wikxzen

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Ahojte všichni!
Jmenuji se Petr, ročník 1982 a jsem z Ostravy (Slezská). Momentálně dělám grafika a sazeče v tiskárně v O.-Vítkovicích.
Z výbavy prakticky nemám nic "hi-fidního". Jen starší černý JVC CA-C55 s původním párem reproduktorů JVC. Koupen snad někdy v 94. roce. V předškolském věku jsem ovládal jediný gramofon ve svém životě a to Teslu NZC 431 s párem reprobeden stejné značky. No a v současné době "ztrácím čas" brouzdáním internetu za účelem hledání nějaké pěkné solidní stereo hi-fi sestavičky s gramofonem (i CD přehrávačem) v čele (a slušnými reproduktory). A to je vlastně důvod, proč jsem se registroval na toto forum. Snad se časem k něčemu po přečtění řady témat odhodlám a zainvestuju do něčeho na dlouhou dobu...
A co se hudby týče, kromě socialistické sterilní dechovky, účelové muziky v televizních soutěžích a falešných nesoudných "muzikantů" na YouTube dovedu ocenit jakoukoli dobrou muziku. Raději však z dekád 90. let a přelomu století. Rád se však také vracím i do let 60., 70. a 80. let.
Nevím, co dál bych mohl ještě napsat. :-)

tujatuja
Příspěvky: 625
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od tujatuja »

Dekáda sem, dekáda tam ....., to není příliš podstatné pro budování hifi sestavy. Hlavní je ujasnit si, jaký formát budeš upřednostňovat: vinyl, CD, stahování digitálních souborů? Chtít toho moc najednou je dost náročné nejen po finační stránce. Aniž bych tě chtěl odrazovat od vinylu, musíš si uvědomit, že nákup nahrávek na LP tě přijde na víc peněz než CD nebo download. Takže pokud je rozpočet omezený a nehodláš sbírat pouze vinyl nebo se z nové hifi sestavy těšit pouze pohledem, tak doporučuji zapřemýšlet nejdříve nad nejvhodnějším formátem.
Jinak přeji, ať se ti podaří dát dohromady zvukově vydařenou soupravu, kterou při současné nabídce lze sehnat i za přijatelný peníz, pokud budeš postupovat uvážlivě.

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Zdravím, díky za reakci. Tak cca deset let jsem vášnivým sběratelem orig. CD z bazarů, aukcí atd, mám v merku tři čtyři své oblíbené kapely u kterých kupuji od singlů až po nějaké raritní japonské vydání v omezeném nákladu, třeba jen proto, že mají o jednu či dvě skladby navíc než EU či US verze alba a tak podobně. Vrazil jsem do toho velkou spoustu peněz, když nějaký singl byl až v australském kamenném obchodě a stál v přepočtu tisíc korun plus poštovné a další náklady, tak jsem ho prostě vzal bez diskuse. To byl můj přístup.
Pak jsem členem několika traderských komunit soustřeďující koncertní nahrávky (butlegy) z profesionálně převedených kotoučových a DAT kazet a minidisků různých majitelů nahrávačů do digitální podoby (FLAC 48kHz pro archivní účely a poté 44.1kHz pro poslech doma a poté pak mp3 do přehrávače). Sám jsem koncert nenahrával, jsem jen sběratel. Butlegy jsem nekupoval, jen stahoval ze soukromých komunitních serverů popř. měnil s lidmi po celém světě tehdy přes klasickou poštu (později uploadem) ale opět jsem musel to velké kvantum lossless koncertních záznamů (audio/video) i demonahrávek někde skladovat - momentálně toho je šest terabajtů - opět investice do archivačních externích disků a poté do klonovacích ze strachu ztráty dat atd.
Dále jsem měl muzikantské období a kupoval spousty značkových i boutique efektů a několik kytar. Opět spousty peněz v tom zařvalo co by dalo na slušné bazarové auto za sto tisíc. A momentálně zvažuji rozprodej, protože už nejsem aktivní v hraní - už mi stačí jen v pokoji sám při lahvi vína si zabrnkat na to nejzákladnější - hlavně aby to ladilo. :-)
A momentálně se chci zaměřit na vinyl, podobně systematicky vybírat. Pro dvě tři oblíbené skupiny sbírat a kupovat co najdu (a co není hlavně "counterfeit") a příležitostně přikoupit jednu desku jiného interpreta pro radost.
Nikam nespěchám, času mám docela dost. Momentálně mě to čtení a zkoumání trhu s vinyly, gramofony a doplňky k tomu, zesilovači a reproduktory docela baví a postupně se zorientovávám v cenách, vlastnostech a vlastně i lidech, kteří o tom píší - ať už v recenzích v časopisech nebo od členů diskusních for.

Mám hrubou představu, že nejdříve se zaměřit na gramofon, poté na zesilovač a největší investici dát na pár reproduktorů. Do místnosti cca 5 x 6 x 2,6 m (Š. x D. x V.), která je oddělená v polovině velkou knihami napěchovanou knihovnou a tvoří přirozenou stěnu v prostoru. Poslechová část místnosti se omezuje na 3,8 x 3,7 m. Protější holá stěna vymezena právě pro budoucí sestavu. Nehledám příliš silný výkon pro středně velké prostory až haly. Jsem v RD. Zatím nemám moc jasno, zda se zaměřit na vintage výbavu, nebo se soustředit na aktuální výběr. Ať už z bazarů, nebo obchodů. Zvažovaná investice do gramofonu, zesilovače a páru repra 40-50k Kč.

Snad můj příspěvek nepůsobí zmatečně. Ale to je asi typické od každého, kdo s něčím začíná. :-)

tujatuja
Příspěvky: 625
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od tujatuja »

Vidím, že máš vcelku jasno, pokud jde o to, co chceš - což je dobře.

Osobně bych začal s nabídkou gramofonů firem Pro-Ject (www.aq.cz) a Rega (www.tykon.cz). Přenoska nejspíš typu MM při uvedeném rozpočtu.

Asi bych zadal inzerát do rubriky Koupím na tomto fóru, případně na dalších hifi stránkách (www.hifionline.cz atd.).

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Díky za odkazy! Pro-Ject je slibný začátek (ostatně po jejich sortimentu pokukuji delší čas), na Regu se ještě podívám a pozjišťuju jejich výběr a zkusím porovnat a popátrat jejich reference. S přenoskou typu MM jsem již rozhodnutý.

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Líbí se mi od Pro-Jectu RPM řada a konkrétně modely 1.3. Tady jsem našel dokonce i zajímavé varianty vylepšených kusů a kombinací.
http://www.acrylteller.com/TURNTABLES/P ... fon-2M-Red

Z Regy je tam také zajímavá nabídka variant a vylepšení.
http://www.acrylteller.com/epages/es122 ... IELER/REGA

Více se ale přikláním k RPM 1.3...

efičák
Příspěvky: 1909
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od efičák »

Vítej k nám, jsu rád za každého nového člena.
Tvá digitální cesta je úctyhodná, i to muzikantství je dobré vodítko pro směr ve zvuku.
A když rád aparáty, divím se že nejsi na vintage gramce jako kolega muzikant Mikro Seiki.

Já Tě v nových kolotočích podpořím, bez údržby a rovnou na sbírku LP.
Ale ty cesty se dají libovolně měnit, nejlépe je mít doma více gramofonů jako já. *sunglases*

Rod. domek, zvukový ideál, sen nás méně šťastných hifistů. Poměry stěn se mi líbí, sloupy s pořádným basem nebudou zlobit.
No těším se na Tvé další nápady a pak sem s fotkama.

*thumbs up*

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

eficak píše:
Zdravím a díky!
Podobně jako u kytarování. Začínal jsem na snáze dostupných věcech a až postupně se začal více orientovat na konkrétní specifický výběr co se označoval jako "boutique", "handcrafted", "made in usa" a tak podobně a slintal nad parádními věcmi na bazarech.
A nyní to vidím i s gramofonem. Chci začít u něčeho dostupného, milého a docela jednoduchého. A když mě to chytne podobně jako s hudebními věcmi, tak si určitě vyhlédnu i nějakou fajnovou věc z let minulých. A ano, pojem "vintage" mi zní velmi magicky, snad až okultně! :)

K LP deskám bych doplnil už jen, že i z pohledu mé současné profese mají některé obaly desek krásnou nebo zajímavou obrazovou i typografickou úpravu! Budu se zaměřovat i na desky, které navrhuje například jeden nějaký člověk, umělec, grafik, či někdo kdo má talent a je proslulý napříč žánry. A obaly desek se staly třeba během krátké doby ikonickými, až kultovními a vystihující nějaké období.

Trochu se "sloupů" bojím, jestli to nebude až moc "dunět" a zároveň tahat za uši ve výškách - osobně jako šelestáři a lehce nahluchlému mi fuzzovité až "pískem o plech" sypané výšky moc nejsou už po chuti. Mám zkušenost se sloupy Jamo (později doplním specifikaci) se silným Onkyo receiverem 5.1 u rodičů v jejich obýváku v I. patře a není to rozhodně ten charakter zvuku, který hledám. Ani klasický stereo poslech mi tam nikdy moc nevyhovoval.
Tady je to podobné jako s kytarovými zesilovači, jak to člověk neuslyší na vlastní uši se svou kytarou na místě činu (tj. výběru), tak se toho zpravidla i přes kvantum informací na internetu moc nedozví a až doma bude zklamaný. Takhle to vidím.

Uživatelský avatar
Hans1983
Příspěvky: 475
Registrován: 08 úno 2013 19:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: wikxzen

Příspěvek od Hans1983 »

Vítám Tě tu!

Neboj se vinyl a stereo zesilovač tě určitě nezklame. ;-)
S AV receiverem to nemůžeš porovnávat a JAMO podle mého soudu nejsou bedny na muziku ale spíš na filmy a ještě jedny z levnějších. Kvalitních sloupů "krmených" solidním integrovaným zesilovačem bych se být tebou vůbec nebál!

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Ahojte! Co si myslíte o této sestavě (efičákovi děkuji i za nasměrování).

De facto první ucelenější představa (s nejistým výsledkem z mé strany).

Gramofon Pro-Ject (RPM 1.3 nebo Essential II) -> Hypa 1 -> Hypa 10 -> Xavian Piccola
(a do budoucna zvažovat DAC téže značky).

Předtím jsem nic takového neměl, čili je to startovní idea. Díky za kritiku a poznámky!

efičák
Příspěvky: 1909
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od efičák »

wikxzen píše:Ahojte! Co si myslíte o této sestavě (efičákovi děkuji i za nasměrování).

De facto první ucelenější představa (s nejistým výsledkem z mé strany).

Gramofon Pro-Ject (RPM 1.3 nebo Essential II) -> Hypa 1 -> Hypa 10 -> Xavian Piccola
(a do budoucna zvažovat DAC téže značky).

Předtím jsem nic takového neměl, čili je to startovní idea. Díky za kritiku a poznámky!

Petře k tomu koncáku je Picolla moc hladová. Chce to vyšší model s dvěma páry trandů na kanál.

Ten konec co máš vyhlídlej by raději citlivější Delizia, XN 125, nebo jiné značky s vyšší citlivostí. Tannoy, Heco...

Předek jo, slušný, koncák třeba Yamahu M50 z inzerce. Pak by Picolla zahrála.
Slyšel jsem takovou sestavu v Praze - bravurní analogový zvuk. Velký koncert pro všechny žánry.
Zajímavě vyzní taková obyčejná hudba které si normálně nevšimneš.
Yello hraje šokantně, já jako barokista nadšen z Bachových kantát.

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Ahojte!

Rád bych našel ideálně v Ostravě někoho, kdo provádí opravy, revize starých výrobků. Konkrétně se jedná o japonský JVC CA-C55 s původním párem reproduktorů JVC. Minimálně kazeťák by potřeboval zprovoznit. Určitě také od prachu vše odstranit. Kupován byl někdy v polovině 90. let. Díky za tipy.

P.S. Rád bych jej prodal do dobrých rukou.

Zdroj.
Obrázek

Uživatelský avatar
wikxzen
Příspěvky: 24
Registrován: 10 kvě 2014 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: wikxzen

Příspěvek od wikxzen »

Ahojte, myslíte si, že má smysl tato sestava?

Customworks DAC 1 USB (ten menší) > Customworks Hypa 1 ("Headamp") > Master and Dynamic MH40

Připojeno by to bylo stále k Mac Pro v práci, kde bývám téměř 8-10h denně.
Je to cesta?

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: wikxzen

Příspěvek od terahera »

Zdarec,čtu tvé vlakno a jsem ztoho trochu zmaten,původně analogově laděn a teď řešís dac?Co ti vadilo na analogu jestli se mohu ptát, není to odemne žádné rypani,jsem spíše zvědav.Já osobně jsem se vtom ještě moc nenašel,mám analog i digitál,samozřejmě i streamuju,ale vše nejde mít asi pořádně

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 814
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: wikxzen

Příspěvek od RedBaron »

Psal, že to chce do práce. Tam třeba já při práci u kompu osm hodin poslouchám muziku na DAC Behringer UCA222, vintage receiver Marantz MR 215 a Xavian Bonbonus, které na blízký poslech fungují skvěle, tohle bude ještě o krok dál ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host