Audio PC NUC – doporučení

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Juri
Příspěvky: 63
Registrován: 26 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Audio PC NUC – doporučení

Příspěvek od Juri »

Vážení pánové,

tak jsem se po určité době rozhodl obnovit a vyzkoušet v mé sestavě PC větev, kterou jsem před nějakou dobu pro hlavní poslech opustil a využíval jen pro testování a objevování nové hudby (bandcamp, Tidal, Youtube aj.). V zásadě se dá říci, že mě již zase pomalu začalo chybět to experimentování, laborování a různé nastavování o které jsem byl ochuzen v případě hlavního poslechu pouze přes CD přehrávač :lol: . Ale teď vážně. Využil jsem tedy notebook jako zařízení vyhrazené čistě na audio a naistaloval linuxovou distribuci Daphile https://www.daphile.com. Zbytek sestavy: NAD C375BEE, Wharfedale EVO4.4, NAD C565BEE, DAC Schiit Audio Modi 3, externí USB HDD pro soubory lossless.

Výsledek mě velmi pozitivně překvapil (nečekal jsem tak významný posun v kvalitě) zejména ve vazbě na předcházející nezdary a komplikace s notebookem + DAC vs. CD přehrávač – řešili jsme zde v tomto vlákně potrebuji-poradit/problem-dac-tidal-vs- ... 21074.html.

Při detailním a soustředěném poslechu rozdíl ve prospěch CD přehrávače zaznamenám (vlastní rip CD rozdíl menší, Tidal větší), ale již není tak drastický jako při použiti Notebook OS Windows 10 + DAC v minulosti. Zkoušel jsem i různé SW vylepšováky typu Fidelizer apod, ale nebylo to prostě tak nějak ono. Systém Daphile na notebooku provozuji cca 3 měsíce (poslech lossless + Tidal) a jsem s výsledkem „relativně“ spokojen i když samozřejmě lepší to být může vždy. U stávajícího notebooku pozoruji jen jistou pomalost celého systému, kterou si vysvětluji slabým HW vybavením – tuto domněnku jsem si potvrdil instalací Daphile na výrazně výkonnější stolní PC a problém s pomalostí se tímto odstranil. Rozhodl jsem se tedy, že vyřadím notebook a pořídím počítač, který bude určen pouze pro audio, resp. plnohodnotný mini počítač typu Intel NUC + instalace OS Daphile.

Domnívám se, že je zde množství spokojených uživatelů PC s Daphile provozovaných čistě jako audio PC. V této souvislosti bych Vás chtěl prosím požádat o doporučení a rady jakou konkrétní HW konfiguraci Intel NUC (případně něco jiného) byste zvolili včetně dalších případných souvisejících zařízení pro můj případ a moji kategorii sestavy. Předpokládám Intel NUC s interním SDD diskem. Uložiště pro lossless soubory bych zvolil externí HDD přes USB, pro Tidal síťové připojení.

Audio PC jako celek chci pořídit s nějakou „rozumnou“ rezervou pro případný update mé stávající audio sestavy (první fáze zřejmě zesilovač a DAC), ale ne zase tak, aby bylo audio PC jako celek výrazně předimenzované. Do budoucna zvažuji také nějaké datové uložiště typu NAS.

Předem děkuji za Vaše rady a doporučení.


Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 727
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio PC NUC – doporučení

Příspěvek od RedBaron »

Já musel NUC8i5BEH nacpat do pasivní bedýnky Akasa Turing, protože jsem prostě slyšel do hudby jeho větrák, a to i při nastavení spínání až na vysokou teplotu.
turing.jpg


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host