažen v sadě. Bohužel to neměří korektně akustickou fázi, takže se měření jednotlivých měničů nedá použít pro exportování souborů do simulačních programů.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů