Absolútne "drevo" ???pripojenie Technics SU-C800U+SE-A900S ku Sony PS-LX310BT

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jurajdurina@live.com
Kontaktovat uživatele:

Absolútne "drevo" ???pripojenie Technics SU-C800U+SE-A900S ku Sony PS-LX310BT

Příspěvek od jurajdurina@live.com »

IMG_20210423_173847.jpg
Priatelia, chcel by som požiadať o radu kohokoľvek, kto má skúsenosti a vie čo robí :).
Túto zostavu Technics s reproduktormi Pioneer máme v rodine už niečo cez 20 rokov. Nakoľko som sa rozhodol pre kúpu gramofónu a vzhľadom na všetky okolnosti som sa rozhodol zrovna pre hore uvedený tip od Sony :) (viem že to nie je ZLATO, ale na začiatok hádam poslúži ;) ... Ako absolútny laik by som potreboval poradiť, ako to čo najkvalitnejšie prepojiť s mojim dedičstvom :D Technics. A či je to vlastne možné, keďže neviem presne čo všetko môžem očakávať od danej zostavy. Jedna z podstatných vecí, keď spustím eqvalizér a hodnoty neponechám v neutrálnej rovine, zvýša sa šum, až do takej miery že je to rušivé. Je teda možné danu zostavu nejako spárovať? ďakujem.
P.S.: K dispozícii mám 4ks reproduktorov tohto druhu, nejde mi o výkon, ale o kvalitu. Konštruktívnej kritike sa nebránim, či už ohľadom káblov, atď, rád sa niečo priučím a verím že to spoločne dostaneme na úroveň akú si zasluhujú. Ďakujem všetkým
Přílohy
IMG_20210423_180653.jpg
IMG_20210423_173950.jpg
IMG_20210423_173924.jpg

jurajdurina@live.com
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútne "drevo" ???pripojenie Technics SU-C800U+SE-A900S ku Sony PS-LX310BT

Super, môže byť :) ešte taký detail, už v recenziách ako jeden z mínusov (ohľadom gramofónu) bolo presne spomenuté, že je nevýhodou že cinch káble sú napevno, odporúčate aj tie prepájkovať, alebo by ste to zatiaľ neriešili.

Oplt
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolútne "drevo" ???pripojenie Technics SU-C800U+SE-A900S ku Sony PS-LX310BT

Příspěvek od Oplt »

Ten gramofon bude na prd. Kup raději nějakej bazarovej.
A podle mě máš i ten eq. blbě zapojenej. *thumbs down*

jurajdurina@live.com
Kontaktovat uživatele:

Aj nad tým som premýšľal, avšak mačka vo vreci ma odradila :D, povedal som si, že vyskúšam a ak saLP u nás osvedčí, tak potom zainvestujem :) Takže teraz by som chcel v prvom rade eliminovať čo nie je treba a ten šum ... S tou zostavou to ako vidíte, ja by som kľudne to najvrchnejšie a najspodnejšie poschodie zabalil do krabice, bude možné potom spojazdniť zostavu a na čo vlastne presne slúžia tie ďalšie poschodia? :)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Vyhoď zo zostavy ten ekvalizér, to je "šumítko"..Len ten preamp( su-c800) gramo do jeho linkového vstupu, napr. aux ( ten Sony má zabudovaný phono preamp!, takže nie do phono vstupu ), z výstupu preampu kábel priamo do vstupu konca( se- a900). Ak to napr. z CD pripojeného do linkového vstupu preampu nebude hrať " prijateľne", tak vymeniť reproboxy ( druhý najslabší článok..) za niečo novšie a kvalitnejšie. Káble nerieš, tie so šumom nič neurobia.
BVaudio, výroba a predaj

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

nenech se odradit a soňačika si ponech v sestavě
třetí možnost je externí předzesilovač trochu vyšší třídy ale to jsou další spoje,
kabely a cinchy v cestě signálu, nejlépe vyzkoušet na zapůjčeném kousku apod.

mesky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesky »

Ponechej si i equalizer a propoj ho přes svorky tape 1 nebo 2. Šum se tak neuplatní a posloucháš ho pak přes monitor.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pred ekvalizérom môže mať mať aj top preamp, ak signál ide cez ten ekvalizér, tak pridanie vyšších kmitočtov (korekcia) nutne zvýši hladinu šumu. Však nech skúsi ten EQ vyradiť (prepojiť dva káble..) a uši má, nech to vyskúša..
BVaudio, výroba a predaj

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

bedny mám podobné (CS901) ale hrajou (v basech) lépe když se vzadu ucpe
bassreflex - stačí kouskem zmuchlaného molitanu a vnitřek vytlumí
- to jenom na okraj a mimo téma

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jedna z podstatných vecí, keď spustím eqvalizér a hodnoty neponechám v neutrálnej rovine, zvýša sa šum, až do takej miery že je to rušivé.
Hlavne nanastavovať ekvalizér na typický "lavór", stredy na nule, inak všetko hore, okraje pásma nadoraz..Najprv všetko na nulu, keď niečo " trči" , tak ubrať rušivý kmitočet a potom mierne a čo najmenej korigovať. Ak sa zdvihnú výšky niekde od 4-5 kHz o 10dB , tak to bude šumieť vždy.
BVaudio, výroba a predaj

jurajdurina@live.com
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem všetkým za rady :) a oceňujem každú pripomienku. Hneď zajtra to skúsim skombinovať a uvidím ktorá varianta sa ukáže najprijateľnejšia. Budem priebežne informovať ;), ešte raz Vám všetkým ďakujem a ak by mal ešte niekto nejaký postreh, smelo do mňa :)

Oplt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oplt »

Technic bez ekvalizéru nemá žádnou dynamiku.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ekvalizér nie je expandér dynamiky..
BVaudio, výroba a predaj

Oplt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oplt »

No a co, prostě Technics bez něj hraje na pikaču.

Odpovědět