Audiozostava do 2000E?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
emkac
Kontaktovat uživatele:

Audiozostava do 2000E?

Příspěvek od emkac »

Ahojte,

ako uplny laik som si prestudoval par tem, ale mudrejsi veru nie som, tak sa skusim spytat v jednej teme.

Zhanam audizostavu za cca 2000E, co je odhadom 55 000,- CZK.

Poziadavky v skratke: domace kino plus stereo plus repro plus gramofon plus (este nieco?) :)

Poziadavky detailne:
- chcem si na tom obcas pozriet film v 5.1, pricom je jedno, ci to bude DVD, BR alebo pustene z domaceho servera
- chcem si na tom pustit nejaku LP dosku, ktorych par kusov mam (nostlagia)
- prehratie CD je druhorade, v BR prehravaci to asi pojde tak ci tak, ale skor si to pustim hudbu zo servera
- prehratie roznych hudobnych formatov
- rozne hudobne zanre (viem pocuvat aj vaznu hudbu aj metal, jazz nie, pri pope az taka kvalita byt nemusi)

Cize prepojene to bude
- s BR lebo domace kino, prepojenie s 5.1 repro, pricom kladiem doraz na stereo, zvysne na film maju mensiu prioritu
- na domaci server (bude to nejaky linuxovy stroj s DLNA), aby sa z neho dala prehravat hudba a a filmy

Komponenty teda prepokladam:
repro - nechcem spolu cely set, radsej separe stereo a zvysne kludne zvlast
gramofon
AV receiver a zosilovac (v jednom?), podpora DLNA
BR prehravac

Co by ste mi odporuvcili? Pripadne ak su nejake temy, kde sa to rozoberalo, tak kludne ma odkazte.... Ale pozrel som si temu potrebuji-poradit/vyber-recieveru-t12448.html ale tam sa rozoberalo nieco ine, detto v potrebuji-poradit/koupe-gramofonu-t14524.html sa rozoberali gramofony so zosilovacom a take do mojej zostavy nepotrebujem a pod.
Detto v inych temach som sa stratil..... mozno k repro som nasiel nejake odporucania, ale to boli vacsinou len ako samostatne kusy, neuvazovalo sa s nimi ako sucast nejakej zostavy aj na hudbu aj na film.

Dakujem za rady

p.

Odpovědět