Trudoy

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Trudoy
Kontaktovat uživatele:

Trudoy

Příspěvek od Trudoy »

Nazdar vespolek,

pro ty, koho to zajímá pár slov o mne. Žiju druhou půlku svýho života, děti odrostli a tak mám čas na záliby. Už od mladých let mi muzika bavila, aktivně i pasivně. Vzpomínám na kazeťák Unitra kde jsem měl dvakrát za sebou nahranou písničku Je t'aime, nejspíš z Radio Antenne :). To bylo ploužení se spolužačkama!
Pak přišly studia a různý krabice, pro který dnes má většina jen slova pohrdání, ale já je miloval a byl pro ně schopen i dřít celý prázdniny na stavbě.
Střední věk jsem přežil s reciverem v obýváku, k tomu nějáký regálový DynAudia a Aiwa gramo.
Zlom přišel, když se mi manželka zeptala, co chci ke kulatinám. Někde jsem tou dobou zahlédl kotoučák s velkými cívkami a vzpoměl jsem si, že to bylo něco, co jsem za mlada vždy chtěl, ale nemohl si nikdy dovolit. A semínko bylo zaseto. Jsem nekritický obdivovatel Technics (stejně jako Sci-Fi) a tak volba byla jasná, navíc Isolated Loop je užasná věc. Ke kotoučáku to samozřejmě chtělo zesík, bedny, kazeťák, atd atd.
Nebudu zdržovat, Technics krabičky jsem začal sbírat, hlavně 60-80 léta. Nyní mám doma už skoro malý muzeum :). Na mou hlavní sestavu se můžete podívat na obrázku.

Z muziky mám nejradši beat a rock. Avšak poslouchám skoro všechno, pokud se mi to líbí, v poslední době třeba filmovou hudbu (od Morriconeho po Zimmera). Ale Beatles jsou a budou Beatles!

Užívám si těch momentů, kdy si v klidu mohu užít prima muziku a k tomu mi VU metry tancují do rytmu. Vše přeju hodně skvělých hifi chvil, které jsou tak potřeba v dnešní hektické době.

Obrázek

jirie
Kontaktovat uživatele:

Re: Trudoy

Příspěvek od jirie »

:shock: :shock: :shock:
Tak to zírám. A tiše závidím :oops:
S Tebou bych tedy na stavbě dělat nechtěl :D
Byl jsi zřejmě tak namotivován, že by vedle tebe vypustil duši i Stachanov :mrgreen:
Jedním slovem nádhera. Technics tu má své vlákno, ale ať to tu klidně zůstane, aby každý věděl s kým má tu čest. Doufám jen, že nejsi z daleka. Tohle bych si tedy velmi rád poslechl *palec*

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Za ty smetaky (Technics A1?) palec nahoru, vubec nevim jak to hraje, ale kdyz tam jsou smetaky, tak je vse odpousteno :D. Az vyrostu, tak si neco takovyho taky poridim *thumbs up*.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Krásná práce ! Gratuluji. *2thumbsup* *2thumbsup*

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

vítej na foru ...
krasna sestava - je tu hodne fandu starsi techniky - budes mit s kym "povidat"

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Krásná sestava Technics, ten kotouč 1700 je nádherný ( už si zkusil originál pásky nebo master co z toho dostaneš ? ), někdy z nostalgie si pustím na 1500 origo tape a ten zvuk nemá vůbec chybičku.

boxer

Příspěvek od boxer »

Škoda že tady není Trudoyi smajlík s "padnutou sánkou". Něco jak v Masce J.C. padla spodní čelist až na zem.

Moc hezké. Můžeš napsat typy těch mašinek? Já bych se pak kouknul do BP, zda tam nemá něco podobnýho nebo stejnýho.
Ty bedny předpokládám jsou JBL. nebo jsem jedle vedle?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Na Technics jsem kdysi začínal a někdo na něm konci. V tomto případe je to je to vysoký konec teto značky a me velke sympatie. Taky by mne zajímaly typy jak tech krásných masinek tak tech hezkych beden vedle. Moc pěkné.

Trudoy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trudoy »

Díky všem za uvítání.

K vašim dotazům:

Hlavní sestava:
Koncový zesilovač: Technics SE A1 (1978)
Předzesilovač: Technics SU A2 (1978)
Gramo: Technics SL 1000MK2 (SP 10MK2, EPA 100, EPC 100C, SH 10B3, SH 10E) (1978)
Kazeťák: Technics RS M95 (1980)
Kotoučák Technics RS 1700 (1980)
CD: Technics SL P1200 (1986)
Equalizer: Technics SH 8075 (1984)
Bedny: Technics SB E100 (1978)

Kotoučák byl seřízem panem Kourkem a nemůžu si stěžovat, nahrává a hraje jedna báseň. Originální pásky nemám, ale je to dobrý nápad si nějákou pořídit.

Více detailů a obrázky přidám do vlákna Technics.
Naposledy upravil(a) Trudoy dne 18 zář 2015 20:51, celkem upraveno 1 x.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Nádhera *palec*
Dávno ma žiadna zostava takto vizuálne nezaujala. Závidím!

boxer

Příspěvek od boxer »

I pro ostatní, co už zapomněli jako já, že Technics dělal toto.

Obrázek

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Tak to je nádhera, blahopřeji k tak krásné sbírce.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

I když jsem příznivcem spíše novějších a modernějších přístrojů a technologií musím vyseknout poklonu tvojí sběratelské vášni *palec* .

Odpovědět